Kërko

Horoskopi Javor 11-17 Dhjetor 2023

DASHI
Të lindurit në Dash do të duhet të përpiqen pak më shumë dhe të kërkojnë horizonte të reja. Ju keni ngecur në një ngërç për një kohë shumë të gjatë. Është koha të lini mënjanë krenarinë tuaj dhe të provoni diçka të re, pa pritur që të jeni në gjendje të tregoni vlerën tuaj menjëherë. Jini të përgatitur për ta shtyrë veten fort, por mos u dëshpëroni: ka gjithmonë dikush pranë jush i gatshëm t'ju mbështesë.

DEMI
Mbani entuziazmin tuaj. Ju keni të drejtë të ëndërroni dhe të synoni lart, por kini kujdes që të mos kafshoni më shumë se sa mund të përtypni. Nëse nuk e trajtoni situatën me kujdes, rrezikoni vetëm të dëmtoni veten. Mos e teproni dhe përpiquni të jeni realistë në qëllimet tuaja. Më vonë do të ketë kohë për të ndjekur projekte më ambicioze.

BINJAKËT
Një kërcim në zbrazëti është ajo që u duhet të lindurve te Binjakët. Kohët e fundit keni qenë shumë dyshues, gjithmonë tentoni të bëni gjërat tuaja pa dëgjuar askënd. Ju nuk jeni bartës të së vërtetës universale, mund të mësoni shumë duke i dhënë peshën e duhur opinioneve të të tjerëve. Përpiquni një herë të merrni një rrezik dhe të ndiqni një ide të re, rezultatet mund t'ju habisin.

GAFORRJA
Është koha për të parë pamjen e madhe për ata që kanë lindur në Gaforre. Duke u fokusuar në detajet më të vogla, rrezikoni të humbni nga sytë gjithçka rreth jush, nga qëllimet tuaja afatgjata e deri te njerëzit më afër jush. Mos u fiksoni me presje, bëni një hap prapa dhe gjeni kohë për të mirëpritur realitetin e gjërave në tërësi në veten tuaj.

LUANI
Të lindurit në Luan do të duhet të japin dorëheqjen për të lënë pak frenat. Ju jeni duke u përkulur për të mbajtur kontrollin e një situate që tani është jashtë mundësive tuaja. Këto ditë duket se asgjë nuk po shkon siç është planifikuar, por kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Yjet do t'ju shpërblejnë nëse tregoni fleksibilitetin e duhur, mos u dorëzoni tashmë.

VIRGJËRESHA
Shikoni dhe vazhdoni, të dashur Virgjëresha të lindur. Nuk ia vlen të përkulesh në nivelin e atyre që armiqësohen me ty, të tregojnë faqen tjetër dhe të vazhdojnë të jetojnë jetën tënde. Ata që duan t'ju rrëzojnë, presin vetëm reagimin tuaj për të justifikuar veprimet e tyre. Tregoni pjekuri dhe butësi dhe njerëzit përreth jush do të sillen në përputhje me rrethanat.

PESHORJA
Përqendrohuni shumë te të lindurit në Peshore në ditët në vijim. Nga njëra anë, do të keni shumë mundësi për të treguar cilësitë tuaja më të mira dhe për të treguar vlerën tuaj. Nga ana tjetër, këto shfaqje të kompetencës do t'ju vënë në radarin e të gjithëve, mund ta gjeni veten të mbingarkuar nga përgjegjësitë dhe kërkesat për ndihmë. Mos merrni gjithçka në duart tuaja, kufizoni veten në drejtimin e duhur të atyre që kanë nevojë.

AKREPI
Një buzëqeshje është ajo që duhet për të ndryshuar ditën e të lindurve në Akrep. Difatizmi juaj është armiku juaj kryesor, është koha për ta heshtur atë. Përpiquni t'i përballoni problemet tuaja me pak më shumë optimizëm, pa e qëlluar menjëherë veten në këmbë në pengesën e parë. Një mentalitet pozitiv çon në një mjedis pune dhe personal më efikas dhe stimulues.

SHIGJETARI
Era ju përkul por nuk ju thyen, të dashur të lindur në Shigjetar. Jeni në një periudhë shumë kaotike të jetës suaj, plot ndryshime dhe revolucione në rutinën tuaj. Yjet ju vëzhgojnë me kujdes dhe ju japin besimin dhe guximin e nevojshëm për të përballuar çdo pengesë të re pa humbur nga sytë se kush jeni në të vërtetë.

BRICJAPI
Transformim rrënjësor vjen për të lindurit në Bricjap. Ju keni qëllime ambicioze që nuk mund t'i arrini pa një minimum përpjekjeje. Nëse besoni seriozisht në të, është koha për të evoluar dhe rritur, për të lënë pas çdo justifikim dhe për t'iu përkushtuar 100% të ardhmes suaj. Mos kini frikë të prisni disa degë të thata, mos lejoni që pasiguritë t'ju ngadalësojnë.

UJORI
Për çdo derë të mbyllur hapet një e re për të lindurit në Ujor. Mos humbisni kohë duke qarë për qumështin e derdhur, përpiquni ta përdorni këtë situatë të re në avantazhin tuaj. Për çdo mundësi të humbur ka dy të tjera që ende nuk po i shfrytëzoni maksimalisht. Ngrihuni dhe provoni përsëri, pa i lënë dështimet t'ju dëshpërojnë.

PESHQIT
Ne vazhdojmë hap pas hapi për ata që kanë lindur në Peshq. Keni aspirata afatgjata, por jeni ende larg rezultateve konkrete. Megjithatë, çdo ditë ju sillni në shtëpi pak më shumë besim dhe aftësi, një shenjë e rritjes suaj. Vazhdoni rrugën tuaj, pa u frikësuar nga sasia e punës që keni përpara.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera

sqAL