Horoskopi Javor 19 – 25 Qershor 2023

Dashi, kjo është një kohë e mirë për të shqyrtuar punën tuaj dhe për të përcaktuar pse ajo nuk është kurorëzuar me suksesin që kishit shpresuar. Dikush më me përvojë mund t'ju pengojë. Hapi tjetër është të planifikoni një strategji të bazuar në sukses dhe të jeni të gatshëm për të marrë rreziqe. Kur bëhet fjalë për dashurinë, ju jeni me fat që keni dikë unik në palltot tuaja. Në mënyrë që kjo marrëdhënie të lulëzojë, do t'ju duhet të bëni një përpjekje për të marrë më shumë përgjegjësi dhe për të provuar angazhimin tuaj.

Demi, do të përfitoni nga energjia hënore e kësaj jave e cila do t'ju lejojë të kapërceni me sukses sfidat e jetës. Ndryshime të mëdha do të ndodhin dhe, nëse ju duhet të merrni vendime të rëndësishme, besoni instinkteve tuaja për të bërë zgjedhjen më të mirë. Konsideroni me guxim këtë mundësi për të avancuar profesionalisht. Nëse vendosni ta pranoni, do të kaloni në këtë jetë të re po aq shpejt. Kujtimet e së shkuarës janë ende aty, është koha për të kthyer faqen.

Kohët e fundit ka qenë e trazuar për ju, Binjakët. Ndërsa problemet profesionale ju kanë stresuar, ju e gjeni veten të dashuruar në një kohë paqëndrueshmërie emocionale. Kjo për faktin se në lidhjen që keni krijuar së fundmi, të dy keni vendosur të mos angazhoheni vërtet. Ju filloni të dashuroheni thellë me këtë person dhe tani keni zili më shumë sesa thjesht miqësi. Para se të ecni përpara, merrni kohë për të kuptuar atë që keni në mendje.

Është e vështirë të kaloni momentet e tensionuara që keni pasur me një nga eprorët tuaj gjatë ditëve të fundit, Gaforren. Kjo ju bën të trishtuar sepse mendoni se nuk ka rrugëdalje të mundshme nga problemi. Megjithatë, së shpejti do të shfaqet një mundësi profesionale dhe do të habiteni kur mbrojtësi juaj ka nevojë për këshillën tuaj. Kjo do të jetë koha e përsosur për të riparuar dëmin dhe për të zgjidhur këtë konflikt të pakëndshëm përgjithmonë. Tani e tutje, do të keni një periudhë të gjatë bollëk, të paktën gjashtë muaj, gjatë së cilës do të shihni frytet e punës suaj.

Luan, shqyrto këtë ide të re. Mos e përjashtoni mundësinë që planet tuaja të fundjavës të jenë të ndryshme nga ato që prisnit. Mos dyshoni për asgjë dhe askënd, është e rëndësishme të përballoni situatat me mendime pozitive. Përfitoni nga këto ditë për të bërë diçka në shtëpi, si pastrimi i qilarit, organizimi i dollapit apo rishikimi i garderobës. Ju mund të keni fatin të gjeni bizhuteri të humbura ose të harruara.

Befasohu nga jeta këtë javë, Virgjëresha. Shpjegoi diçka që nuk e prisnit pasi të propozova. Edhe kjo javë do jetë disi stresuese sepse dëshira juaj për të udhëtuar dhe për të dalë është e madhe, por situata financiare nuk jua lejon ende. Gjithashtu, një mik mund të ketë një problem serioz shëndetësor, ndaj mundohuni ta mbështesni sa më shumë që të mundeni. Emocionalisht, mund të ndiheni sikur partneri juaj ju ka lënë pa ju dhënë asnjë shpjegim për sjelljen e tij të re.

Peshorja, gjithçka po ecën mrekullisht profesionalisht. Mund të merrni edhe diçka që e keni pritur prej kohësh. Nuk jeni të kënaqur me situatën aktuale dhe, megjithëse në punë gjithçka po shkon shumë mirë, keni më shumë aspirata. Këtë javë do të merrni një telefonatë për një intervistë pune e cila do t'ju ngrejë humorin. Jini të përgatitur dhe jini të sigurt, gjithçka do të ndodhë. Nëse ju ofrohet të merrni pjesë në një projekt, mendoni mirë përpara se të vendosni, sepse mund t'ju dëmtojë financiarisht.

Akrep, qëndroni larg çdo gjëje që mund t'ju ndikojë negativisht. Besoni në veten tuaj dhe qëndroni pozitiv. Kjo do të jetë mënyra më e mirë për t'u përballur me situatat që po kaloni aktualisht. Ju e dini shumë mirë se sa të organizuar jeni, ndaj planifikoni një orar që përfshin aktivitete relaksuese, trajtime bukurie natyrore, lexim… Kjo do t'ju ndihmojë të përmirësoni disponimin tuaj. Shfrytëzojeni rastin për të përfituar sa më shumë nga videot, mësimet dhe informacionet e tjera të disponueshme në internet.

Shigjetari, ju përballeni me një mundësi unike profesionale. Ju është ofruar të bashkoheni me dikë me të cilin aktualisht keni vetëm një marrëdhënie sipërfaqësore. Ju mund të hezitoni për këtë ofertë, por bashkëbiseduesit tuaj janë në mirëbesim dhe po kërkojnë të arrijnë një marrëveshje që do t'ju sjellë dobi të dyve duke kombinuar aftësitë tuaja të ndërsjella. Pra, hapni mendjen tuaj për projektin, por mbani në mend se do t'ju duhet kohë për të analizuar të mirat dhe të këqijat.

Bricjapi, në punë, kjo javë do jetë e pasur me zgjedhje kreative. Ju duhet të përdorni aftësitë tuaja në mënyrë që meritat tuaja të njihen nga ata që ju rrethojnë dhe të mos përpiqeni të impononi idetë ose shijet tuaja duke marrë rezultate më të mira. Ndonjëherë është zhgënjyese të përparosh profesionalisht, me presionin e konkurrencës. Zhvillimi personal që po përjetoni tani është i lidhur me një rrugë që ne do të ndjekim menjëherë. Prandaj, do t'ju duhet të armatoseni me durim.

Vetëm ju kontrolloni se çfarë ndodh këtë javë, Ujori. Ju takon juve të përfitoni nga kjo këto ditë për të vazhduar ngjitjen e shkallëve të karrierës suaj. Analizoni detajet e vogla që keni anashkaluar deri tani dhe kërkoni informacione të dobishme dhe të përditësuara në internet. Dashuria gjithashtu vjen me pjesën e saj të pritjeve. Nëse jeni aktualisht në një lidhje dhe jeni duke pritur për një angazhim, përpiquni të mos prisni shumë. Mundohuni të kontrolloni mendimet tuaja dhe lini partnerin tuaj të marrë frymë.

Nuk keni filluar kohët e fundit një punë të re dhe tani jeni në fazën e ambientimit. Mos kini frikë sepse keni bërë gjënë e duhur. Ju keni ardhur gradualisht. Jini të durueshëm dhe mos u dorëzoni nëse jeni një Peshq, biznesi i të cilit ka kaluar kohë të vështira. Në rrugën drejt suksesit, gjithmonë do të ketë disa pengesa. Mos e humbni shpresën dhe përfitoni nga situata aktuale ekonomike për të rritur burimet tuaja në të ardhmen.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera