Horoskopi Vjetor 2024

DASHI
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Dielli sundon 2024 dhe kjo do të thotë garanci për një vit të mbarë që në fillim. Ju pëlqen shumë Dielli. Asaj i pëlqen shumë karakteri juaj spontan, dëshira juaj për të qenë në qendër të vëmendjes dhe për të mos lejuar që mërzia t'ju ndalojë. Gjërat bëhen veçanërisht emocionuese nga 26 maji, kur Jupiteri zë një pozicion të favorshëm. Dhe ajo mban emrin premtues të "planetit të fatit". Me ndihmën e saj, komunikimi juaj ndërpersonal do të përmirësohet. Do të bëni biznes më të mirë dhe do të jeni të pamposhtur në shitje.

Plus, jeta juaj e dashurisë do të jetë edhe më e mirë. Dielli gjithashtu ju bën më pak të padurueshëm dhe të shqetësuar. Duke qenë sundimtari i vitit, ai i jep të gjithëve një efekt qetësues. Kjo është veçanërisht e dobishme për ju. Nuk irritoheni lehtë dhe mund t'i pranoni gjërat ashtu siç janë. Një cilësi qetësuese e Diellit është gjithashtu për të lehtësuar frikën tuaj latente. Kjo ju bën një person të këndshëm për të kaluar kohë. Për më tepër, ju nuk konkurroni aq shpejt sa bën shpesh shenja juaj e zodiakut. Mund të punoni në vetëkontroll dhe qetësi nëse është e nevojshme.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Problemi përfaqësohet nga Saturni. Gjendet në shenjën e zodiakut të Peshqve gjatë gjithë vitit. Kjo ju lë në duart tuaja. Tingëllon si një gjë e mirë, apo jo? Prit dhe shiko! Disa siguri mund të vihen papritur në pikëpyetje. Mund të bëni gabime, të harroni data të rëndësishme ose ta teproni. Tani është veçanërisht e rëndësishme të mos bëni panik. Ju mund të jeni absolutisht i sigurt se do të kaloni mirë edhe pa Saturnin. Ndoshta do t'ju duhet të përpiqeni pak më shumë.

Dashuria dhe pasioni
Paraardhësi juaj qiellor, Dashi i artë, ju përshëndet: Dashuria juaj do t'ju bëjë aq të lumtur në vitin 2024 sa ndonjëherë do të ndiheni sikur jeni në qiellin e shtatë. Viti i ri mund të sjellë më pak liri dhe aventura erotike, por brendësi më intensive dhe ndjenja të forta. Në raste individuale, dhe vetëm nëse një marrëdhënie tashmë ka skaduar, ky emocionalitet më i thellë mund të çojë në një ndarje. Por a do të sjellë viti 2024 partnerin e dëshiruar të jetës për të gjithë Dashët që janë në kërkim të një partneri? Sigurisht po! Ka periudha - si shkurti, marsi dhe gushti - kur partnerët e mundshëm do t'ju takojnë si në një kodër.

Karriera dhe paratë
Thuaj lamtumirë idesë se mund të kesh një punë tetë orëshe, të marrësh rrogën në fund të muajit dhe të qëndrosh ngjitur në tryezën tënde derisa të dalësh në pension. Në vitin 2024 nuk do të keni një punë të thjeshtë, por një profesion! Entuziazmi dhe përkushtimi janë më shumë se kurrë baza e suksesit tuaj. Me Diellin dhe Jupiterin në pushtet nga qershori në lidhje harmonike me shenjën tuaj të zodiakut, ju keni një punë për të bërë dhe aftësinë për të bindur të tjerët për idetë tuaja. Nga fundi i vitit gjithçka qetësohet: ju jeni fort në shalë dhe nuk ka njeri që mund t'ju rezistojë.

Shëndeti
Saturni po i afrohet shenjës tuaj të zodiakut Dashi dhe do të hyjë në të në vitin 2026. Deri atëherë, ai skanon trupin tuaj deri në qelizat më të vogla dhe regjistron gjithçka që nuk është njëqind për qind në rregull. Është si një ekspertizë, por jo për një makinë, por për ju. Prandaj, duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të njohur shenjat paralajmëruese të Saturnit dhe për t'i zgjidhur ato. Për këtë në të shumtën e rasteve nuk ju nevojitet mjek, por vetëm inteligjenca juaj shëruese.

DEMI
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Nga dita e parë e vitit 2024, planeti me fat Jupiteri është në shenjën tuaj të zodiakut. Për më tepër, Dielli është sundimtari i vitit dhe do të sigurohet që çdo gjë t'ju shkojë mirë gjatë vitit. Prisni me padurim çdo ditë të vitit të ri. Mos mendoni vetëm për paratë, por edhe për dashurinë. Deri në fund të majit gjithçka do jetë shumë bukur. Dhe çfarë do të ndodhë më pas? Saturni bën pamjen e tij. Ai është në shenjën e zodiakut të Peshqve dhe ju vëzhgon me maturi që të mos bëni gabime.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Natyrisht në vitin 2024 do t'ju duhet të përballeni me probleme të vogla të përditshme. Por vështirësitë e mëdha do të mbeten të largëta. Më së shumti, një "Vëmendje, kujdes!" do t'ju shoqërojë në udhëtimin tuaj: Neptuni është në shenjën e Peshqve. Kjo mund t'ju bëjë të pakujdesshëm në shpenzimet. Bej kujdes. Për më tepër, ky Neptun dobëson mbrojtjen tuaj fizike. Jetoni shëndetshëm!

Dashuria dhe pasioni
Urani është në shenjën tuaj të zodiakut dhe ngjall një dëshirë të tillë për epsh, saqë do t'ju bëjë të shpërtheni nëse nuk i dorëzoheni. Nëse ka dikush që ndan dëshirën tuaj, ju jeni me fat. Nëse jo, shikoni për zëvendësues në menunë tuaj, për shembull. Kushtojini vëmendje dëshirës tuaj kur hani. Ndryshe, në fund të vitit patjetër do të keni probleme online. Nëse jeni beqarë, natyrshëm do të dëshironi të ndiqni thirrjen e Uranit dhe të joshni çdo krijesë që ju pëlqen. Se janë të shumtë e siguron Dielli i cili si sundimtar i vitit të ri vë në një humor flirtues gjithë njerëzimin. Perspektivat më të mira për dashurinë shërbehen në muajin tuaj të lindjes, maj. Mërkuri, Urani dhe Venusi takohen në shenjën tuaj dhe ju dhurojnë momente të lumtura. Falë bukurisë së tij, muaji korrik do të marrë edhe mbështetje kozmike për momente të lumtura dhe plot dashuri.

Karriera dhe paratë
Le të kalojmë te perspektivat në një tjetër sektor të rëndësishëm, atë të “karrierës dhe punës”. Urani ju bombardon me ide. Megjithatë, deri tani, idetë tuaja brilante kanë rënë shpesh në vesh të shurdhër. Jeni mësuar me këtë? A janë ëndrrat ëndrra? Në vitin e ardhshëm do të mësoheni më mirë. Mbretëria e Diellit do të ndryshojë gjithçka: ëndrrat tuaja do të realizohen. Por mos mendoni vetëm për karrierën tuaj personale. Bota ka nevojë për ju si një gjenerues idesh dhe forcë lëvizëse. Me Jupiterin në një pozicion kaq të favorshëm, ju gjithashtu mund të prisni që të keni gjithmonë para të mjaftueshme në vitin e ardhshëm.

