Bar Kafe Hostel Hotele Restorante

HOTEL BERATI

HOTEL NE BERAT – HOTEL BERATI
Adresa: Rruga Antipatrea, Berat

Tel: +355 69 207 4199

Hotel Berati ndodhet në qendrën historike të Beratit, vetëm disa minuta larg nga të gjitha atraksionet kryesore. Hoteli ofron restorant dhe bar që shërben ushqimet tradicionale, duke përfshirë Wi-Fi dhe parkim falas. Dhomat janë me ajër të kondicionuar, TV satelitor, Gardërobë, Banjo private me dush, Etj..!

  • Dhoma Teke
  • Dhoma Cift
  • Dhoma per Grupe

Supermarketi më i afërt mund të gjendet 20 m larg. Pamjet historike të tilla si Qytetin e Vjetër dhe Xhamia e Plumbit mund të arrihet në një shëtitje për 2 minuta. Kalaja e Beratit, që daton në shekullin e 13-të gjendet vetëm 500 m larg. Gjithashtu Parku Kombëtar i Tomorri 60 km larg, Rafting në lumin Osum  50 km nga Hotel Berati.  Autobusët lokalë ndalen vetëm disa hapa larg Hotelit, ndërsa Tirana dhe Aeroporti Ndërkombëtar janë 110 km nga Hoteli.

Hotel Berati is located in the historical centre of Berati, just a few minutes away from all major attractions. It offers a restaurant and bar that serves traditional meals, while free Wi-Fi and free parking are included.

Rooms are air-conditioned and fitted with simple furnishings, satellite TV and a wardrobe. Private bathroom provides a shower. Laundry and dry cleaning services are available upon request.

The closest supermarket can be found 20 m away. Historic sights such as the Old Town and the The Lead Mosque can be reached in a 2-minute walk. The Berat Castle, dating back to the 13th century, can be found 500 m away.

Guests can also find the Tomorri National Park 60 km away, while rafting on Osum River can be enjoyed 50 km from Berati Hotel. Local buses stop just a few steps away, while Tirana and the international airport are 110 km from the property.


Per Rezervime Tel: +355 69 207 4199

HOTEL NE BERAT – HOTEL BERATI