Shqipëria, bukuria e pazbuluar e Ballkanit!

Shqipëria, bukuria e pazbuluar e Ballkanit!
Televizioni gjerman RTL i ka dedikuar një shkrim në uebsajtin e saj turizmit shqiptar, të cilin e vlerëson si një ...
LEXO ME SHUME..!

Femrat shqiptare, nënat më të reja në Europë!

Femrat shqiptare, nënat më të reja në Europë!
Sipas një publikimi të fundit të “Eurostat”, Shqipëria është vendi me nënat më të reja të Europës, madje shumë lindje ...
LEXO ME SHUME..!

Aksidentet / Ja si mund të ankohesh për vonesat në dëmshpërblimin nga kompanite e sigurimeve

Aksidentet / Ja si mund të ankohesh për vonesat në dëmshpërblimin nga kompanite e sigurimeve
Në rast se keni bërë një aksident dhe ndonëse nuk jeni fajtor, kompanitë e sigurimeve po ju sorrollasin për dëmshpërblimin, ...
LEXO ME SHUME..!

Rama, studentes në “Top Show”: Ju nuk përfilleni nga universitetet, kërkesat tuaja…

Rama, studentes në “Top Show”: Ju nuk përfilleni nga universitetet, kërkesat tuaja…
I pyetur nga një prej studenteve të pranishme në studio, ndoshta për të bërë më të qarta kërkesat e studentëve ...
LEXO ME SHUME..!

Çmenduri mbi motor me 220 km/h. Piloti italian kap frenat e kundërshtarit! (Video)

Çmenduri mbi motor me 220 km/h. Piloti italian kap frenat e kundërshtarit! (Video)
E diela e motorëve në San Marino do të mbahet mend nga një episod i shëmtuar që ndodhi në garën ...
LEXO ME SHUME..!

Mercedesi qe arrin 100km/h per me pak se 4 sekonda

Mercedesi qe arrin 100km/h per me pak se 4 sekonda
Ky Mercedes kabriolet i konvertueshëm është me të vërtetë madhështor. Mercedes S65 Cabriolet V12 Biturbo është si një jaht i ...
LEXO ME SHUME..!

Sherr me thika në Dibër, plagoset pronari i lokalit

Sherr me thika në Dibër, plagoset pronari i lokalit
DIBËR-Një konflikt për motive të dobëta ka degjeneruar deri në përdorimin e thikave, dhe për pasojë është plagosur një 49-vjeçar ...
LEXO ME SHUME..!

Kapen me armë dhe drogë, si u zbuluan dy shqiptarët në Itali

Kapen me armë dhe drogë, si u zbuluan dy shqiptarët në Itali
Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë të cilët akuzohen si pjesë e një rrjeti kriminal. Du shqiptarët me inicialet S.A., ...
LEXO ME SHUME..!

Infermierë për Shqipërinë, fituesit e fazës së dytë përzgjedhin vendet e punës në Tiranë

Infermierë për Shqipërinë, fituesit e fazës së dytë përzgjedhin vendet e punës në Tiranë
TIRANE-Ministria e Shëndetësisë njofton se fituesit e fazës së dytë që konkurruan nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë” përzgjodhën sipas renditjes ...
LEXO ME SHUME..!

Rama: Me një drejtësi të pastruar përmes Vetingut, s’do ketë shteg për politikanët që t’i ikin drejtësisë.

Rama: Me një drejtësi të pastruar përmes Vetingut, s’do ketë shteg për politikanët që t’i ikin drejtësisë.
Pas propozimit të Partisë Demokratike, që edhe politikanët të hyjnë në sitën e vettingut, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, ...
LEXO ME SHUME..!

Pushime në shtator? Shqipëria renditet në 5 sugjerimet më të mira

Pushime në shtator? Shqipëria renditet në 5 sugjerimet më të mira
Nga Shqipëria në Tanzani, nga Argjentina në Marok: ia vlen të vizitoni këto vende me kosto më të ulët, më ...
LEXO ME SHUME..!

Tarifimi i Rrugës së Kombit, kuksianët bëjnë sërish thirrje për protesta ne ditet ne vazhdim.

Tarifimi i Rrugës së Kombit, kuksianët bëjnë sërish thirrje për protesta ne ditet ne vazhdim.
Burime pranë Këshillit Bashkiak të Kukësit, i cili është pozicionuar që në fillim kundër pagesës së tarifës, bëjnë të ditur ...
LEXO ME SHUME..!

Lamtumire ndryshimit te ores. Nuk do ndodhe me!

Lamtumire ndryshimit te ores. Nuk do ndodhe me!
Kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker njoftoi se BE-ja planifikon të heqë dorë nga ndryshimi i orës në periudhën e ...
LEXO ME SHUME..!

Shqiptari qëllon me armë në gjoks xhaxhain e gruas

Shqiptari qëllon me armë në gjoks xhaxhain e gruas
Një ngjarje e rëndë me protagonist një 29-vjeçar shqiptar, është shënuar orët e para të mëngjesit të sotëm në komunën ...
LEXO ME SHUME..!

Kush ishte çifti që u ekzekutuan në prani të fëmijës 1 vjeç sot në Shkodër

Kush ishte çifti që u ekzekutuan në prani të fëmijës 1 vjeç sot në Shkodër
Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Shkodrës mëngjesin e sotëm, ku janë ekzekutuar në makinë Boran Bercana, ish-efektiv ...
LEXO ME SHUME..!
Loading...