Shëndeti
Le të kalojmë tani te perspektivat për sa i përket shëndetit. Ato janë të lehta për t'u thënë: do t'ju duhet të "mashtroni" Neptunin. Në fund të fundit, ju jeni më i ndjeshëm se sa mendoni. Dhe gjithçka që forcon mbrojtjen tuaj do t'ju ndihmojë kundër kësaj ndjeshmërie: më shumë vitamina, dush të ftohtë çdo ditë, duke kaluar shumë kohë jashtë, pak alkool dhe pa cigare!

Demi dhe partneri i tij/saj
Dashi, përndryshe i egër dhe i padisiplinuar, në vitin 2024 është jashtëzakonisht miqësor dhe i butë ndaj Demit. Me të njëjtën shenjë të zodiakut, një tjetër Dem, epshi nuk ka fund. Me një Binjak, në vitin 2024 do të ketë edhe debate të shpeshta se kush ka të drejtë. Një Gaforre është më i dashuri nga të gjithë në vitin e ardhshëm. Ai ka shpirt dhe e kthen shtëpinë në parajsë. Edhe me Demin dhe Luanin ka shumë dallime. Me Virgjëreshën funksionon shumë mirë, por fatkeqësisht vetëm për një kohë të shkurtër. Në planin afatgjatë, ato lodhen me njëri-tjetrin. Me Peshoren është më shumë e vakët se sa pasionante. Përjashtimet: maji dhe gjysma e dytë e qershorit. Por në një miqësi funksionon mirë gjatë gjithë vitit. Akrepi është një Mister ose Miss 10,000 Volt, me takime veçanërisht elektrizuese në gjysmën e parë të vitit. Shigjetari është zagar: pabesia e tij mund të tolerohet vetëm nëse Demi ka edhe shumë hekura në mjetin e tij. Bricjapi dhe Demi formojnë një çift optimal në vitin 2024. Ujori sheh të zezë kur Demi sheh të bardhë: nuk ka asgjë më të kundërt! Peshqit pëlqehen menjëherë dhe gjithnjë e më shumë me kalimin e vitit.

NËSE JENI NË 25 VJEÇ
Optimale! Dielli reagon dhe Afërdita i jep gjysmës së parë të vitit shumë energji. Ju mund të prisni të jeni në humor të mirë shumicën e kohës dhe të takoni shumë njerëz të rinj.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Ju duhet diçka për të mbushur jetën tuaj të përditshme. Kjo vlen edhe për ata që nuk punojnë sepse janë në pension. Shikoni përreth. Nëse thjesht rrotulloni gishtin e madh, jeni të pakënaqur dhe të pakënaqur. Mësoni diçka të re, një gjuhë, si të përdorni një kompjuter, të bëheni shërues ose të bashkoheni në një klub.

BINJAKËT
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Dielli vendos tonin për vitin 2024. Imagjinoni që dielli ynë të shkëlqejë gjatë gjithë vitit dhe ta bëjë të gjithë botën miqësore, veçanërisht ju. Kudo jeni të mirëpritur. Ju flisni, shkëmbeni ide, takoheni, ndaheni dhe jeni gjithmonë në humor të mirë. Më pas, më 24 maj, Jupiteri hyn në shenjën tuaj të zodiakut dhe situata përmirësohet më tej. Ky Jupiter me të drejtë mban emrin e planetit me fat, sepse e bën bukurinë edhe më të bukur, largon shqetësimet, ngjall humor të mirë dhe i jep akses lumturisë. Thuajse mund të thuhet se për ju është një ftesë në vendin e qumështit dhe mjaltit.

Çfar të keni parasysh
Ju jeni një shenjë ajri. Një person për të cilin mund të thuhet se është gjithmonë në fluturim. Me siguri kjo bazohet edhe në faktin se emri juaj nuk është Binjakët, por Binjakët-e, pra në shumës. Saturni ju mëson të jeni më të vetëdijshëm në vitin e ardhshëm. Do të bëheni më të rezervuar, do t'u jepni edhe të tjerëve mundësinë të shprehen, do të dëgjoni dhe do të angazhoheni me atë që ndjeni.

Dashuria dhe pasioni
Jupiteri është në shenjën tuaj të zodiakut në gjysmën e dytë të vitit. Kjo garanton orë të mrekullueshme në fushën e shqisave. Madje yjet pëshpëritin për një bashkim shpirti me dikë me të cilin keni pasur më shumë një miqësi të rastësishme. Nëse nuk dëshironi që të jetë kështu, sigurisht që nuk do të jeni vetëm në vitin 2024. Çfarë tjetër duhet të dini në këtë kontekst: Udhëtimi nuk ka qenë kurrë aq përmbushës sa në 2024. Gjithçka sugjeron që do të takoni dikë gjatë një udhëtim dhe nis një miqësi që do të shndërrohet në një dashuri të thellë.

Karriera dhe paratë
Yjet i japin dritën jeshile çështjeve të përmbushjes personale dhe duan që ju të fitoni më shumë. Mërkuri, planeti juaj personal, gjithashtu ju mbështet plotësisht. Si një promovues i ekonomisë së tregut, planeti juaj do të sigurojë që t'i keni duart tuaja në brumë dhe të prisni detyra premtuese. Planeti juaj gjithmonë do t'ju pëshpërisë këshillat më të mira në vesh në kohën e duhur. Në gjysmën e dytë të vitit do t'ju duhet të luani në vijën e parë. Kjo do të shpërblehet. Keni ngjallur interes dhe ofertat do të vijojnë.

Shëndeti
Dielli, sundimtari i vitit, e do zjarrin. Merreni fjalë për fjalë këtë koncept dhe zbatojeni 1:1 në jetën tuaj. Është e rëndësishme që të sillni shumëllojshmëri në jetën tuaj dhe të vendosni pak erëza në rutinën tuaj të përditshme. Nëse më pas ndryshoni pak dietën tuaj, yjet do t'ju japin dritën jeshile. Një dietë në mars bën mrekulli. Nëse është e mundur, rezervoni një pushim aktiv për korrikun. Dhe planifikoni disa ditë mirëqenieje në vjeshtë!

Binjakët dhe partneri/ja saj/tij
Dashi është partneri juaj i fatit. Me Demin, dashuria bëhet shpejt një rutinë e përditshme - dhe të dashuruarit bëhen një "çift i vjetër", nëse nuk ofroni shumëllojshmëri të pandërprerë. Një tjetër Binjak ju bën të tërbuar nga dashuria dhe epshi në korrik. Kanceri është një ilaç: mbështetuni, mbyllni sytë dhe lëreni veten të përkëdheleni! Luani është shumë i ndryshëm: kush është më i bukur, më i fortë, më i suksesshëm? Nëse ju pëlqen konkurrenca e vazhdueshme, ju jeni në vendin e duhur! Virgjëresha e di “çfarë është e mirë për ty” sapo zgjohet në mëngjes: Dëshiron një shërbëtore? Nëse një Peshore kalon rrugën tuaj në 2024: Lërini të gjithë të tjerët pas! Me Akrepin e pasionuar do të përjetoni një qershor të nxehtë. Me Shigjetarin do të fluturojnë shkëndija: dikush që ju frymëzon, ju ndriçon, por edhe ju lodh. Bricjapi do ta bëjë kthimin tuaj të taksave dhe makinën tuaj të mbrojtur nga MOT, por ku është pasioni? Akuariumi: një lojë fshehurazi që ka hijeshinë e saj. Peshqit lindin dhe priren drejt sentimentalizmit: ky nuk është rasti juaj!

NËSE JENI POSHT 25 VJEÇ
Të qenit dhe të qëndroni të rinj është plani juaj i jetës. Në vitin 2024, kur Dielli dhe, nga qershori, Jupiteri janë plotësisht në anën tuaj, ndonjëherë do të pushtoni nga impulse vërtet fëminore, madje edhe fëminore. Pse të mos qeshni dhe bërtisni në majë të mushkërive tuaja dhe ndonjëherë edhe të qani e të rënkoni?

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Nuk do të plakeni kurrë. Por duke qenë se keni dy anë, atë të gëzuar dhe atë të menduar, në vitin 2024 ana juaj e dytë do të shfaqet më shpesh. Kështu janë gjërat! Është gjithashtu mirë që ia pranoni vetes këtë anë. Ju bën koherent nga brenda.

GAFORRJA
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Dielli sundon vitin dhe, deri më 24 maj, Jupiteri përqafon shenjën tuaj të zodiakut. Kjo krijon përfitime të mëdha, veçanërisht për jetën tuaj të dashurisë. Ata që kanë kohë që kërkojnë një partner do të kenë shumë më tepër mundësi se zakonisht në vitin 2024. Keni pasur përvoja të shkëlqyera vitet e fundit dhe dini si ta vendosni veten në dritën e duhur. E them gjithmonë: Gaforret janë njerëzit më të bukur në këtë botë. Të gjithë i duan ato. Jupiteri lëviz në fund të majit. Kjo është kur gjërat shtrëngohen. Ndaj jeto dhe dashuro si perëndeshë, si zot, në gjysmën e parë të vitit dhe mos u shqetëso për të dytin!

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Plutoni ka qenë duke kundërshtuar shenjën tuaj të yjeve vitet e fundit. Kjo çoi në përkushtim dhe dashuri të madhe. Tani ka një shenjë tjetër. Mund t'ju mungojë dhe të zbuloni se jeta juaj është bërë pak më e matur.

Dashuria dhe pasioni
Dhurata më e bukur që ju jep sundimtari i vitit, Dielli, është paqja e brendshme, besimi dhe lumturia e thellë. Pavarësisht se kë dhe si doni në 2024 - në një çift të përkushtuar, në marrëdhënie rastësore apo vetëm në marrëdhënie rastësore - do të jeni të lumtur, të gëzuar dhe të kënaqur. Keni nevojë për planetët e tjerë? Mërkuri vepron si perëndia e famshme Cupid: ju i tregoni atij se kush ju pëlqen dhe ai e drejton shigjetën e tij të dashurisë direkt në zemrën e tij. Hëna ushtron një magnetizëm mbi ju që tërheq të tjerët si "tenja në flakë". Por kur vjen puna për të vendosur se kush duhet të qëndrojë më gjatë me ju, Saturni bën zgjedhjen e duhur falë largpamësisë së tij. Jupiteri kurorëzon dashurinë tuaj me një martesë, ndoshta me një fëmijë dhe sigurisht me ndjenja të mëdha.

Karriera dhe paratë
Bota është në krizë të madhe. Pesimizmi po përhapet deri në apokalips. Por me pozicionin miqësor të Jupiterit ju e dini terapinë e vetme të duhur, pra të menduarit pozitiv. Vizionet e një të ardhmeje më të mirë për botën tonë lindin në mendjet e Gaforreve në vitin 2024 dhe, me kalimin e kohës, infektojnë të gjitha njëmbëdhjetë shenjat e tjera të zodiakut. Për ju personalisht, rruga drejt së ardhmes dhe lart është më e lehtë në gjysmën e parë të vitit, në gusht dhe dhjetor. Sigurisht që nuk ka asgjë të keqe nëse përfitoni nga mundësitë për të qenë aktiv me aftësitë tuaja në një ekip ose shoqatë.

Shëndeti
Ndikimet më të favorshme vijnë nga Dielli dhe Jupiteri. Saturni dhe Neptuni janë gjithashtu të rëndësishëm. Të gjithë ata kërkojnë që të kujdeseni vetë për shëndetin tuaj, ndaj mos u konsultoni menjëherë me mjekët. Blini një udhëzues shëndetësor dhe më pas përballuni vetë me çdo simptomë: do të jeni një shërues i mirë.

Gaforrja dhe partnerët e tij/saj
Në vitin 2024 do të ketë emocione dhe probleme me Dashin. Demi dëshiron të joshet: argëtim i madh. Flirtimi me Binjakët ju bën të lirshëm dhe seksi. Një tjetër Gaforre ju hedh në kaos emocional: rraskapitës, por i bukur! Luani ju llaston. Është lajkatare dhe e lehtë në portofol. Virgjëresha është e zgjuar: duket si një fund i lumtur para zyrës së gjendjes civile. Këshilltari më i mirë për punë dhe financa është Peshorja, por në shtrat ka probleme. Për Akrepin bëni gjëra skandaloze. Me Shigjetarin ju shkriheni. Me një Bricjap, frika për të ardhmen zhduket. Ujori është shumë seksi. Peshqit janë shumë të dashuruar me ju. Por kur bëni plane së bashku, ai fshihet.

NËSE JENI POSHT 25 VJEÇ
Ju pret një vit fantastik. Fillon menjëherë me Jupiterin që ju jep vazhdimisht një dorë dhe shumë dhurata fati në gjashtë muajt e parë. Dielli, nga ana tjetër, nxjerr në pah rininë brenda jush. Ndonjëherë do të ndiheni më të rinj se sa jeni në të vërtetë dhe do të kënaqeni. Nuk është e pazakontë që gratë mes jush të mbeten shtatzënë. Dëshira më e rëndësishme e një personi të lindur në shenjën e Gaforres më pas realizohet: një familje.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Urani është në këmbë të të gjithë atyre që tashmë kanë dalë në pension ose që nuk punojnë më për ndonjë arsye tjetër. Ai dëshiron që ju të hidheni në diçka të re. Mund të jetë gjithçka që nuk e keni bërë gjatë gjithë jetës suaj. Ndoshta mësoni astrologjinë ose filloni një studim tjetër mesatar. Ose kthehuni në shkollë në një kurs trajnimi të mëtejshëm në një qendër edukimi për të rriturit. Ose ndoshta do të bëheni vullnetar në një kamp social. Nuk ka rëndësi se çfarë është: ju do të rilindni dhe do të jeni shumë të lumtur.

LUANI
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
2024 do të jetë një vit i jashtëzakonshëm për ju, plot suksese dhe risi. Për këtë duhet të falënderoni Diellin, planetin dominues të vitit. Sigurisht, sepse Dielli është gjithashtu planeti juaj personal sundues. Kështu që mund të sjellë vetëm gjëra të mira për ju. Për më tepër, Jupiteri do të kthehet në shenjën tuaj të zodiakut në fund të majit. Siç sugjeron emri, Jupiteri sjell fat të mirë. Ju mund të prisni favore, ndoshta edhe famë dhe lavdi. Por ka më shumë. Nuk duhet të harrojmë Plutonin, i cili do të kalojë pjesën më të madhe të vitit të ardhshëm në Ujori, pikërisht përballë shenjës suaj të Luanit. Kjo mund të paralajmërojë një romancë të madhe, qoftë me partnerin tuaj aktual, me të cilin jetoni tashmë, ose me një person krejtësisht të ri në jetën tuaj.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Saturnit dhe Neptunit do të qëndrojë në shenjën e Peshqve për të gjithë vitin e ardhshëm. Këshillohet kujdes. Ky pozicion nuk çon domosdoshmërisht në çrregullime ose sëmundje. Por nëse jeni të pakujdesshëm dhe të pakujdesshëm me veten në 2024, mund të ketë pasoja të pakëndshme. Megjithatë, nëse kujdeseni për shëndetin tuaj, do ta kaloni vitin të padëmtuar.

Dashuria dhe pasioni
Në fund të majit Jupiteri, më i madhi nga të gjithë planetët, merr një pozicion që konsiderohet më i bukuri dhe më i miri në astrologji. Mund të prisni të takoni dhe të lidheni me një person që është i destinuar nga yjet. Po hyni në kopshtin e dashurisë. Pasioni juaj zgjohet. Në marrëdhënien tuaj aktuale, gjërat mund të jenë aq të nxehta sa ishin në fillim. Megjithatë, është gjithashtu e mundur që kërkesat tuaja për dashuri të bëhen shumë të mëdha për partnerin tuaj aktual, gjë që mund të çojë në një ndarje. Jupiteri nuk sjell vetëm epshin, por mbi të gjitha dashurinë kozmike. Ju duhet të kuptoni njëri-tjetrin dhe të ndjeni brenda vetes se jeni krijuar për njëri-tjetrin. Karriera dhe paratë Do të ishte më mirë të kalonit gjysmën e parë të vitit jashtë vendit, të bëni pushime të gjata ose t'i kushtoni kohën në shtëpi gjërave që ju interesojnë. Por kjo ka edhe avantazhet e saj: do të bëheni më të mirë. Sa më shumë përvojë të fitoni gjatë kësaj periudhe, aq më të aftë do të jeni kur Jupiteri të arrijë në shenjën tuaj në qershor dhe të qëndrojë atje për një kohë të gjatë. Me Jupiterin keni perspektivat më të mira për një kërcim në karrierë. Çdo gjë që do të përballeni do të jetë e suksesshme, duke përfshirë ambiciet tuaja për t'u vetëpunësuar, por veçanërisht në lidhje me dëshirën tuaj për t'u bërë më të begatë.

Karriera dhe paratë
Shëndeti do të zërë një hapësirë ​​të madhe në jetën tuaj në vitin 2024. Kjo nuk do të thotë se jeni disi në rrezik. Përkundrazi, Jupiteri ju bën më të shëndetshëm. Por ju mund ta ruani shumë efektin e tij nëse i kushtoni vëmendje disa gjërave. Periudhat e rregullta të shkurtra të relaksimit janë të rëndësishme, gjatë të cilave mund të fiket plotësisht. Për shembull, mund të vraponi shpesh, por jo për shumë kohë. Joga është gjithashtu ideale. Nëse duhet të shkoni me nxitim, ushtrimet e frymëmarrjes dhe disa shtrirje në punë mund t'ju ndihmojnë.

Jeta dhe Shëndeti
Shëndeti do të zërë një hapësirë ​​të madhe në jetën tuaj në vitin 2024. Kjo nuk do të thotë se jeni disi në rrezik. Përkundrazi, Jupiteri ju bën më të shëndetshëm. Por ju mund ta ruani shumë efektin e tij nëse i kushtoni vëmendje disa gjërave. Periudhat e rregullta të shkurtra të relaksimit janë të rëndësishme, gjatë të cilave mund të fiket plotësisht. Për shembull, mund të vraponi shpesh, por jo për shumë kohë. Joga është gjithashtu ideale. Nëse duhet të shkoni me nxitim, ushtrimet e frymëmarrjes dhe disa shtrirje në punë mund t'ju ndihmojnë.

Luani dhe partnerët e tij/saj
Luani dhe Dashi kanë nevojë për fqinjë tolerantë, sepse pasioni i tyre bën që muret të dridhen. Seksi po, miqësia po, dashuria jo! është rregulli i marrëdhënies me Demin. Me Binjakët nuk jeni të dhënë pas aventurave pasionante dashurie, por për këtë arsye nuk mund të qeshni shumë me askënd, as në shtrat. Joshja e Gaforres është shumë argëtuese – por gjasat që ai të bëhet gjithnjë e më shumë introvert dhe ju gjithnjë e më shumë dominues janë të larta. Një tjetër Luan nuk do të dekurajohet. Përfundim: seksi shpërthen të gjitha shqisat, jeta e përditshme bëhet një betejë rraskapitëse titanike. Me Virgjëreshën kaloni mirë, por vetëm nëse ai është po aq lozonjar sa ju. Menjëherë bie në dashuri me Peshoren, sepse ai të bën lajka me fjalë të ëmbla dhe është shumë i butë në shtrat. Seksi me një Akrep është si një ngjitje në majë. Pas së cilës vijon përplasja në gropën pa fund. Shigjetari dhe Luani shkojnë mirë bashkë: në punë, në fushën sportive, në shtrat. Me Bricjapin dhe Luanin, karriera bëhet gjithnjë e më e rëndësishme. Me Ujorin mund të keni një lidhje, por në çdo rast një miqësi që zgjat gjithë jetën. Koka dhe dehëse: Asgjë nuk është më emocionuese se një marrëdhënie me Peshqit.

Nëse jeni nën 25 vjeç.
Ndoshta nuk e kuptoni se sa me fat jeni. Ju duket krejtësisht normale dhe e natyrshme. Sidoqoftë, mund të tundoheni të formësoni jetën tuaj, të mësoni diçka dhe të merrni një arsim. Gjithçka shkon, përderisa mbani mend që jeni një Luan dhe se gëzimi dhe kënaqësia në jetë duhet të jenë të parat.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Me yjet që ju presin në vitin 2024, ju mund të merrni atë që ju del në mënyrë të relaksuar. Nëse në vitet e mëparshme nuk keni mundur ta jetoni mjaftueshëm rolin tuaj si Luan, me siguri do të filloni një rrugë që më në fund do t'ju lejojë të shijoni jetën.

VIRGJËRESHA
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Këtë vit dielli shkëlqen veçanërisht për ju. Ju pëlqen Dielli dhe ju pëlqen po aq shumë: në vitin 2024 do të jeni me siguri një nga fëmijët e tij të preferuar. Ai do të sigurojë që asgjë të mos ju ndodhë dhe do të jeni të mbushur me dashamirësi dhe dashuri. Pengesat do të eliminohen dhe ju do të shtyheni përpara. Deri në fund të majit për ju do të kujdeset edhe Jupiteri. Nuk ka asgjë më të mirë. Dielli dhe Jupiteri vendosin skenën për gjithçka që ju shqetëson.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Saturnit dhe Neptunit janë pikërisht përballë shenjës suaj të zodiakut gjatë gjithë vitit. Ndonjëherë këta të dy kanë një vizion të ndryshëm për gjërat nga i yti. Ju mund të dëshironi të arrini diçka të madhe, por Saturni dhe Neptuni besojnë se edhe gjërat e thjeshta apo të dorës së dytë janë të mjaftueshme. Dëshirat tuaja ndonjëherë janë shumë të mëdha dhe jo gjithmonë realizohen ashtu siç dëshironi. Por të dy e dinë se çfarë është më e mira për ju.

