Horoskopi Javor 13-19 Nëntor 2023

DASHI
Ndikimet astrale duket se ndjejnë një shqetësim të caktuar, të krijuar nga kombinimi joharmonik. Kjo mund të ndikojë negativisht në disponimin tuaj, duke sjellë përsëri shqetësimet e vjetra dhe duke shkaktuar ndjenja të pazgjidhura xhelozie në sferën e dashurisë. Këshillohet që të kërkoni një shpërqendrim duke reduktuar angazhimet tuaja dhe duke i dhënë vetes kohë jashtë për t'u çlodhur.

Në punë disa situata do ju vënë në provë durimin. Është thelbësore të përpiqeni të ruani kontrollin, duke përdorur përvojën tuaj për të përballuar sfidat. Sa i përket dashurisë, njëfarë monotonie mund të zvarritet në marrëdhëniet afatgjata, por është e rëndësishme të jeni vigjilentë, pasi fara e xhelozisë mund të jetë ende e pranishme, duke sugjeruar kujdes.

Përsa i përket çështjes së mirëqenies, ndërsa ëmbëlsirat dhe çokollatat mund të ofrojnë lehtësim të menjëhershëm, është e mençur të shmangni dhe të balanconi kënaqësitë e tilla me shëndetin tuaj të përgjithshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për ruajtjen e ekuilibrit të menduar.

DEMI
Javë e mbushur me takime të reja që do ta bëjnë këtë periudhë mjaft të gjallë. Do të keni mundësinë të ndani momente emocionuese dhe të shkëmbeni mendime stimuluese me të tjerët. Falë fatit astral, do të jeni në gjendje të kënaqni dëshirën për të komunikuar dhe për të krijuar marrëdhënie kuptimplota me të tjerët. Në punë mund të pranoni një ofertë pune e cila edhe pse nuk është plotësisht e kënaqshme nga pikëpamja ekonomike, do t'ju lejojë të vini në pah aftësitë dhe talentet tuaja.

Përsa i përket dashurisë, çifti do të gëzojë një harmoni të bukur: të qenit së bashku do të jetë e këndshme dhe argëtuese, sikur të ishte një lojë. Trajtojeni veten me një mbrëmje të veçantë për ta kaluar së bashku. Në planin shëndetësor, harmonia mes Hënës, Venusit dhe Marsit do të ketë efekte pozitive në mirëqenien tuaj të përgjithshme, duke përmirësuar tonin e organizmit, efikasitetin dhe madje edhe estetikën.

BINJAKËT
Me hënën në një pozicion të shkëlqyer në qiell, do të ndiheni të motivuar dhe entuziastë, veçanërisht falë ndikimit të favorshëm të Uranit që ju jep dinamizëm dhe kohë. Kreativiteti dhe origjinaliteti juaj do të jenë pikat tuaja të forta, veçanërisht në fushën artistike, ku idetë tuaja do të kenë sukses të shkëlqyer. Në punën tuaj do të përballeni me mjeshtëri situatat, duke ruajtur mbështetjen e njerëzve me ndikim që besojnë në punën tuaj. Në dashuri, qielli është me ngjyrë rozë falë aspektit të favorshëm të Venusit, i cili mbështet dhe pasuron momentet tuaja të dashurisë me një prekje shkëlqimi romantik.

Për sa i përket shëndetit, është një javë e përkryer për një vizitë në parukeri. Një prerje e re do të rigjallërojë flokët e dëmtuar nga trajtimet kimike, duke i dhënë atyre forcë dhe vitalitet.

GAFORRJA
Falë menaxhimit efektiv organizativ, do të jeni në gjendje të përfundoni angazhimet e javës, edhe nëse projektet e reja janë përkohësisht në pritje. Nëse po mendoni të blini shtëpinë tuaj të parë, merrni kohë për të shqyrtuar me kujdes të mirat dhe të këqijat e çdo oferte që ju vjen.

Në punë, është koha për të adoptuar qasjen "shko ngadalë, shko i shëndetshëm dhe shko larg". Më mirë të bëni hapa të vegjël përpara pa u shqetësuar shumë. Sa i përket dashurisë, mungesa e problemeve mund t'i bëjë çështjet e zemrës dytësore. Megjithatë, nuk është e thënë që ata që ju duan do të presin pafund një sinjal nga ju. Për sa i përket shëndetit, mund të përjetoni një rënie të lehtë të energjisë për shkak të lodhjes. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar: jepini vetes një pushim për t'u rigjeneruar dhe për t'u çlodhur.

LUANI
Shtatë ditët e ardhshme do t'ju shohin të përpiktë dhe të matur, duke mbajtur sjellje të patëmetë në punë dhe duke shmangur situatat që mund të rrezikojnë reputacionin tuaj. Prioriteti juaj është të rrisni të ardhurat pa kompromis. Në punën tuaj do të jeni të shpejtë për të kuptuar qëllimet e të tjerëve dhe do të jeni në gjendje të shmangni ata që veprojnë në mënyrë të paqartë.

Në dashuri do të keni disa mundësi për të pushtuar atë që ju intereson, por do të duhet të jeni të duruar dhe të respektoni kohën dhe nevojat e tjetrit. Për sa i përket shëndetit, do të jeni në formë të mirë, por hipokondria mund t'ju bëjë të shpikni sëmundje të panevojshme.

VIRGJËRESHA
Mund të jetë një javë në të cilën do të thirreni të jeni të guximshëm, të bëheni protagonistë të zgjedhjeve tuaja dhe të realiteteve që yjet do të ndihmojnë për të ndikuar. Duke filluar nga e marta, Plutoni do t'ju japë një forcë të jashtëzakonshme dhe unike, e cila do t'ju lejojë të përballoni situatat me vendosmëri më të madhe.

Do të jeni iniciativë përballë qiellit astrologjik të së mërkurës, një moment që shpesh do t'ju vërë përpara zgjedhjeve vendimtare, duke ju lejuar të vendosni nëse do të pranoni mospërputhjet dhe kontradiktat e dikujt ose do të zgjidhni autonominë fisnike dhe racionale. Ftesa nuk duhet të ndikohet nga shpresat e tepërta të atyre që duket se nuk e kuptojnë plotësisht situatën, sidomos të premten.

PESHORJA
Nën ndikimin e një Marsi energjik që i mban energjitë tuaja vazhdimisht aktive, edhe kur mund të mos ndjeni dëshirën, java duket se shkëlqen me ide dhe iniciativa të reja. Për shembull, të mërkurën, efekti i Uranit mund t'ju bëjë të paduruar, të shqetësuar dhe të paaftë për të qëndruar ulur. Në vend të kësaj, të enjten, situata bëhet më e paarsyeshme dhe më pak e menduar, për shkak të Saturnit dhe rrjedhimisht, Merkurit, duke ju ndihmuar të vendosni prioritetet dhe të shmangni konfuzionin në veprimet tuaja.

Më në fund, të premten, mund të tundoheni të bëni diçka për të bërë dikë të lumtur ose për të përmbushur pritshmëritë e atyre që ju rrethojnë. Do të keni mundësi ta bëni këtë pa ndonjë shqetësim të veçantë.

AKREPI
Të mbështjellë dhe të udhëhequr nga instinkti, në ditët në vijim, shumë Akrepa duken të destinuar për një javë tjetër veçse të mërzitshme apo të zakonshme, duke ofruar gjithmonë një moment paksa të veçantë. Të martën, energjitë dhe pasionet do të jenë veçanërisht të larta falë Plutonit, duke ju lejuar të përqendroheni plotësisht në aspektet personale ose profesionale dhe të përballeni me gjithçka me forcë të jashtëzakonshme.

Më pas, do të jeni të vendosur dhe këmbëngulës për çdo çështje shtëpiake ose marrëdhënie familjare me të cilat zgjidhni të merreni. E diela më në fund do të sjellë një dialog inteligjent dhe të kuptueshëm me një person të rëndësishëm. Gjithsesi, është mirë të ruani një distancë të caktuar nga entuziazmat pa logjikë.

SHIGJETARI
Këtë javë rekomandime dhe vëzhgime ju vijnë nga yjet. Ndërsa optimizmi juaj mund të duket i detyruar dhe shpresat jo plotësisht reale, ndoshta të ndikuar nga Jupiteri iluzion, nga ana tjetër, ka një përshpejtim të panevojshëm të ideve, pasioneve dhe marrëdhënieve.

Është e këshillueshme që të balancohen këto presione të kundërta për të shmangur gabimet dhe për të mos u bërë viktima të padashur të vendimeve të nxituara. Megjithatë, shmangni pritjen e mbështetjes konkrete nga njerëzit që mund të premtojnë shumë, por nuk kanë aftësitë për ta mbështetur atë. Këtë javë, votoni për maturi dhe moderim: mund të dukeni pak të mërzitshëm, por sigurisht që do të jeni më me fat.

BRICJAPI
Ndonjëherë, në mënyrë të pavetëdijshme ne rrëmbehemi në drejtime që mund të mos jenë të favorshme ose pozitive. Kjo ndodh ndoshta për shkak të sipërfaqësisë ose mungesës së vetëdijes. Aktualisht, Marsi përfaqëson një ftesë për të ecur shpejt në marrëdhënie, një energji e pamëshirshme e drejtuar drejt njerëzve dhe situatave.

Megjithatë, kjo është në kontrast me maturinë e Saturnit, e cila mund të gjenerojë pasiguri në shenjën tuaj. Si të vazhdojmë? Do të ishte e mençur të mos e lini veten të tërhiqeni nga pasionet, sidomos duke filluar nga e enjtja, kur tërheqja e entuziazmit do të jetë e parezistueshme. Në këtë, ju mund të merrni një shembull nga dikush që demonstron bukurinë e qëndrueshmërisë përmes veprimeve të tyre.

UJORI
Javë e shkëlqyer për t'u shijuar në maksimum! Energjia hënore, në atë kohë në harmoni me anën më të lehtë dhe më të këndshme të shumë Ujorëve, do të vihet re në ditët në vijim, veçanërisht në fund të javës. Do të jetë një periudhë ku entuziazmi do të jetë një shoqërues i vazhdueshëm, gjë që është mjaft e pazakontë për ju.

Megjithatë, do të qëndroni të ankoruar pas racionalitetit, veçanërisht të enjten, kur do të kërkoni ndihmën e Mërkurit për të vlerësuar nëse ia vlen vërtet të ndërmerrni aventura të reja dhe interesante. Megjithatë, e mërkura do të jetë një mundësi për t'i kushtuar kohë një miku të dashur, pasi të keni kuptuar plotësisht rëndësinë e kësaj marrëdhënieje të çmuar.

PESHQIT
Javën e ardhshme, shenjat e ujit, si tuajat, do të vihen në plan të parë, duke i mbajtur ato vazhdimisht në qendër të vëmendjes. Pavarësisht dyshimeve dhe pasigurive të mbjella nga Jupiteri, i cili vazhdon të lëvizë pa frikë, shumë Peshq do të jenë në gjendje të mbajnë shikimin e tyre të fokusuar në gjërat thelbësore, në gjithçka që nuk mund dhe nuk duhet të anashkalohet.

Do të jetë e rëndësishme të mos lejoni që ankthi i dikujt të mbizotërojë mbi ju (sidomos të premten dhe të shtunën) për të bashkëjetuar në harmoni me yjet tuaj. Edhe pse mund të ndiheni sikur po humbisni kohë dhe energji drejt fundit të javës, duke filluar nga e diela do të filloni të bëni paqe me kohën e pritjes, duke rifituar besimin në stilin tuaj unik të jetesës.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera