Horoskopi Ditor 20 Janar 2024

DASHI
Ëndrrat janë ëndrra derisa të realizohen. Ju jeni duke kërkuar për këtë premisë dhe do ta gjeni. Si një shenjë e parë e mirë se jeni në listë, aftësitë dhe nevojat që keni për udhëheqje dhe sipërmarrje do t'ju bëjnë të kërkoni nevoja dhe qëllime të reja çdo ditë. Nuk është nga mërzia, që është edhe aty, por dëshiron të jesh në vijën e parë për çdo gjë. Kështu je dhe nuk ka zgjidhje tjetër. Mos harroni se sipërmarrësit duhet ta shohin botën nga një këndvështrim tjetër në mënyrë që të gjejnë ato pjesë të veçanta të gjërave. Këmbët, veçanërisht gjunjët, mund të vuajnë më shumë seç duhet. Yoga ose Pilates mund të jenë të dobishme.

DEMI
Duhet të eliminoni ose transformoni një fazë të së shkuarës suaj, sepse asgjë nuk vdes, ajo transformohet. Është e vështirë ta bësh këtë detyrë kur nuk është diçka e prekshme, fizike, sepse duhet të thellohemi në vetvete dhe këtë duhet të bësh.

Ka disa kujtime dhe kujtime që jo domosdoshmërisht duhet të jenë të këqija, por ato po shfaqen në jetën tuaj dhe ju nuk e dini pse. Ka lajme në lidhje me paditë apo dokumentet që prisnit, por nuk do të jetë një përgjigje përfundimtare, vetëm informacion. Mos lejoni që fatkeqësitë t'ju pengojnë. Vazhdo te punosh.

BINJAKËT
Jeni ende të pavendosur dhe aventurierë me vendimet tuaja si gjithmonë, duke mos injoruar askënd. Mund të jetë një faktor i mirë kur bëhet fjalë për të bërë diçka që kërkon urgjencë, por mbani në mend se vendimet e këqija dhe të shpejta janë më të këqija se të gjitha më të mirat që mund të merrni.

Vjen me përpjekje shtesë, lodhje, duke mos parë fundin e tunelit, por do të shpërbleheni jo vetëm nga përkushtimi juaj, por edhe nga fati apo universi, si të doni ta quani. Së paku, do të keni fat, sepse trupi juaj do të filtrojë gjithë këtë çrregullim dhe do të jeni në gjendje të ruani forcën që ju nevojitet për ditën.

GAFORRJA
Ju mendoni se bota është kundër jush ose se dikush ju ka hedhur një sy të keq. Sido që të jetë, e vetmja gjë që është e qartë është se ju jeni duke u zhytur në një situatë që është e keqe për ju. Ju keni në krah dy persona që po ju ndihmojnë, veçanërisht një figurë femërore dhe nuk po e merrni parasysh aq sa duhet.

Do të përballeni me një situatë disi të pakëndshme, por do t'ju bëjë mirë ta largoni atë fokus negativ nga jeta juaj. Të paktën provojeni. Ajo premton të jetë shumë shëruese në afat të mesëm, do ta shihni.
Mendja juaj do të kërkojë një pushim, edhe nëse trupi juaj duket se po bën punën e tij.

LUANI
Kjo ditë me ngjarje të papritura, të cilat nuk janë negative, por mund t'ju shqetësojnë sepse nuk dini çfarë reagimi apo veprimi të bëni. Ju do të shkoni përpara dhe me radhë, duke zgjidhur çështje, dyshime dhe objektiva. Disa udhëtime të vogla ose udhëtime të minutës së fundit gjithashtu mund të shfaqen. Ka gjëra që ndodhin më shpejt nga sa kishit në mendje. Të qëndrosh në krye të gjithçkaje do të jetë një sfidë.

Përveç këtij skenari, jeta është e mirë, por dikush do të veprojë në atë mënyrë që të mos ju përshtatet. Do të duket si një goditje me thikë në shpinë ose lojë e keqe. Flisni sepse ndoshta është një keqkuptim, por shqetësimi do të jetë aty.

VIRGJËRESHA
Familja dhe miqtë do jenë më afër se kurrë. Njëri prej tyre do t'ju japë më shumë sesa thjesht një mesazh të thjeshtë: ka një angazhim ose hap shumë të rëndësishëm në jetën e tyre dhe ata duan ta ndajnë atë me ju. Megjithatë, jini të durueshëm dhe prisni që ata të vijnë tek ju dhe jo që ju t'u shtrini dorën atyre.

Ju shikoni përparime në punë, fitime ose njohje për përpjekjet tuaja, edhe pse ju duhet të përmbushni disa marrëveshje në të cilat e lini veten të futeni në kurth. Tani mund të pendoheni, por duhet të vazhdoni me atë që keni rënë dakord.bKaloni më pak kohë ulur, ose nëse nuk e bëni këtë, korrigjoni qëndrimin tuaj. Qarkullimi juaj nuk është më i miri për momentin.

