Horoskopi Javor 25-31 Dhjetor 2023

DASHI
Java e fundit e vitit do të jetë një kohë ribashkimi për ju. Do të jeni pranë njerëzve tuaj të dashur dhe duhet ta vlerësoni me vetëdije praninë e tyre. Kini kujdes që të mos tërhiqeni nga zemërimi i kotë, pasi planetët Marsi dhe Neptuni mund t'ju mashtrojnë. Gezuar vitin e ri!

DEMI
Këtë javë do të përjetoni një kohë ideale për të intelektualizuar emocionet tuaja në mënyrë që të mund t'i shprehni ato më qartë. Gjithashtu do të ishte mirë që t'i përkushtoheni gjërave që ju kultivojnë dhe ju qetësojnë, si leximi apo shkrimi. Merrni kohë për të parë brenda vetes dhe do ta shihni më qartë.

BINJAKËT
Këtë javë, aspekti material i jetës do të jetë në qendër të shqetësimeve tuaja. Megjithatë, mos u hutoni vetëm nga numrat, pasi do t'ju duhet të shpenzoni kohë për vetëvlerësimin tuaj. Ushqeni vetëvlerësimin tuaj duke planifikuar gjëra që do t'ju bëjnë të ndiheni të fortë në 2024. Mund ta bëni!

GAFORRJA
Këtë javë do të përballeni me emocionet tuaja, duke ju lejuar të shikoni prapa dhe të mësoni nga gabimet tuaja të së shkuarës. Mërkuri do t'ju rikthejë në të menduarit aktiv për punën dhe shëndetin, gjë që do t'ju çojë të merrni vendime të reja për vitin e ardhshëm. Të lumtë!

LUANI
Uljet dhe ngritjet do të jenë të pranishme në humorin tuaj këtë javë, pasi Hëna e Plotë në Gaforre do të jetë në shtëpinë tuaj të 12-të të intimitetit dhe do t'ju duhet pak kohë për veten tuaj. Përfitoni nga kjo kohë e lirë për t'u larguar nga zhurmat e jashtme dhe për t'u strehuar në meditim. Kjo do t'ju udhëheqë drejt plotësisë për të filluar 2024-ën me këmbën e djathtë.

VIRGJËRESHA
Familja dhe koha e kaluar me ata që ju plotësojnë do të jenë në ballë të mendjes suaj. Festimet e fundvitit do të shënohen me dashuri dhe mbështetje. Sunduesi juaj planetar, Mërkuri retrograd, po ju jep dhuratën e komunikimit të qetë me të dashurit tuaj, ndaj përfitoni!

PESHORJA
Mund të jeni pak të stresuar për punën dhe jetën profesionale këtë javë dhe mund të mos arrini të shkëputeni plotësisht. Paralajmërim për spoiler! Kështu digjemi. Mundohuni t'i kushtoni vëmendjen e duhur kësaj fushe të jetës suaj, dhe jo më shumë, pasi mund të jetë e dëmshme për ju. Gjeni ekuilibrin tuaj dhe relaksohuni me të dashurit tuaj!

AKREPI
Good Vibes do të kalojnë zonën tuaj astrologjike këtë javë dhe do të jeni në gjendje t'i thoni faleminderit Hënës së Plotë në Gaforre. Kjo shenjë uji, nga elementi juaj i njëjtë, uji, do t'ju lejojë të lidheni me idetë tuaja më altruiste dhe fisnike. Do të jeni veçanërisht të njohur nëse i vini në pah, ndaj ndajini ato pa hezitim!

SHIGJETARI
Mos lejoni që mbledhjet familjare të nxjerrin në pah anën tuaj të irrituar. Jeni një shpirt plot optimizëm dhe këtë javë jeni në gjendje ta tregoni atë. Ju mund të keni nevojë për pak më shumë privatësi, ndaj mos e zgjasni kontaktin social pa nevojë. Mësoni të vendosni kufij dhe do të jeni më të lumtur në fund të vitit!

BRICJAPI
Hëna e Plotë në Gaforre do të jetë në zonën tuaj të dashurisë astrologjike dhe do të nxjerrë në pah konfliktet që shmangni. Mos u trego armiqësor, sepse ky munacion do t'ju lejojë të kuptoni lidhjet e thella që ju bashkojnë me të tjerët. Zgjidhja e konflikteve do të jetë brenda mundësive tuaja falë Jupiterit, kështu që kërkoni këtë rrugë në vend të kësaj.

UJORI
Java e vitit 2024 do të jetë e favorshme për t'ju bërë të shihni se cilat aspekte të shëndetit dhe mirëqenies suaj keni lënë pas dore. Do të jetë thelbësore të ripërqendroheni për fillimin e vitit 2023, sepse Hëna e Plotë në Gaforre do t'ju ndihmojë të vendosni rregull dhe disiplinë në rutinën tuaj të kujdesit për veten. Mos hezitoni të merrni vendime të reja!

PESHQIT
Këtë javë kushtojini kohën tuaj për të bërë atë që dëshironi të bëni. Mos merrni përsipër detyra të padëshiruara në kohën tuaj të lirë. Nëse nuk ka kënaqësi, le të mos ketë asgjë. Me Hënën e Plotë në Gaforre, ju mund të kënaqeni me atë që jeni të apasionuar, pa presion, ndaj trajtojeni veten pa ndjenja faji dhe relaksohuni!

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera