Horoskopi Ditor 27 Janar 2024

DASHI
Do ta nisësh ditën kaq mirë Dash dhe do të hasësh kaq shumë fatkeqësi gjatë rrugës. Lajmet e papritura do t'ju thyejnë plotësisht, duke hequr të gjitha shpresat që kishit. Edhe pse përmbajtja nuk duhet të jetë e tmerrshme, do të ndjehet si tre thika përmes jush. Është e vërtetë që është një çështje që, megjithëse nuk do të përfundojë nën përgjegjësinë tuaj më vonë, faktorë të tjerë do ta bëjnë atë për ju dhe është gjëja më e mundshme që të ndodhë.

Do të gjeni një vizion me të cilin do të kuptoni se si funksionojnë gjërat.
Mos e humb zemrën sepse një mendje e dobët e bën trupin të padobishëm. Kujdesuni për mendimet tuaja dhe mënyrën se si i ekspozoni ato. Numrat me fat 1 dhe 9.

DEMI
Ndoshta po përsëritni një model, një mënyrë jetese dhe komunikimi për ta kënaqur atë person. Larg nga të mashtruarit, padyshim, po krijoni një vetvete tjetër me të cilën do të duhet të përballeni më vonë në kokën tuaj, veçanërisht në momente heshtjeje.
Vlerëso detajet e vogla, Demi. Gjithçka që ju ofrohet si dhuratë apo falënderim do të jetë nga zemra, edhe nëse i jepni një vlerë monetare.

Lejoni vetes të ecni për një moment në një fushë me lule, ose bimësi të dendur për të shëruar shpirtin. Është një vend i vështirë për t'u aksesuar, por vetëm ju dini si të ndiheni rehat në këtë aspekt. Numrat me fat 5 dhe 9.

BINJAKËT
Përpara se ta merrni atë plan para jush dhe të vini në veprim, Binjakët, është një person që është një faktor kyç në mënyrën se si kjo mund të shkojë, jo vetëm mirë, por edhe përpara. Ata janë shumë të afërt për sa i përket dashurisë dhe mirëkuptimit. Nuk është një pikë e detyrueshme, por do të bëjë një ndryshim të madh nëse konvergoni me ta drejt të njëjtës pikë.

Do të merreni me projekte të vogla, çështje që ju frymëzojnë njëfarë besimi dhe nga të cilat, të paktën, do të përfitoni. Pak nga pak po rikuperoheni dhe ky humor do të jetë në rritje, por mos i besoni shumë sepse rikuperimet duhet të përpiqen të plotësojnë një kohë minimale. Numrat me fat 1 dhe 3.

GAFORRJA
Gaforre, puna në grup do të jetë misioni. Punoni ose bashkëpunoni me njerëz të tjerë, pavarësisht nëse është punë apo jo. Çështja është se ju do të arrini mirëkuptimin e nevojshëm për të gërmuar në rrënjët e atij problemi, duke gjetur zgjidhjen perfekte për të gjithë. Ju do të shërbeni si një urë.

Mos i idealizoni aq shumë pjesë të caktuara të dikujt. Ajo krijon lidhje dhe nevojë për egon tonë, e cila, në planin afatgjatë, do të sjellë vetëm një spirale të pafund ndjesish agonike. Kontrolloni të gjithë trupin tuaj. Ju mund të keni nevojë për disa vitamina ose minerale shtesë. Numrat me fat 3 dhe 8.

LUANI
Argëtimi është i garantuar. Do ta gjeni veten euforikë dhe të emocionuar me rrethin tuaj të miqve, duke dashur të shfrytëzoni sa më shumë ditën. Aq sa do të arrini deri në atë pikë sa të dëshironi të pushoni pas gjithë gostisë. Është e nevojshme të kontrollohet kjo forcë në mënyrë që, të paktën, ajo që është një kënaqësi të mos përfundojë duke u njollosur nga lodhja dhe mërzia.

Ndjenjat e reja lindin ndaj një personi tjetër që do t'ju nxisin një mënyrë të re empatie. Do të ketë njoftime për një ardhje të re. Mos pini ose praktikoni lëvizje që mund të ndikojnë në frymëmarrjen tuaj. Ju do të keni nevojë për një përmirësim të vogël dhe kujdes të mëvonshëm. Numri me fat 2.

VIRGJËRESHA
Hidhërimi ka fazat e veta, Virgjëresha. Pavarësisht nga natyra e kësaj, duhet ta keni të qartë se pranimi, në varësi të shkallës në të cilën punojmë për të, do t'i lehtësojë këto faza dhe kështu do të jetë në gjendje të ecë përpara. Nuk ka kuptim të mos qash, të jesh inerte apo të harrosh atë që ndodhi, por as nuk është mirë të mbyllesh në shtëpi, të qash apo të kërkosh anën negative të gjithçkaje. Duhet të arrish një rrugë të mesme, të balancosh një sharrë brenda vetes. Koha shëron gjithçka, nëse e lejojmë.

Është e nevojshme të shkosh nëpër botë. Por vetëm me sytë tuaj, duke mos dalë për të udhëtuar rreth tij. Pini shumë ujë për të pastruar toksinat që po ruani. Numrat me fat 2 dhe 7.

PESHORJA
Qetësia dhe paqja janë dy himnet tuaja, apo jo? Ne nuk duam ta shohim veten brenda atyre vorbullave ku gjendet pjesa tjetër e njerëzimit. Por gjithsesi, ne duhet të jemi të vetëdijshëm për ekzistencën e tyre dhe të dimë si t'i trajtojmë ato. Konsideroni këtë një paralajmërim paraprak.

Do të lindë një takim shumë i favorshëm në të cilin mund të tregoni arritjet tuaja, vendimet në pritje dhe çështjet që duhet të vlerësohen nga familja. Shfrytëzojeni rastin për të ekspozuar pikëpamjet tuaja, si pro ashtu edhe kundër, pasi mjedisi do t'ju lejojë ta bëni këtë. Zgjatni pjesën e sipërme dhe të poshtme të shpinës. Ju mbani shumë peshë, si fizike ashtu edhe emocionale. Numrat me fat 0 dhe 1.

AKREPI
Ajo bisedë që ke lënë pa përfunduar, për momentin, nuk do të sjellë pasoja të mira. Ju e dini se është diçka e pazgjidhur, por gjithashtu jeni duke pritur që personi tjetër të bëjë një hap. Nëse është një hap i rremë, aq më mirë, sepse kështu do të fitoni terren. Të tjerët do ta shihnin si lojë të keqe. Ju e shihni si një lojë të zgjuar, meqë e lejon koka juaj e privilegjuar, pse të mos përfitoni nga kjo?

E kundërta e gjithë kësaj është se syri vigjilent që predispozon, e përdor edhe ndaj vetes, si një armë për të dashur të kesh gjithçka nën kontroll. Ne e dimë se kjo është e pamundur. Qëndrimi ulur për kaq gjatë përkthehet, domosdoshmërisht, në një mënyrë: drejt shpinës. Numri me fat 4.

SHIGJETARI
Jini të durueshëm, dhe mbi të gjitha, jini të vetëdijshëm se ajo që duhet të vijë, do të vijë në një mënyrë mjaft të shtrembëruar nga sa e prisni. Natyrisht, nuk është ajo që keni dëshiruar, por le ta shohim si të mësuar vetë për të mos idealizuar asgjë ose të vendosim pritshmëri për gjërat, më mirë apo më keq. Kjo vetëm na inkurajon një mënyrë për të pritur gjërat ashtu siç nuk janë në të vërtetë.

Ju keni disa punë të papërfunduara për t'i përfunduar sa më shpejt të jetë e mundur. Mund të ndodhë që nëse nuk përfundon, do të jetë e kotë dhe do të keni humbur kohë, dhe ca para, për asgjë. Sistemi juaj i qarkullimit të gjakut dhe urinar mund të jetë i dobët. Numrat me fat 5 dhe 6.

BRICJAPI
Bricjap, është koha të rrethoheni me të dashurit tuaj. Ju keni një nevojë urgjente për të thënë diçka dhe dëshironi që ata që ju interesojnë më shumë të jenë aty. Personi më i afërt me ju do të jetë kyç në atë që do të keni nevojë për mbështetjen e tyre, një mendim, diçka që do t'ju lejojë ta vini në veprim atë plan. Gjithçka do jetë e organizuar shumë mirë.

Gjithashtu, një figurë e re do t'ju tregojë se ata kanë kapacitetin për të rindërtuar jetën dhe nevojat e tyre jetike në të cilat do ta shihni veten të reflektuar. Me një gjendje të mirë shëndetësore, gjithçka përjetohet me intensitet më të mirë. Numrat me fat 2 dhe 7.

UJORI
Doni të filloni përsëri nga e para. Vetja juaj e brendshme po bërtet nga çatitë, duke shkuar në atë që mund të jetë një udhëtim i çmendur. Nuk të tremb, sepse mentaliteti yt, Ujori, thuajse njëqind për qind të rasteve është gati. Ai që tremb është një person që ju pëlqen, që do më të mirën për ju dhe, më parë, ju ka paralajmëruar për shtigjet në të cilat po lëvizni.

Do ta keni parasysh, por është rruga juaj dhe në fund vendimi juaj. Do të ndiheni energjikë, me sëmundje të vogla në pjesën e poshtme të trupit, por pa merak. Numrat me fat 3 dhe 5.

PESHQIT
Prej disa ditësh keni menduar se si do të futeni në atë gjë që po ju shqetëson kaq shumë. Me siguri tashmë i keni lidhur të gjitha skajet dhe keni mbledhur të gjithë informacionin, është çështje qëndrueshmërie dhe sigurie tek ju. Keni gjithçka për të fituar, për të dalë fitimtar sepse e dini që keni bërë mirë dhe keni referenca të mira për t'ju ndihmuar. Mbani ndjesitë që do të merrni prej saj.

Ju përpiqeni të mos lëndoni askënd ose sa më pak të jetë e mundur, por kjo është pothuajse një çështje e mbijetesës sociale dhe ju duhet ta ndërprisni atë sa më shpejt të jetë e mundur. Stresi që grumbulloni mund të çojë në dhimbje okulare dhe tension në nofull. Numrat me fat 3 dhe 7.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera