Horoskopi Ditor 12 Shkurt 2024

DASHI
Në punë dhe ekonomi: vendosni se çfarë do të bëni fillimisht, nëse do të shprehni këndvështrimin tuaj dhe kështu do të përballeni me kundërshtimin, apo do të ikni për pak kohë dhe do të krijoni pakënaqësi. Pavarësisht se kur doni të bëni një hap përpara, mbani në mend se këto rrethana nuk mund të zgjasin shumë për t’u zgjidhur nëse dëshironi të keni një mjedis të qetë.

Në dashuri dhe mjedis: keni sigurinë se hapat tuaj janë të menduar mirë. Në vend që të përqendroheni nëse përmbajtja e tyre është reale dhe e drejtë, duhet të konsideroni nëse ato prodhojnë një efekt rikuperues tek ju.

Në shëndet dhe energji: ka dridhje të mira dhe mundësi për t’u paraqitur në raste që kërkojnë më shumë konsumim fizik. Në çdo rast, do të gjeni harmoninë e nevojshme për gjithçka.

DEMI
Në punë dhe ekonomi: pavarësisht se do të ruani një ritëm të mirë pune dhe lidhje me kolegët dhe rrethanat e mjedisit, jetesa juaj do të pësojë një pengesë mjaft të rëndësishme. Nuk është e pakthyeshme, por shumë e vështirë për t’u zgjidhur. Hapi sytë gjerë.

Në dashuri dhe mjedis: vazhdoni të ecni përpara dhe të eksploroni terrenin me vëmendjen tuaj tipike të veçantë. Kur ndërmarrim rreziqe dhe dalim nga zona jonë e rehatisë, shohim mënyra dhe aftësi të reja për t’u përdorur në jetën tonë të përditshme, por pa thënë askush se është e lehtë. Keni të drejtë dhe do të arrini rezultate.

Në shëndet dhe energji: mos u dorëzoni nëse gjendja juaj nuk ju lejon të bëni gjërat ashtu siç dëshironi. Kjo është një kohë e vitit për viruset dhe bakteret.

BINJAKËT
Në punë dhe ekonomi: kaq shumë rimendime vetëm sa do t’ju humbin kohën. Vendosni tani rrugën dhe mënyrën në të cilën do të zhvilloni qëllimet tuaja. Të tjerët mund të kishin marrë tashmë një shkurtore. Ka vonesa të mundshme për shumat që duhet t’ju kthehen.

Në dashuri dhe mjedis, Knight of Wands dhe The Hanged Man: praktikisht, në shumicën e fushave, ju keni një forcë dhe predispozitë që është disi e pazakontë për ju. Përfitoni nga kjo dhe do të goditni gozhdën në kokë me gjithë qëllimet tuaja. Disa miqësi do të ftohen.

Në shëndet dhe energji: kujdesuni për frymëmarrjen tuaj, si biologjikisht ashtu edhe me vetëdije. Kjo është një formë e përdorur rrallë e meditimit dhe ekstazës për të trajtuar ankthin dhe stresin. Mund të përjetoni konflikte të forta mendore.

GAFORRJA
Në punë dhe ekonomi: të gjitha fjalët që janë përdorur kundër jush janë një jehonë e një të shkuare të ringjallur. Kjo tashmë është zgjidhur dhe e shihni se si njerëz të caktuar këmbëngulin të jetojnë me inat. Varet nga ju nëse doni të luani së bashku, por jini të qartë se kapaku, nga ana juaj, është tashmë i varrosur. Do të ketë një promovim të vogël monetar ose do të gjeni disa pasuri materiale të humbura.

Në dashuri dhe mjedis: do të filloni t’i shihni gjërat më qartë dhe do të keni vetëdijen se të gjitha ato pritje ishin vetëm një çështje vetëmashtrimi. Nuk do të përjetoni një krizë dramatike, megjithëse do t’ju duhet të punoni për ta kapërcyer atë. Do ketë disa momente familjare me pak tension.

Në shëndetin dhe energjinë tuaj: papritmas do ta gjeni veten në një gjendje moskuptimi dhe konfuzioni. Mendja juaj nuk do të jetë në gjendje të përtypë atë që do të përjetoni, pa pasur nevojë t’i vendosni një etiketë për të kuptuar nëse është e mirë apo e keqe.

LUANI
Në punë dhe ekonomi: ka një përmirësim të dukshëm, po fitoni njohje dhe do të keni detyra shtesë. Ju keni një mundësi për të ndryshuar një pjesë të pozicionit tuaj dhe, kështu, të jeni në gjendje të evoluoni. Fitimet tuaja do të bien për shkak të shpenzimeve që ju e dini se janë atje.

Në dashuri dhe mjedis: do të shijoni shoqërinë e njerëzve më të afërt. Ka plane, pushime, apo festa për t’u realizuar. Kjo është një ditë gëzimi dhe lumturie. Konsideroni të planifikoni një udhëtim në distanca të gjata me një të dashur.

Në shëndet dhe energji: aftësitë dhe dëshira juaj kanë filluar të bien. Nuk jeni të lodhur nga rutina, por ka një plogështi mes asaj që bëni dhe asaj që ndjeni.

VIRGJËRESHA
Në punë dhe ekonomi: angazhohuni, duke u kujdesur për sjelljen tuaj, sepse mendoni se të tjerët po ju marrin tokën dhe të drejtat. Shkoni te ata që dinë ta mbrojnë kauzën, në aspektin ligjor, sepse ju shkoni në punën tuaj për të punuar dhe jo për të konkurruar.

Në dashuri dhe mjedis: për momentin keni gjetur vendin dhe kushtet për të hedhur rrënjë dhe për të nisur faza të reja. Është bërë një rrugë e gjatë fuqizimi dhe ju nuk do të ndaleni tani.

Në shëndet dhe energji: ju mund të ndjeni një forcë të brendshme që rrjedh përmes jush. Madje do të keni aftësinë intuitive për të perceptuar shpejt gjendjen e atyre që ju rrethojnë.

PESHORJA
Në punë dhe ekonomi: tavolinat nuk po kthehen në favorin tuaj. Qoftë për shkak të pesimizmit apo energjisë negative, do të keni disa lajme të rënda nga fronte të ndryshme. Disa janë të reja dhe të tjera vijnë nga shumë kohë më parë. Përgatitni valixhen, jo fjalë për fjalë, por për një udhëtim hutimi.

Në dashuri dhe mjedis: do t’ju mungojë vetëkontrolli për të zgjidhur disa emocione. Kjo nuk është koha më e mirë për t’u thënë se çfarë të bëjnë, por kjo nuk do të thotë se ata e kanë gabim. Thjesht, kini sa më shumë qetësi nëse nuk doni të ndizni fitilin.

Në shëndetin dhe energjinë tuaj: të gjitha problemet dhe ndjenjat e grumbulluara padyshim që gjenerojnë stres dhe sëmundje intensive dhe të fokusuara. Shkoni për një kontroll, sepse keni disa ditë që ndiheni të njëjtën gjë dhe të qëndroni të mbyllur në shtëpi nuk është ilaçi më i mirë.

AKREPI
Në punë dhe ekonomi: mund të merrni luksin të modifikoni një aspekt, vetëm për momentin, që tashmë e keni konsultuar me eprorët. Ju arrini të përfundoni pagesat, filloni me projekte të reja dhe gjithçka do të kthehet në favorin tuaj.

Në dashuri dhe mjedis: është mirë të analizoni hapat tuaja dhe të tjetrit. Ajo që nuk është e mirë është të mos i besosh personit tjetër, të ndjesh gjithçka që të vjen si sulme personale. Nëse gjërat do të funksiononin me autonomi, ne nuk do të kishim nevojë të ishim qenie shoqërore. Për momentin, është koha për të punuar për të kuptuar dhe dëgjuar. Kjo është një ditë për të kaluar kohë me foshnjat.

Në shëndetin dhe energjinë tuaj: edhe pse ndonjëherë ka mendime për të qenë dembelë, ju keni nevojë të bëni gjëra. Është një ndjenjë e çuditshme që nuk di ta trajtosh, por të shtyn në të dyja ekstremet në mënyrë të ekuilibruar.

SHIGJETARI
Në punë dhe ekonomi: do të lëvizni nëpër vende ose me njerëz me standarde dhe kërkesa të larta. Do të jetë e rastësishme dhe do të ktheheni në tokë, por kjo do t’ju bëjë të hapni sytë se si funksionojnë disa situata nga brenda.

Në dashuri dhe mjedis: qasja nuk është krejtësisht negative, por jeni në kufi me sipërfaqësimin dhe materializmin. Këto nuk janë mëkate kapitale, aq më tepër duke e ditur se këto faza na vijnë gjithmonë, por duhet t’i zbulojmë ato për të mos tërhequr probleme në marrëdhëniet emocionale.

Në shëndetin dhe energjinë tuaj: ndjeshmëria, emocionale dhe fizike, do të jetë më e lartë se zakonisht. Hapeni veten, zgjidhni një person që nuk është pjesë e jetës suaj të përditshme dhe ekspozoni ndjenjat tuaja, jo traumat.

BRICJAPI
Në punë dhe ekonomi: jini të sigurt se asnjë pengesë nuk do t’jua bllokojë dot rrugën. Ju keni një rrugë të mbushur me komunikim të mirë, fitime dhe suksese. Investoni në diçka që ju nevojitet urgjentisht, por ju e dini që nuk mund ta bëni të gjitha menjëherë.

Në dashuri dhe mjedis: komunikimi është thelbësor dhe e keni parë se si funksionon. Edhe nëse secila palë mban qëndrimin e saj, kur ne ekspozojmë gjithçka, ne i dimë qëllimet dhe me këtë jemi në gjysmë të rrugës. Të gjitha çështjet do të realizohen dhe ju do të bëni një përparim. Lajm i mirë në lidhje me gjendjen shëndetësore të një personi disi të afërt me ju.

Për shëndetin dhe energjinë tuaj: përfundoni atë terapi, rehabilitim ose ndonjë metodë shërimi që është përgjysmuar.

UJORI
Në punë dhe ekonomi: pavarësisht se ndiqni udhëzimet dhe përmbushni qëllimet tuaja të punës, ju mendoni se nuk po vlerësoheni ashtu siç duhet. Ka qenë një çështje që ju e keni menduar prej disa kohësh, por po arrin një pikë dinjiteti. Financat tuaja do jene pak te indinjuara.

Në dashuri dhe mjedis: jeni në një pikë të pranueshme, pa angazhime të mëdha dhe përmbushje të kërkesave elementare. Megjithatë, ka mungesë kontrolli kur bëhet fjalë për mënyrën se si po trajtoheni për t’ju bindur për idetë që nuk janë në përputhje me ju. Mbani një sy në këtë.

Për shëndetin dhe energjinë tuaj: ijet, zonat intime dhe shpina janë zonat më delikate ndaj ndryshimeve drastike:

PESHQIT
Në punë dhe ekonomi: nuk dini kujt t’i tregoni dyshimet tuaja brenda ambientit të punës, sepse edhe pse anëtarët janë të besueshëm, ju e dini që muret po ju dëgjojnë. Më mirë qëndroni jashtë tij dhe jini ai që ju dëgjon për përfitimin tuaj. Jini të drejtë në financat tuaja dhe angazhohuni për një plan të vërtetë kursimi.

Në dashuri dhe mjedis: keni momente kur dëshironi t’i hidhni të gjitha. Pavarësisht rrjedhës kronologjike të marrëdhënies suaj, jeni të ngopur, por më pas ktheheni në kanalin e qetësisë. Këto ndryshime me pak kritere vendimi të bëjnë më konfuz dhe nuk e sheh dritën në fund të tunelit.

Në shëndetin dhe energjinë tuaj: modifikoni imazhin tuaj duke guxuar me një ndryshim estetik.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera