Horoskopi Ditor 18 Nëntor 2023

DASHI
Prisni edhe pak, pasi yjet po pozicionohen në një mënyrë që do t'ju ndikojë pozitivisht. Ky vrapim i mirë është pothuajse në dorën tuaj, por është e vështirë për ju ta vlerësoni atë sepse keni ende shumë për të bërë. Merrni frymë, gjithçka do të zgjidhet në kohën e duhur, por për këtë duhet të jeni të duruar.

Thellë brenda, ju e dini se po filloni të shihni dritën në fund të tunelit, kështu që përpiquni të filloni të ecni përpara. Ndoshta mënyra më e mirë për të filluar të ndiheni më mirë dhe për të përfituar nga kjo kohë e mirë është të ndihmoni dikë që e doni shumë. Për shembull, mund të zbuloni se dikush shumë i afërt me ju po kalon një periudhë të keqe financiare.

Mundohuni t'i ndihmoni ata në një mënyrë që të mos i bëjë të ndihen të dhunuar. Nëse takoheni për darkë ose një kafe, sugjeroni t'i ftoni, thjesht sepse ju pëlqen, jo për ndonjë gjë të veçantë. Shihni sa mirënjohës do të jenë pa u ndjerë keq për këtë.

DEMI
Ju keni shqetësime të përditshme që ekzistojnë vetëm në mendjen tuaj. Nuk keni arsye të shqetësoheni apo të shqetësoheni, gjithçka është në rregull, përveç asaj që krijoni në kokën tuaj. Mundohuni të qetësoheni dhe përpiquni ta shikoni jetën tuaj nga një perspektivë më optimiste nëse nuk doni të vazhdoni të jetoni kaq të hidhur.

Ju gjithashtu duhet të filloni të rrjedhni më shumë dhe të mos e rrahni veten aq shumë çdo ditë. Ndaloni së menduari nëse do ta pranoni apo jo atë ftesë për atë festë, do të vendosni në atë kohë. Gjithashtu nuk është e përshtatshme të mendosh aq shumë nëse të ka pëlqyer apo jo në veçanti ai person, do ta zbulosh me kalimin e kohës. l

Përfundimi është të jetojmë më shumë në të tashmen. Dilni me miqtë tuaj, kalojeni mirë dhe lëreni që jeta të jetë shumë më e thjeshtë. Është me të vërtetë.

BINJAKËT
Tani jeni në një stad të mirë të stabilitetit ekonomik. Mos lejoni që kjo ndjenjë sigurie t'ju bëjë të humbni rrugën dhe të shpenzoni majtas e djathtas. Do të keni ndjenjën se mund të shpenzoni në mënyrë të pamatur, veçanërisht sepse dëshironi të bëni përshtypje dikë të veçantë.

Ju nuk duhet të shpenzoni shumë para për të. Në të gjithë qytetin tuaj, ju mund të gjeni vende ku mund të bëni plane shumë të veçanta pa shpenzuar praktikisht asgjë. Mos kini dyshim se nëse ai person është i duhuri, ai do t'i vlerësojë përpjekjet tuaja për t'i bërë të lumtur pa menduar në një mënyrë materialiste.

Mos harroni se dashuria nuk matet në një mënyrë materialiste, ndaj mos mendoni se ky person mund të blihet me dhuratat tuaja. Mundohuni të shpenzoni vetëm për atë që është rreptësisht e nevojshme dhe kjo do t'ju japë gjithashtu të dhëna nëse ai person po kërkon diçka të vërtetë me ju ose thjesht dëshiron të përfitojë nga ju.

GAFORRJA
Ju keni një ide në kokën tuaj për të lënë punën tuaj. Nuk jeni aspak të kënaqur me të ardhurat tuaja ose ndoshta me orët, por nuk është ide e mirë të largoheni sa më parë. Së pari, sepse nuk keni asgjë për t'u rikthyer financiarisht, dhe së dyti sepse është gjithmonë e rëndësishme të lini mirë punën, nuk e dini kurrë se çfarë mund të sjellë e ardhmja.

Nëse duhet të shkoni në punë, mund të ndiheni të pakënaqur dhe shumë të pamotivuar, sepse mendoni se kaq shumë përgjegjësi nuk janë kompensuar kurrë. Kur të mbarojë dita e punës, merrni vendimin një herë e mirë për të dërguar CV dhe kërkoni një plan B.

Në dashuri, mund të keni mundësinë të keni një mik me një nga miqtë tuaj. Gjëja e rëndësishme për këtë takim të njëhershëm është se nuk cenon miqësinë tuaj. Bëjini qëllimet tuaja të qarta; nëse përkojnë me të tyren, vazhdo.

LUANI
Përfitoni nga kjo festë për të pushuar dhe reflektuar për gjithçka që dëshironi të arrini në jetë. Provoni ta manifestoni duke e vendosur në shënimet e celularit dhe duke e lexuar çdo ditë kur zgjoheni. Nëse e përsëritni këtë ushtrim çdo ditë, do të habiteni kur shihni se si me kalimin e kohës jeta juaj është përmirësuar ndjeshëm.

Nëse kohët e fundit keni marrë një ofertë pune, merrni parasysh të mirat dhe të këqijat e një ndryshimi të tillë. Fillimisht keni menduar për kushtet e mira që ju janë ofruar, por tani me pak qetësi pyesni veten nëse vërtet dëshironi të ndryshoni jetën tuaj aktuale. Ju keni të drejtë të mendoni për këtë, është e qartë se jo gjithçka ka të bëjë me paratë.

E rëndësishme është që çdo ditë të ndiheni më të motivuar në punën tuaj aktuale. Do të ishte turp të humbisni këtë ndjenjë të këndshme për disa dollarë shtesë, nuk mendoni? Nëse ende keni dyshime, bisedoni me partnerin tuaj. Meqenëse jetoni së bashku, ata kanë një fjalë për këtë çështje.

VIRGJËRESHA
Transmetoni një atmosferë të mirë mbresëlënëse. Kjo ka bërë që ju, një person tashmë karizmatik, të bëni shumë miq të rinj që duan të bëjnë plane me ju. Kjo, në vend që t'ju pushtojë, duhet t'ju bëjë të lumtur, sepse jo të gjithë kanë fatin të jenë kaq të pëlqyer.

Kjo atmosferë e mirë përcjell edhe një lajm të mirë. Në një takim me miqtë tuaj ose në një bashkim familjar mund të merrni diçka që do t'ju mbushë zemrën me entuziazëm. Përfitoni nga kjo e shtunë për të festuar me më të dashurit tuaj.

Në dashuri, jo gjithçka do të jetë rozë. Ju dhe partneri juaj jeni në një luftë të vazhdueshme për të parë se kush është dominues në marrëdhënie. Debatet janë të përditshme, edhe nëse përfundojnë gjithmonë me një pajtim pasionant, por kjo nuk ju përmbush.

PESHORJA
Të qenit një person kaq pozitiv ju ka bërë të keni një vizion shumë të saktë të përditshëm. Përveç kësaj, një mendje kaq e hapur dhe karizmatike ju ka bërë të keni shumë e shumë miq. Mirëpo, së fundmi ka ndodhur diçka që e ka fshirë plotësisht buzëqeshjen nga fytyra dhe nga mendja juaj pozitive.

Mundohuni ta korrigjoni këtë sa më shpejt që të jetë e mundur në mënyrë që të mos humbni thelbin tuaj dërrmues. Mos lejoni që asnjë brez i keq t'ju bëjë të humbni perceptimin tuaj natyral për gjërat, sepse gjithmonë keni fituar shumë prej tij. Ju jeni një vullkan që shpërthen, mos lejoni që dikush t'ju shuajë flakët.

Ndoshta ky zhgënjim lidhet me dashurinë, apo jo? Mundohuni të largoheni nga ky zhgënjim. Rifitoni atë besim dhe dëshirën për të dashur përsëri, sepse një person shumë i veçantë mund të kalojë rrugën tuaj dhe t'ju bëjë të ndiheni përsëri flutura. Merrni një shans për të qenë përsëri i lumtur.

AKREPI
E ke dëshiruar gjithë javën që të vinte që të flijeje. Jepini vetes këtë kënaqësi të vogël dhe mos vendosni asnjë alarm, sidomos nëse nuk keni plane ose dita zbardh me shi dhe gri. Edhe pse thonë se dembelizmi është një mëkat, pas një jave rraskapitëse, ju i meritoni ato orë shtesë në shtrat.

Nëse java stresuese ju ka bërë të hani keq dhe midis vakteve për shkak të mungesës së kohës, provoni një pastrim të mirë. Mundohuni të konsumoni vetëm ujë, lëngje natyrale, çajra bimorë ose ndonjë lëng mishi. Do të vini re se si duke bërë pa lëndë të ngurta për një ditë do ta bëjë sistemin tuaj të tretjes të ndjehet mirë.

Pasdite, mund të shfrytëzoni rastin për të bërë një ritual bukurie. Hiqni maskën tuaj të preferuar dhe aplikojeni në lëkurën tuaj, pavarësisht nëse jeni burrë apo grua. E gjithë lëkura vuan, jo vetëm lëkura femërore.

SHIGJETARI
Më në fund ke mundur të harrosh ato çështje që të preknin çdo ditë. Siç thonë ata, koha shëron gjithçka; dhe do të shihni se kjo frazë ishte absolutisht e drejtë. Traumat që na krijojnë njerëzit e këqij janë si një re e vogël: nëse e shohim apo jo në një qiell me diell varet nga qëndrimi ynë kur e shikojmë atë qiell.

Do ta vini re këtë ndjenjë, veçanërisht nëse keni sërish një partner. Do të kuptoni që nuk keni qenë një person xheloz apo veçanërisht i ndjeshëm, por që ish-partneri juaj i ka zhvlerësuar plotësisht ndjenjat tuaja. Ky person i ri jo vetëm që është empatik, por asnjëherë nuk ju ka dhënë arsye për mosbesim.

Mund të përpiqeni të bëni diçka për ta për t'i falënderuar për gjithçka që keni kaluar së bashku. Propozoni diçka që atyre u pëlqen shumë, sepse ideja është që janë ata që do ta shijojnë më shumë se ju.

BRICJAPI
Çdo ditë e gjeni veten duke menduar se jeni duke e tepruar veten në stërvitje ose me punët tuaja shtëpiake. Realiteti është se nuk jeni të lodhur, por e gjeni veten duke bërë detyra të përditshme që nuk ju përmbushin dhe që ju bëjnë të lodhur mendërisht. Vetëm të mendosh për t'u kthyer në punë të hënën e bën botën të shpërbëhet, apo jo?

Mos e përjashtoni plotësisht idenë për të bërë një kthesë 180º në karrierën tuaj profesionale, por përpiquni ta lini mënjanë këtë mendim për momentin. Ju duhet ta shijoni këtë të shtunë duke dalë me miqtë apo partnerin tuaj. Pasi të keni një plan që ju motivon, lumturia kthehet në trupin tuaj dhe ju do të jeni në gjendje të shkëputeni për një ditë.

Por kini kujdes me kë vendosni ta kaloni ditën. Prej disa kohësh ju jeni lidhur me një mik i cili po rezulton të jetë paksa toksik për ju.

UJORI
Mund të takoni njerëz që ju interesojnë profesionalisht. Mundohuni të mos jeni shumë nervoz për zbulimin e potencialit të këtij takimi dhe veproni me qetësi dhe qetësi. Kini parasysh se askush nuk do të dëshironte të rekomandonte dikë që duket i pasigurt, kështu që mbani një qëndrim të patëmetë.

Me këtë mundësi në horizont, mund të përpiqeni të dilni nga shtëpia duke u bërë më e bukura. Nuk janë vetëm rrobat tuaja ato që kanë rëndësi, por përshtypja që ju lini njerëzve me një shikim. Merrni ato pantallonat dhe atë pulovër që ju shkon shumë për një shëtitje dhe vishuni bukur.

Në dashuri, mund të gjeni edhe dashurinë që dëshironi tani. Nëse e lejoni veten, sigurisht. Jeni bërë një person shumë kërkues dhe kërkoni vetëm përsosmërinë, e cila nuk ekziston.

PESHQIT
Ju keni një punë të papërfunduar të shtëpisë për të bërë, por jeni tepër ngurrues për ta bërë atë. Është krejtësisht normale, është e shtunë dhe pas një jave kaq të ngarkuar gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të qëndroni në shtëpi duke punuar më shumë. Lërini ato detyra për nesër dhe përpiquni të shijoni ditën tuaj të pushimit të merituar, ajo detyrë mund të presë dhe ju e dini.

Nëse ky problem, nga ana tjetër, është një pengesë e madhe, pse nuk kërkoni ndihmë dhe le ta zgjidhë dikë më me përvojë? Ju duhet të pranoni se cilat janë kufizimet tuaja dhe të mos stresoheni. Sa më shpejt të pranoni se jo gjithçka shkon ashtu siç do të dëshironit, aq më shpejt mund ta zgjidhni atë detyrë të rëndë me ndihmën e nevojshme.

Në vend që të humbisni kohë për këtë çështje, kushtojini pak më shumë vëmendje partnerit tuaj. Nuk e kuptove sepse ishe i preokupuar me çështje të tjera, por i ke lënë pas dore shumë dhe ata ndihen shumë keq për këtë.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera të ngjashme

sqAL