4 problemet shëndetësore që shkaktohen si pasojë e stresit, ja si t’i shmangni ato

4 problemet shëndetësore që shkaktohen si pasojë e stresit, ja si t'i shmangni ato
Kur kemi ndjesinë e rrezikut, e vërtetë apo imagjinare qoftë kjo, reagimi mbrojtës i trupit është i shpejtë dhe manifestohet ...
LEXO ME SHUME..!

Nëse mendoni se puthni mirë, këto këshilla do t’ju vërtetojnë të kundërtën!

Nëse mendoni se puthni mirë, këto këshilla do t’ju vërtetojnë të kundërtën!
Shkencëtarët thonë se menjëherë pas një puthjeje partnerët i transferojnë njëri-tjetrit, 80 milion baktere. Sipas tyre ju mund ta ndryshoni ...
LEXO ME SHUME..!

Koha e plazhit, 8 keshillat per te pasur kembe te bukura

Koha e plazhit, 8 keshillat per te pasur kembe te bukura
Vrapi ju “zgjon” qarkullimin e gjakut, noti e përmirëson, ndërkohë kërcimi e patinazhi forcojnë kofshët e pulpat.Ndër sportet ideale që ...
LEXO ME SHUME..!

Nëse femra që keni afër ka këto 14 cilësi, mos e lini të ikë

Nëse femra që keni afër ka këto 14 cilësi, mos e lini të ikë
Njerëzit që janë në lidhje dashurie, një ditë do të vijnë në pikën kur do t’i thonë vetes: A është ...
LEXO ME SHUME..!

Zbulo pse karrota duhet të jetë pjesë e pandarë e dietës tuaj

Zbulo pse karrota duhet të jetë pjesë e pandarë e dietës tuaj
Vlerat e karrotës po dhe lëngu i saj janë të jashtëzakonshme. Nëse lexoni se çfarë ndikimi ka në organizëm e ...
LEXO ME SHUME..!

Këto janë 10 veprimet që bën një femër e dashuruar

Këto janë 10 veprimet që bën një femër e dashuruar
Të biesh në dashuri me një femër është një nga gjërat më të bukura dhe më të veçanta që mund ...
LEXO ME SHUME..!

Tri mënyra për të nisur mbarë mëngjesin

Tri mënyra për të nisur mbarë mëngjesin
Secili prej nesh ka dëshirë që të ketë më shumë gjumë në mëngjes. Për shumicën e njerëzve kërkon kohë që ...
LEXO ME SHUME..!

Këto 5 “Super Ushqime” mund t’i konsumoni edhe pas orës 21:00

Këto 5 “Super Ushqime” mund t’i konsumoni edhe pas orës 21:00
E ngrëna e darkës mund t’i prishë shumë shpejt planet tuaja për të mbajtur dietë, ose të paktën kjo është ...
LEXO ME SHUME..!

Si të Zbuloni nëse Djathi që Blini është Natyral apo i Përbërë me Niseshte

Si të Zbuloni nëse Djathi që Blini është Natyral apo i Përbërë me Niseshte
Djathi padyshim është një nga produktet që nuk mungon asnjëherë në tryezën e çdo familjeje shqiptare. Në tregje, e konkretisht ...
LEXO ME SHUME..!

Mamografia ofrohet edhe në Dibër, Manastirliu: 4.5 mln euro për spitalet rajonale

Mamografia ofrohet edhe në Dibër, Manastirliu: 4.5 mln euro për spitalet rajonale
Shërbimi i mamografisë për diagnostikimin e hershëm të kancerit të gjirit për gratë ofrohet për herë të parë në spitalin ...
LEXO ME SHUME..!

Femrat nuk tradhtojnë asnjëherë kot, ja disa arsye që i çojnë drejtë këtij akti

Femrat nuk tradhtojnë asnjëherë kot, ja disa arsye që i çojnë drejtë këtij akti
Ndërkohë që ndër shekuj në sektorin tradhti, numri i burrave ka qenë suprem, disa studime të viteve të fundit, kanë ...
LEXO ME SHUME..!

Efektet pozitive dhe negative të marijuanës në trupin e njeriut

Efektet pozitive dhe negative të marijuanës në trupin e njeriut
Përdorimet e marihuanës janë shoqëruar shpesh me anët pozitive dhe negative të saj. Përdorimi i saj në mjekësi ka një ...
LEXO ME SHUME..!

Ja si duhet të gatuhet veza që te iu ndihmojë të humbisni peshë

Ja si duhet të gatuhet veza që te iu ndihmojë të humbisni peshë
Vezët janë një nga ushqimet më të mira që mund të hani, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur të humbni ...
LEXO ME SHUME..!

Ja përse aknet në mjekër nuk shërohen aq shpejt sa të tjerat

Ja përse aknet në mjekër nuk shërohen aq shpejt sa të tjerat
Kur bëhet fjalë për aknet, gjëja e fundit që do të donit është t’ju shfaqen në pjesë të dukshme të ...
LEXO ME SHUME..!

A duhet bërë synet – Të mirat dhe rreziqet e këtij veprimi

A duhet bërë synet – Të mirat dhe rreziqet e këtij veprimi
Nëse ke djalë, do të duhet të vendosësh nëse do ta bësh synet atë. Nëse nuk jeni të sigurt që ...
LEXO ME SHUME..!

Nëse i konsumoni këto e keni shëndetin e sigurtë! 10 ushqimet më të mira mbi tokë

Nëse i konsumoni këto e keni shëndetin e sigurtë! 10 ushqimet më të mira mbi tokë
Limonët Ja pse bëjnë mirë: Vetëm një limon përmban 100 % të nevojave ditore në vitaminë C. Vitamina C rrit ...
LEXO ME SHUME..!
Loading...