PESHORJA
Mund të jetë një nga ditët më të mira të muajit Peshorja. Do ta arrini atë që propozoni dhe veçanërisht në punë apo çështje financiare. Ka vetërealizim, ndonjë dëshirë tjetër e plotësuar, me meritë dhe harmoni të dukshme në familje, sidomos pas asaj përplasjeje që ka ndodhur, nëse keni qenë i përfshirë apo jo.

Mos u mbyllni nga ajo që mund të jetë mundësia për të përmirësuar marrëdhënien tuaj me njerëzit. Kjo nuk do të thotë falje për dëmin që ju shkaktuan, por një lehtësim për ju që të ecni përpara pa bagazh emocional.
Shikimi mund t'ju sjellë disa probleme, për shkak të lodhjes, alergjive ose një situate specifike. Gjithashtu, jini të vetëdijshëm për çdo ndjenjë të pazakontë në gjoks.

AKREPI
E nis ditën me gëzim, me lajme, me dëshirën për të marrë botën. Kështu do të vazhdoni pjesën më të madhe të ditës, por ajo që do t'ju ngadalësojë do të jetë dëshira dhe predispozicioni juaj për detyrat që ju kanë mbetur për të bërë, të cilat do të grumbullohen.

Mos e merrni seriozisht atë që njerëzit thonë ose mendojnë për ju. Ju mendoni se kjo nuk ju ndikon, por ka një pjesë tuajën që kërkon punë nga ana juaj për të arritur atë pranim të asaj që është shoqëria dhe kritikave që vijnë me të. Shëndeti juaj është i pranueshëm, por shmangni grykësinë sepse ushqimi juaj i preferuar mund të bëhet më i urryeri.

SHIGJETARI
Jeni në mes të një konflikti që nuk duhet t'ju përfshijë, ose të paktën kështu mendoni. Jeni munduar të jeni ndërmjetësues dhe të nxisni mirëkuptimin, por e dini se kur jeni në mes, merrni më të keqen nga të dyja palët. Rekomandohet që të dilni sa më shpejt nga kjo situatë, e cila të paktën për ju nuk ka zgjidhje. Mos ji shpëtimtari i të gjithëve.

Përfundoni atë që keni filluar, jo vetëm kohët e fundit, për t'u ndjerë të përmbushur dhe për të parë se dini t'i bëni gjërat mirë. Tërhiquni prapa dhe ndihuni rehat. Qëndroni larg tymrave që janë toksikë për trupin sepse sistemi juaj i frymëmarrjes ka të ngjarë të vuajë.

BRICJAPI
Jeni të kënaqur me atë që keni arritur, me veprimet, fjalët dhe veprat tuaja. Konsideroni se ilaçi i një personi është helm i një personi tjetër, por në gjithë këtë ka një pjesë që duhet ta analizoni. Duke ditur që ju pëlqen të dukeni mirë para të tjerëve, me siguri e dini se ku keni dështuar dhe çfarë mund të përmirësoni.

Thjesht merrni parasysh efektet anësore, jo mendimin e të tjerëve. Tregoni aftësitë dhe arritjet tuaja, sepse mund t'u shërbeni të tjerëve si referencë ose udhërrëfyes, por gjithmonë nga një vend dashamirësie dhe duke ditur të veçoni çështjen e përmendur në fillim. Nëse keni pasur ndonjë problem me flokët ose lëkurën, do të shihni një përmirësim të dukshëm.

UJORI
S'ka vlerë të hedhësh duart në kokë pasi të kesh shkaktuar një vorbull që fshin të gjithë dhe gjithçka, përveç rasteve të psikozës sociale, dhe nuk është kështu, apo jo? Ujor, me lehtësinë që keni për të rinovuar, krijuar ose zbuluar kur bëhet fjalë për diçka që nuk ju shqetëson, do të ishte mirë nëse mund ta fokusoni në të njëjtën mënyrë, por për interesat tuaja. Nuk mëson kurrë, por e ke atë thelbin unik të pasivitetit. Duhet të pushoni më shumë, jo të flini më shumë. Shpesh mendohet se është e njëjta gjë, por kur është koha për t'u ngritur, të dy konceptet demonstrohen veçmas.

PESHQIT
Është një ditë takimesh dhe mirëkuptimi me figurat mashkullore, në pjesën më të madhe, për ju Peshqit. Kjo është një ditë për të folur, për të bashkuar të kundërtat dhe për të falur. Ju besoni se jeta ju ka vënë në një rrugë të qetë dhe ndoshta është një ndihmë e vogël shtesë, por mbani në mend se megjithëse Universi na ndihmon, nëse ne nuk duam të shkojmë në ato vende, në fund të fundit varet nga ne. Investoni në një kauzë bamirësie, për të ndihmuar të tjerët ose për të ndihmuar veten. Zgjidhni diçka që ju bën të ndiheni të shpërblyer dhe jo jashtë konvencionit shoqëror.

Rastësitë do të fillojnë të bëhen shkaktarë. Përfitoni nga ky brez. Do të jetë shumë sporadike, por intensive, aq sa mund t'ju prishë planet për të ardhmen e afërt. Shëndeti si një ruletë: gjatë gjithë ditës mund të keni ndjenja kontradiktore. Kujdesuni për imazhin tuaj.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera