Kërko

Horoskopi Ditor 30 Korrik 2023

Dashi
Kontrolloni dy herë financat tuaja dhe sigurohuni që llogaria juaj bankare të jetë e përditësuar. Mërkuri do të largohet nga sektori juaj i parave sot dhe do të kalojë në shenjën e tij të Binjakëve, duke u fokusuar në forma të ndryshme komunikimi. Së shpejti do të përmbyteni me telefonata, emaile dhe ftesa, prandaj kujdesuni për gjërat praktike tani. Ky udhëtim i Mërkurit në shenjën e Binjakëve përfshin një periudhë retrograde nga data 18 maj dhe e bën këtë periudhë ideale për të nisur një projekt i cili do të rishikohet dhe sqarohet pas 3 javësh.

Demi
Ju mund të konsideroni të bëni një blerje të madhe në javët e ardhshme pasi Mërkuri hyn në Binjakët. Mund të gjeni disa gjëra që do të dëshironit t'i zotëroni, kështu që mund të vazhdoni me kujdes, veçanërisht në 8 dhe 9 maj kur Neptuni jep një informacion të rëndësishëm. Nëse vendosni të bëni një blerje, veçanërisht në elektronikë ose automjete, përpiquni ta bëni këtë përpara se Mërkuri të kthehet në retrogradë më 18 maj. Nuk ka nevojë të blini në mënyrë impulsive ose përpara se të bëni kërkimin tuaj, pasi do të keni një periudhë tjetër të shkëlqyer blerjeje që vjen në qershor .

Binjaket
Është koha për të lënë mënjanë dyshimet tuaja, veçanërisht nëse keni menduar për një ëndërr për karrierë. Mërkuri po hyn në shenjat e Binjakëve sot, kështu që do të jeni në gjendje të flisni me besim dhe të bindni të tjerët për atë që dëshironi. Do të jeni mjaft të mprehtë për të mbyllur marrëveshje duke demonstruar shkathtësinë dhe fleksibilitetin tuaj legjendar. Mund të preferoni të finalizoni veprimet tuaja përpara se Mërkuri të shkojë në retrogradë më 18 maj, por nëse jo, do të ketë ditë shumë të mira për të nënshkruar pas datës 11 qershor, veçanërisht gjatë 3 ditëve të para të korrikut.

Gaforrja
Ditët e fundit kanë nxjerrë në pah anën tuaj idealiste pasi Mërkuri hyn në shenjën e Binjakëve dhe do të arrini ta artikuloni shumë mirë vizionin tuaj. Nëse flisni me një ekip, një grup bamirësie, një delegacion ndërkombëtar ose një kompani prodhuese, ju mund të frymëzoni audiencën tuaj me ëndrrën tuaj. Kjo do të ishte gjithashtu një kohë shumë e mirë për të filluar punën për një kompozim muzikor pasi periudha retrograde e Mërkurit afrohet dhe fillon më 18 maj dhe përfundon më 11 qershor dhe gjatë kësaj periudhe për të rishikuar në mënyrë efektive punën tuaj dhe për të përfshirë ndryshime që rrisin potencialin tuaj për të shitur.

Luani
Ndërsa planeti Mërkuri sot hyn në shenjën e Binjakëve, vëmendja juaj do të zhvendoset nga karriera në aktivitetet dhe çështjet shoqërore. Do të kaloni shumë mirë duke bërë plane me miqtë tuaj dhe duke shijuar shoqërinë tuaj. Periudha retrograde nga 18 maji deri më 11 qershor do t'ju japë një mundësi shumë të mirë për t'u lidhur me njerëz me të cilët nuk keni biseduar prej kohësh. Ju gjithashtu mund të vendosni të rrisni përfshirjen tuaj me një organizatë jofitimprurëse ose joqeveritare. Nëse është kështu, do të ishte mirë që tani të flisnit për kauzën tuaj ose të organizoni një ngjarje në mediat sociale.

Virgjeresha
Karriera juaj do të përfitojë nga një nxitje në energjinë e ujit sot pasi Mërkuri hyn në shenjën e Binjakëve dhe mpreh fokusin tuaj dhe rrit vëmendjen tuaj të madhe ndaj detajeve. Kjo do të ishte një periudhë shumë e mirë për të filluar projekte që përfshijnë negociata, shitje, programim, shkrim apo shoqërim. Kini parasysh se Mërkuri do të jetë retrogradë më 18 maj, kështu që filloni të punoni tani në mënyrë që të jeni në gjendje të rishikoni gjatë 3 javëve të Mërkurit retrograde. Ju gjithashtu mund të merrni lëvdata në javët në vijim pasi shefi juaj do të njohë një punë të bërë mirë.

Peshorja
Keni menduar të bëni një udhëtim jashtë vendit apo të bëni disa pushime brenda vendit? Nëse po, filloni të planifikoni gjërat. Mërkuri do të ndikojë në sektorin tuaj të udhëtimeve duke filluar nga sot dhe e bën këtë një kohë të shkëlqyer për të krijuar një itinerar të shkëlqyer. Mundohuni të rezervoni ose blini bileta përpara se Mërkuri të kthehet në retrogradë më 18 maj. Megjithatë, mos u shtyni nëse nuk mund të ndiqni këtë këshillë. Ndoshta periudha e recesionit ju sjell një mundësi edhe më të mirë, të cilën do ta rezervoni në muajin qershor.

Akrepi
Lidhja romantike që keni ndjerë gjatë këtyre ditëve do të thellohet sot pasi Mërkuri do të hyjë në shenjën e Binjakëve. Do të zbuloni se në fakt mund të ndani sekrete me të dashurin tuaj, sekrete që keni menduar se nuk do t'i ndani kurrë me askënd. Konsideroni të jeni të matur në lidhje me statusin tuaj financiar gjithsesi. Do të keni një kohë më të mirë për të folur për atë sektor pasi Mërkuri të përfundojë retrogradën e tij më 1 qershor, i cili fillon më 18 maj. Tani për tani, kushtojini vëmendje mënyrës sesi partneri juaj i trajton besimet tuaja, në mënyrë që të rrisni besimin tek njëri pas tjetrit, ai u shfaq ngadalë në mënyrë që ky besim t'i rezistonte sfidave të kohës.

Shigjetari
Fokusi juaj do të zhvendoset te marrëdhëniet sot pasi Mërkuri do të hyjë në shenjën e Binjakëve. Diskutimet për disa çështje të rëndësishme me njeriun e zemrës do të rrjedhin lehtësisht. Kjo do t'ju lejojë gjithashtu të keni një ndikim të rëndësishëm në partneritetet e biznesit, duke i bërë javët e ardhshme ideale për takime për seanca strategjike ose për të ndjekur kontakte të reja. Pavarësisht nëse jeni beqar, kërkoni të takoni sërish dikë ose keni filluar të takoni dikë të ri, filloni një bisedë spontane. Pavarësisht nga statusi i marrëdhënies suaj, demonstrimi i kuriozitetit, humorit dhe gatishmërisë për të dëgjuar do të bëjë shumë mirë në çdo marrëdhënie në të cilën jeni përfshirë.

Bricjapi
Flisni nga zemra me të dashurit tuaj sot pasi Mërkuri do të kalojë nga Demi në shenjën e Binjakëve dhe do ju fokusojë më shumë në punën tuaj në javët në vijim. Ju mund të merrni disa kontrata të reja për të nënshkruar ose do të vini re një rritje në shitjet tuaja që do të kërkojnë më shumë vëmendje. Ky do të jetë një ndikim që do të zgjasë deri në muajin qershor, ndaj shijoni dashurinë, të qeshurën dhe argëtimin sot. Nëse keni qenë duke u marrë me shqetësime shëndetësore, kjo do të ishte një moment shumë i mirë për të kërkuar këshilla profesionale sot, për të ndryshuar rutinën tuaj dhe për të gjetur përgjigje.

Ujori

Të gjitha ankesat për retrogradën e Mërkurit nuk janë plotësisht të drejta pasi ai ka kompensime të tilla si fakti që ju jep më shumë kohë për t'u fokusuar në një zonë që doni. Sot Merkuri hyn te Binjakët, një tjetër shenjë ajri si e juaja, dhe ju kthen vëmendjen te dashuria, fëmijët, kreativiteti dhe argëtimi për 10 javët e ardhshme. Kërkoni ftesa interesante. Për kreativitet dhe arratisje romantike. Nëse jeni beqarë, një prezantim i menjëhershëm mund t'ju sjellë një dahsuri që do të zgjasë shumë. Nga ana tjetër, plani për fëmijët mund të hyjë në fuqi gjatë kësaj periudhe të përmendur më sipër.

Peshqit
Merrni parasysh mundësinë e një bashkimi familjar, pasi Mërkuri do të hyjë në sferën tuaj të shtëpisë. Ky do të jetë një ndikim shumë i fuqishëm nëse keni nevojë për pak finesë dhe humor për t'u marrë me dinamikën e familjes. Nga ana tjetër, nëse doni të bëni disa pazar rreth shtëpisë tuaj. Mund të gjeni disa oferta fantastike në dyqane këtë fundjavë. Vetëm kini parasysh se Mërkuri do të fillojë retrogradin e tij më 18 maj, kështu që do të ishte e preferueshme që këto blerje t'i bënin përpara kësaj date ose pasi ky retrograd të përfundojë më 11 qershor.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera të tjera

sqAL