Dashuria dhe pasioni
Dielli ju sjell përfitime të vërteta. Të jep rininë, erosin dhe një tërheqje thuajse magjike. Si femër, do të keni kontakte intime me më shumë meshkuj në muajt e ardhshëm sesa keni pasur së bashku vitet e fundit. Si mashkull do të përpiqeni të joshni sa më shumë femra. Besnikëria dhe monogamia nuk janë virtyte të lehta në 2024. Këtë duhet ta dini. Nëse është një flakë, mund të jetë një ngushëllim që në 99 raste nga 100 nuk ka shumë lidhje me dashurinë. Forcat e vërteta lëvizëse janë epshi, sensualiteti dhe seksi. Periudhat më të forta për dashurinë janë marsi, maji, gushti dhe tetori. Nëse po mendoni të martoheni, yjet ju këshillojnë të thoni “po” në maj ose tetor.

Karriera dhe paratë
Një moment fati yjor ju pret në maj: më shumë para, më shumë ndikim, më shumë përgjegjësi dhe një punë e përshtatshme për talentin tuaj janë të garantuara. Një aspekt që do të luajë një rol të rëndësishëm gjatë gjithë vitit është konkurrenca. Në vitin 2024 do të ndiheni menjëherë të kërcënuar, edhe nëse zakonisht nuk ka asgjë pas saj. Por ju mund të jeni më të qetë.

Shëndeti
Dielli, sundimtari i vitit, është një element i zjarrtë. Mund të mbinxehë pikën tuaj të ëmbël astrologjike, zorrën. Duhet t'i kushtoni vëmendje këtij aspekti dhe të pini çdo ditë ujë burimi ose çajra bimorë. Dhe me siguri do ta dini se gjithashtu mund të balanconi dhe moderoni Diellin e zjarrtë përmes sportit.

Virgjëresha dhe partnerja/i i saj/tij
Seksi me Dashin është kafshërore. Por jeta e përditshme së bashku kushton më shumë nerva sesa ju. Me Demin ju kërceni mes ditëve sensuale dhe netëve epshore. Me një Binjak shijoni njërën apo tjetrën natë të nxehtë. Por zemra juaj mbetet e ftohtë dhe e paangazhuar. Me Virgjëreshën dhe Gaforren, megjithatë, gjithçka shkëlqen: barku, zemra dhe koka - një lidhje për jetën. Nata me Luanin është një kënaqësi e vërtetë. Dy Virgjëresha e duan njëri-tjetrin si vëllezër pas fishekzjarreve fillestare: mund të bëhet e mërzitshme. Vështirë se do t'i rezistoni Peshores, por dashuria e tyre nuk mjafton për një jetë. Akrepi është fati juaj: nëse ai ju do, ai do t'ju ketë. Dhe atëherë do të jeni si tul druri në duart e tij. Shigjetari është një partner për biseda stimuluese. Një çift i pamposhtur në të gjitha situatat praktike të jetës janë Virgjëresha dhe Bricjapi. Në shtrat, megjithatë, sukseset janë të rralla. Me Ujorin ka shumë shpesh një problem kohor: nëse ai dëshiron, ju nuk dëshironi - dhe anasjelltas. Peshqit dhe Virgjëresha? Në planin afatgjatë ata janë zhgënjyes!

NËSE JENI POSHT 25 VJEÇ
Zakonisht ne jetojmë duke ndjekur ndjenjat tona dhe jo yjet. Kjo do të jetë edhe më e vërtetë vitin e ardhshëm, me disa përjashtime.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Emri juaj e thotë: Virgjëresha. Kuptimi është se ju do të mbeteni gjithmonë të rinj. Nuk duhet të bëni asgjë për këtë, yjet do të kujdesen për këtë. Do të thotë gjithashtu që edhe në moshë të shtyrë nuk jeni gati për jetën klasike të të moshuarve. Ka Virgjëresha që ende bien në dashuri në moshën 75-vjeçare.

PESHORJA
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
As the ruler of the year, the Sun, you have a special relationship with it. Its light is very special to you and helps you dispel any darkness from your life. In 2024 you will not only have the Sun on your side, but also Jupiter, which will accompany you for seven months, from June to December. This is truly a divine gift that you will be able to unwrap. But that is not all. Pluto, a powerful star that has been in tension with your sign for the last 20 years, now comes to you as a friend. He will help you unravel and resolve the stories of your ancestors.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Saturn is the planet that watches over you and sometimes seems like a referee, blowing the whistle when you don’t respect the rules. In 2024, however, Saturn takes a break and keeps a low profile. Even if it seems nice at first that no one is constantly lecturing you, now you have to take care of yourself. This means that you will have to be careful not to make any mistakes.

Dashuria dhe pasioni
Thanks to the Sun, and from June thanks to Jupiter, your desire for true love becomes even stronger. Problems could only arise if your partner is very different and doesn’t share your euphoria. But don’t worry, there are other fascinating people you can look up to. The moments of greatest intimacy and passion will be in January, June, September and October. For singles, crazy, wild and unconventional adventures are the order of the day all year round, but the best candidates will meet you in August. However, this is unlikely to turn into anything more than hot sex. Men and women are playing with their independence just like you. In the fall, your desire for people who only ignite your passion fades. You want someone you can trust not only with your bedroom, but also with your heart.

Karriera dhe paratë
You are one of the favorite zodiac signs of 2024: the Sun and Jupiter are in a position with respect to your zodiac sign that gives you a real aura of happiness. In everything you do, you are always accompanied by a portion of luck. Even in the lottery you have more chances than usual. But to be truly successful, it is essential to correct your hesitant attitude. You tend to take a long time before making decisions and this causes you to miss many opportunities. In 2024, Jupiter plans a large-scale advertising campaign for you, which will give you great support. You can involve agencies, but ultimately it’s up to you to decide if you want to go big. You have many undiscovered talents and the year 2024 wants you to unleash them.

Shëndeti
Relationship stress has a negative effect on your health. It can cause feelings of cold or heat, back problems and even migraines. Saturn’s lack of influence increases your vulnerability. But fortunately Jupiter is in a wonderful position to help you live mindfully, consciously and healthily.

Libra and its partners
The impulsive Aries fascinates you because he is so different and his passion surpasses everything you know. Taurus is stubborn and short-tempered, and as soon as he reaches orgasm he is already full, even though you are still hungry. Sex all night, chaos during the day: you and Gemini are a great couple – but who takes care of the shopping, cleaning and paying the bills? With Cancer you can talk very well and always count on him when you need him, but he is not a one night stand person. With Leo you will experience endless orgies of cuddles, including sex. If you are also willing to accept the direction things will take, you are in good hands. Virgo always has a plan in mind, even during sex. However, with her you will not reach the nirvana of love. For two Libras, however, sex is like a dance in which both partners become more and more weightless. Pure sex is in the air when Scorpio approaches you. But you can also get along with him before and after – promising! Sagittarius is always by your side: a true friend, a faithful colleague and a great lover. Sex with a Capricorn is wonderful. And as a colleague you can count on him one hundred percent. You have always had a soft spot for Aquarius. Now that Jupiter is the matchmaker, she might even become the love of your life. You can’t think of anything to say about Pisces: an enigma.

AKREPI
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
2024 ka mundësi të mëdha për ju: Dielli sundon vitin, Saturni ju shtrin dorën dhe Jupiteri është pikërisht përballë shenjës suaj të zodiakut deri më 24 maj. Të ndjekësh karmën tënde dhe të jesh i suksesshëm është pra tërësisht në natyrën tënde. Dielli siguron që përpjekjet tuaja të mos dalin jashtë kontrollit dhe të ndiheni në harmoni me veten tuaj. Jupiteri ju shoqëron deri në fund të majit dhe thjesht ju jep fat. Pozicioni i tij i kundërt me shenjën tuaj të zodiakut tregon se fati është me të vërtetë i favorshëm për ju, fjalë për fjalë ju vërshon dhe ndonjëherë edhe ju bën të pengoheni. Ju mund të mbështeteni në përfitimet e përgjithshme. Duke u nisur nga gjërat e vogla, si një marrëveshje fantastike gjatë blerjeve, deri në, në disa raste, fitimi i parave në llotari.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Kushtojini vëmendje Uranit, i cili është gjithashtu përballë shenjës suaj të zodiakut. Kjo ka ndodhur tashmë vitin e kaluar, por në vitin 2024 efekti i saj mund të bëhet më i fortë falë reagimit të Diellit. Kjo mund të çojë në shqetësim në jetën tuaj. Prandaj sigurohuni që të keni momente relaksi!

Dashuria dhe pasioni
Si duket dashuria në vitin 2024? E këndshme, pa stres dhe e relaksuar! Do të kuptoni ditë pas dite se bashkimi juaj nuk përbëhet kryesisht nga detyrime, por nga butësia, fjalët e dashura, gjestet e mira dhe idetë spontane. Do të bëni seks më shpesh dhe do të merrni më shumë kënaqësi prej tij. Por nuk do të jetë kurrë njësoj si më parë: ju jeni bërë më të pjekur dhe më të fortë. Kjo është veçanërisht e dobishme për beqarët, sepse ju do të tregoni veten për atë që jeni që në fillim, pa pretendime apo zbukurime. Në këtë mënyrë nuk do t'ju duhet të korrigjoni asgjë më vonë, duke shmangur kështu diskutimet e mërzitshme. A ka ndonjë partner të ri në horizont? Po, por “jo shumë, por më mirë”. Nën ndikimin e Uranit, vitet e fundit keni lënë në zemrën tuaj shumë zogj të çuditshëm, të cilët më vonë rezultuan të papërshtatshëm për një lidhje. Në vitin 2024 këta kandidatë do të qëndrojnë larg. Koha më e mirë për dashuri është marsi, maji, qershori, shtatori dhe tetori.

Karriera dhe paratë
Planeti juaj sundues Plutoni është në pushim në vitin 2024. Por kjo nuk do të thotë që ju mund ta harroni atë. Pozicioni i tij krijon tension dhe ju sfidon. Duhet të kuptoni se këtë vit po vendosni kursin për dhjetë vitet e ardhshme. Udhërrëfyesi i yjeve nuk parashikon që gjithçka të vazhdojë si më parë. Keni nevojë për ide të reja. Ju nuk jeni të detyruar t'i zbatoni ato menjëherë vitin e ardhshëm, por nëse supozoni se gjithçka do të mbetet si më parë do të ishte gabim. Në gjysmën e dytë të vitit do t'ju duhet absolutisht të kërkoni aleatë dhe të shikoni përreth jush: Ju jeni më të fortë si ekip sesa vetëm.

Shëndeti
Ndiheni më të fortë se sa jeni dhe për këtë arsye mund t'i kaloni lehtësisht kufijtë, veçanërisht në gjysmën e parë të vitit dhe të harroni fazat e rëndësishme të relaksimit. Simptomat fizike që ju kujtojnë këtë neglizhencë mund të jenë dhimbjet e nervit shiatik dhe problemet e barkut. Për t'i parandaluar ato, ilaçet natyrale janë të dobishme. Pini shumë lëngje, të tilla si çaji i luleve të gëlqeres dhe ujë. Hani rregullisht fruta dhe perime. "Erëzoni" ujin tuaj të banjës me barëra medicinale relaksuese. Dhe bëni shumë pushime jashtë.

Akrepi dhe partnerët e tij/saj
Dashi zgjon shumë dëshirë - por me të do të debatoni aq ashpër sa do të fluturojnë shkëndija. Jeni të pafuqishëm përballë seksi apelit të Demit. Me Binjakët motoja është: çfarë dashuron, ngacmon. Me Gaforren çdo gjë kthehet: mendon si ju, ndihet si ju, dashuron si ju. Luani do t'ju çojë shpejt në dëshpërim: mbajini duart larg tij! Virgjëresha është një mik dhe ndihmës, në kohë të mira dhe të këqija. Lehtësia e Peshores ju tërheq, sidomos në tetor. Një tjetër Akrep? Një komunitet fati me shumë dashuri. Shigjetari ju trondit jetën. Me Bricjapin ju ndjeni instinktivisht: gjithçka do të jetë mirë! Me Ujorin duhet të kërceni drejt pranverës dhe të harroni të gjitha shqetësimet tuaja. Peshqit janë numri një juaj emocional, mendor dhe mbi të gjitha erotikisht në vitin e ardhshëm!

NËSE JENI POSHT 25 VJEÇ
Viti me siguri do të jetë i këndshëm. Shumë gjëra interesante ndodhin, veçanërisht në pjesën e parë. Shpesh madje do të habiteni plotësisht. Megjithatë, mendoni mirë nëse doni të bëni një angazhim serioz tani, pra të martoheni dhe ndoshta të keni tashmë një fëmijë. Më mirë do të ishte të prisnit deri në fund të vitit.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Dielli si sundimtar dhe Jupiteri si partner në gjysmën e parë të vitit do t'ju bëjnë të përjetoni momente të mira. Do të jenë edhe më të bukura nëse hapeni pak në gjysmën e dytë të vitit: Mund të takoni njerëz interesantë.

SHIGJETARI
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Nëse dëshironi të ndryshoni diçka në jetën tuaj në vitin 2024, qoftë vendi ku jetoni, shtëpia apo puna juaj, atëherë viti që do të vijë është viti i duhur për ju. Ka indikacione për këtë efekt kudo. Sidomos duke filluar nga 1 qershori, ka oferta të mira në rrugë, si të thuash, pasi Jupiteri tani është pikërisht përballë shenjës suaj të zodiakut. Por kushtojini vëmendje Saturnit, i cili është në shenjën e zodiakut të Peshqve gjatë gjithë vitit. Kjo mund të jetë një sfidë për ju. Por nëse mendoni dhe shikoni me kujdes, prapë mund të përfitoni sa më mirë nga kjo situatë.

Çfarë duhet të keni parasysh
Në gjysmën e parë të vitit Jupiteri është në një sektor më pak të favorshëm. Kjo do të thotë që ju duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj.

Dashuria dhe pasioni
Dielli dhe, nga 25 maji, Jupiteri bëjnë të mundur mrekullitë që keni ëndërruar që në pubertet: që të mos jeni thjesht të dashur, por edhe të kuptuar. Mund të takoni një person kaq bujar sa të bëjë të mundur çdo dëshirë, qoftë edhe të çmendur. Mund t'ju çojë në një udhëtim në tokën e Fantazisë dhe t'ju bëjë të ndiheni sikur jeni në një përrallë. Shumë e mirë për të qenë e vërtetë? Ndoshta! Por momente lumturie si këto janë sigurisht të mundshme në Vitin e Diellit. Nëse ky nuk është ende rasti në gjysmën e parë të vitit, a do të fillojë një fazë kulmore premtuese në maj? Jupiteri në pozicionin më hyjnor ju ofron një program të plotë të gjithanshëm: romancë, erotizëm, pasion, përkushtim dhe shumë argëtim! Nëse jeni ende beqarë në vjeshtë, vendimin përfundimtar do ta merrni më së voni në tetor: Keni gjetur personin e duhur.

Karriera dhe paratë
Yjet kanë vetëm një qëllim: t'ju bëjnë më të fortë, derisa të bëni atë për të cilën jeni krijuar me të vërtetë. Për një kohë të gjatë e bëre veten të vogël, nuk guxove. Kriza ekonomike, familja, bashkëjetesa, bashkëshorti: ka pasur gjithmonë arsye. Por nëse jeni të sinqertë me veten, jeni fshehur pas këtyre argumenteve. Askush nuk donte të të ndalonte. Nuk ishe gati. Mund të supozohet se në vitin 2024 jeta juaj profesionale do të marrë një drejtim të ri. Mund të fillojë një fazë e re. Kjo do të bëjë që disa prej jush të ndryshojnë punë. Të tjerët, tashmë të kënaqur, do të kenë më shumë ndikim, më shumë fjalë, më shumë përgjegjësi dhe mbi të gjitha më shumë para. Dhe ata që kanë qenë në kërkim për një kohë të gjatë më në fund gjejnë punën që u përshtatet.

Shëndeti
I shëndetshëm ose i sëmurë, i aftë ose i dobët: kursi do të vendoset në gjysmën e parë të 2024. Dhe varet nga ju. Mund të jeni të pakujdesshëm dhe të vazhdoni të jetoni po aq jo të shëndetshëm si më parë: atëherë me siguri do të keni ndonjë sëmundje të keqe në duart tuaja para se të mbarojë viti. Por ju gjithashtu mund të merrni një kurs përplasjeje në palestër dhe mirëqenie dhe të zbatoni reformën tuaj personale të shëndetit. Kjo do të thotë të braktisësh disa vese dhe të adoptosh disa zakone të shëndetshme (ushtrime, agjërim terapeutik, masazh).

Shigjetari dhe partnerët e tij/saj
Dashi është mjaft kërkues, por mbetet i preferuari juaj. Demi është i shqetësuar me financat dhe mund të jetë një kuzhinier i pasionuar. Por kush do të udhëtojë me ju? Fishekzjarret e flirtit të vënë nga Binjakët janë të jashtëzakonshëm. Por eksitimi shuhet shpejt. Kanceri ka nevojë për shumë vëmendje. Sigurisht që nuk është numri juaj. Luani ju ndikon shumë. Virgjëresha është e bezdisshme. Megjithatë, me Peshoren, viti i ri është argëtues: festë pa fund. Akrepi (shpresojmë) vendos të gjitha alarmet tuaja: Pse do ta linit veten me dëshirë të stresoheni? Një tjetër Shigjetar: i mrekullueshëm! Marrëdhënia midis afërsisë dhe distancës është e drejtë. Bricjapi di gjithçka - dhe zakonisht gjithçka më mirë se ju. E bezdisshme! Ujori ju magjeps. Kur jeni bashkë me Peshqit, jeni të lumtur. Por momente të tilla ka të ngjarë të jenë relativisht të rralla në vitin 2024.

Nëse jeni nën 25 vjeç.
Kurrë nuk do të plakeni vërtet. Ju keni shumë zjarr për këtë dhe jeni shumë afër kozmosit. Në vitin 2024, Viti i Diellit, ky aspekt bëhet edhe më i fortë. Shpesh do të jeni të gëzuar dhe të lumtur si fëmijët e vegjël.

Nëse jeni mbi 50 vjeç.
Ju presin detyra të rëndësishme. Karma juaj kozmike, domethënë sjellja e parajsës në tokë, bëhet edhe më domethënëse. Merrni parasysh të ndiqni një profesion tjetër që është i duhuri për ju, si një punëtor ose infermiere alternative. Por edhe nëse thjesht ju duhet kohë për të ndjekur fatin tuaj, kjo është e drejtë dhe e mirë.

BRICJAPI
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Ju, Bricjap, keni yje të fortë. Sidomos në gjysmën e parë të vitit, ju dalloheni mbi shumicën e të tjerëve. Nëse i mendoni dymbëdhjetë shenjat e zodiakut si male, maja juaj qëndron veçanërisht lart në qiell. Merita i takon mbi të gjitha Jupiterit, i cili kundërshton shenjën tuaj të zodiakut dhe sjell njerëz me qëllime të mira në jetën tuaj. Nuk do mbeteni vetëm, përkundrazi do ju mbështesin dhe do ju japin burime. Saturni, planeti juaj personal ndihmës, është në sekstil, që do të thotë se mund të mbështeteni tek ai. Nuk ka rrëshqitje. Plutoni është larguar nga shenja juaj zodiakale e Bricjapit. Ju keni punuar jashtë karmës tuaj dhe tani jeni të lirë prej saj. Neptuni prek shpirtin tuaj dhe ju afron gjithnjë e më shumë me lumturinë. 2024 është vërtet një dhuratë e madhe!

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Ndoshta jeni mësuar të hasni kudo vështirësi, të cilat mund t'i kapërceni falë përvojës, aftësisë dhe këmbënguljes suaj. Por tani e gjithë kjo ka marrë fund. Nga viti 2024 do të keni më pak probleme. Arsyeja quhet Plutoni, i cili ka qenë në shenjën tuaj të zodiakut për 15 vitet e fundit dhe kështu i ka shërbyer karmës tuaj. Saturni, planeti juaj personal sundues, gjithashtu ju bën gjërat më të lehta, sepse është në shenjën e zodiakut të Peshqve. Aty ai kujdeset për ju, që të mos bëni gabime. Por ai është miqësor, i dobishëm dhe, ndonjëherë, edhe i dashur.

Dashuria dhe pasioni
Fakti që Jupiteri është në një marrëdhënie të favorshme me shenjën tuaj të horoskopit që në ditën e parë të vitit do t'ju bëjë të lumtur. Më në fund jeni sërish me fat dhe nuk keni pse të bëni përpjekje pafund për gjithçka. Situata nis mirë menjëherë, sepse Afërdita, planeti i dashurisë, është në shenjën tuaj të zodiakut nga data 25 janar deri më 16 shkurt. Edhe kur jashtë dimrit është ftohtë, në zemrën tuaj zgjohet një ngrohtësi ngushëlluese që është më e bukur se çdo gjë tjetër. Ju jeni të kënaqur me veten, të dashuruar me veten dhe kjo është ajo që rrezatoni. Shumë Bricjap do bien në dashuri me një romancë të mrekullueshme. Marsi ofron gjithashtu mundësi të mëdha për t'u dashuruar. Pastaj vjen maji. Më së voni deri në këtë kohë do të jeni tashmë të varur nga dashuria: Fejesa, martesa, krijimi i familjes janë në yjet tuaja. Në nëntor do të jeni sërish të dashuruar.

Karriera dhe paratë
Plutoni është, siç u përmend, jashtë shenjës suaj të zodiakut. Magji apo rastësi? Në çdo rast, tani do t'ju prezantohen oferta të shkëlqyera, të përshtatura sipas potencialit tuaj. 2024 është viti ku do të filloni një udhëtim, në fund të të cilit do të jeni një person që arrin diçka të madhe. Në rrugën tuaj, nuk do t'ju duhet të shtyni. Ke kohë. Ajo që ju nevojitet, megjithatë, është besimi. Besoni në forcat tuaja, te Plutoni që ju çliroi si një person i fuqishëm, te Dielli që sundon vitin dhe te Jupiteri që ju mbështet gjithmonë në gjysmën e parë të vitit.

Shëndeti
Në vitin 2024, duhet të siguroheni që të jetoni më shëndetshëm dhe të kujdeseni për peshën tuaj. Dielli do ju ndihmojë pa e kufizuar sadopak dëshirën tuaj për të jetuar. Nuk do ta humbisni, vetëm në doza të shëndetshme: një gotë verë, por e klasit të madh. Nuk mund të mungojë diçka e shijshme në gastronomi. Në vitin 2024, më pak është më shumë.

Bricjapi dhe partnerët e tij/saj
Ka diçka që nuk shkon me një Dashi. Të dy duhet të bëjnë veprimet e tyre së bashku. Me një Dem gjërat do jenë më të qeta, por jo në shtrat. Me një Binjak mund të flirtoni mrekullisht, por nuk mund të bëni shumë më tepër. Me një Gaforre është shumë ndryshe: toka dhe uji krijojnë diçka shumë pjellore, diçka nga e cila mund të lindë diçka - sigurisht edhe një fëmijë së bashku. Shenja e zjarrit Luani është gjithashtu shumë interesante. Me një Virgjëreshë në 2024 do të ketë takime pasionante. Si funksionon me Peshoren dhe Bricjapin? Shume mire! Por vetëm për aq kohë sa nuk prisni të qëndroni. Akrepi do t'ju bëjë të varur nga diçka tjetër në pak kohë. Rruga për në zyrën e gjendjes civile nuk është e lehtë, por jo e pamundur: më mirë në shkurt ose korrik. Shigjetari është një kënaqësi afatshkurtër, por pasuron bagazhin e përvojave. Flirtimi me një tjetër Bricjap në janar mund të përfundojë në një idil familjar në gjysmën e dytë të vitit. Ujorit i mungon kontakti me tokën. Por pse të mos keni një aventurë të shkurtër me një “zog shumëngjyrësh”? Jo gjithmonë duhet të mendoni për martesën. Me një Peshq, do të mendoni menjëherë për një bashkim të qëndrueshëm.

NËSE JENI POSHT 25 VJEÇ
Shpresojmë që të mos jeni rritur shumë në mënyrë rigoroze. Më pas, me yjet tuaj, keni mundësi të mëdha për argëtim, gëzim dhe mbi të gjitha dashuri.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Nëse nuk punoni (më), do ta ndiqni fatin tuaj diku tjetër dhe do të arrini diçka të madhe. Ndoshta do të rriteni në vlerësimin e shokëve tuaj të klasës ose do të përfshiheni në një shoqëri dhe do t'ju besohen detyra të rëndësishme. Periudha më e mirë është gjysma e parë e vitit.

UJORI
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Dielli rregullon vitin dhe kjo sjell përfitime për të gjitha shenjat e zodiakut, pasi cilësitë personale zhvillohen më lehtë. Megjithatë, për ju, Ujori, diçka e madhe është shtuar: planeti Plutoni është në shenjën tuaj të zodiakut. Kjo zgjon pikat tuaja të forta. Fakti është se viti 2024 sjell me vete shumë ndryshime dhe ju jeni më të përshtatshmet për t'u përballur me to. Ky Pluton ecën shumë ngadalë, i duhen 20 vjet për të bërë një rrotullim rreth diellit. Prandaj, duhet pak kohë që ndikimi i tij të ndihet vërtet. Por padyshim që viti 2024 shënon fillimin e një epoke të re dhe ju jeni pararendësit. Ju tashmë dini gjithçka që është e rëndësishme.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Në vitin 2024 gjërat me siguri nuk do të jenë të qeta. Ju presin edhe ndryshime personale. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që ju të jeni fleksibël. Jini të sigurt: Çfarëdo që të ndodhë, do të përfitoni dhe do të ndiheni të forcuar, sepse prej kohësh jeni të bindur se ndryshimi është i nevojshëm.

Dashuria dhe pasioni
Bota është e hapur për ju. Plutoni ka pritur një kohë të gjatë për të ndërhyrë në jetën tuaj të marrëdhënies. Në vitin 2024 ka ardhur koha: do të takoni njerëz që kanë pikërisht atë që dëshironi. Marrëdhëniet shpesh zhvillohen nga ky këndvështrim. Por miqësitë dhe bashkëpunimet janë të paktën po aq të rëndësishme. Tani keni nevojë për njerëz që mendojnë si ju ose që ju motivojnë për të vënë në praktikë njohuritë tuaja të veçanta. Marrëdhëniet e mëparshme padyshim do të mbeten, përveç nëse partneri juaj aktual është gati për frymën e re. Në thelb, dashuria dhe bashkëpunimi janë padyshim shumë të rëndësishme, por thellë brenda jush fshihet edhe dëshira për të ndryshuar. Atëherë mund të ndodhë që tema e dashurisë të mos luajë më rolin kryesor.

Karriera dhe paratë
2024 nuk është e lehtë për askënd. Nga ana tjetër, në këtë vit mund të shkoni më tej se në çdo vit tjetër. Këmbëngulja, këmbëngulja dhe motivimi i lartë në punë janë të rëndësishme, por edhe më e rëndësishme është t'u jepni hapësirë ​​ideve tuaja. Për ju Ujori ka shanse të mira për ta bërë atë të madh në gjysmën e dytë të vitit. Jupiteri më pas gjendet në shenjën e zodiakut të Binjakëve. Aty do të gjeni pikërisht kushtet që ju nevojiten, pra njerëz që presin të ndodhë diçka e re. Duket se njerëzit ju telefonojnë dhe ju japin detyra që do t'ju bëjnë të përparoni, qoftë edhe financiarisht.

Shëndeti
Dielli rregullon vitin dhe për rrjedhojë edhe mirëqenien tuaj. Merre fjalë për fjalë. Drita, dielli dhe mbi të gjitha ajri i pastër janë shtyllat e shëndetit tuaj. Mundohuni të shpejtoni me vetëdije frymëmarrjen tuaj herë pas here. Vraponi disa metra, hipni në një biçikletë dhe pedaloni!

Ujori dhe partnerët e tij/saj
Dashi ju godet. Por, sado jetike është të dashurosh, ai lufton, pa dashje dhe pa arsye. Me Demin mund të pushoni, të kaloni fundjavë të tëra midis shtratit dhe divanit: jashtëzakonisht duke u çlodhur. Binjakët duan të njëjtat gjëra që dëshironi në 2024: flirtoni, argëtohuni, mos mendoni për të nesërmen. Kanceri është i duhuri për ju. Me Luanin është dashuri me shikim të parë: Pranoje. Asgjë më e mirë nuk do të vijë. Virgjëresha është organizatore: në privat, në profesion, kudo. Peshorja është një shoqëruese e mirë dhe e gatshme për çdo lloj argëtimi: Mbani ngrohtë! Pas takimeve tuaja të para me një Akrep, një gjë është e sigurt: nuk doni të merreni me kaq shumë pasion dhe posesivitet. Shigjetari është njeriu që vjedh kuajt. Bricjapi ju godet, por dashuria rrallë funksionon. Një tjetër Ujor - dhe ne fluturojmë. Sepse ai e di saktësisht se çfarë ju pëlqen. Me Peshqit ju filloni të ëndërroni që në fillim të vitit: kaq të sjellshëm, të butë, të ndjeshëm, por për fat të keq edhe kaq jo të besueshëm.

NËSE JENI POSHT 25 VJEÇ
Ujorët mbeten gjithmonë të rinj. Kjo është pjesë e imazhit të tyre. Ju mendoni se jeni përpara pjesës tjetër të botës dhe për këtë arsye e mbani veten të ri në zemër, në mënyrë që të keni ende shumë kohë për të ardhmen. Në vitin 2024, viti i Diellit dhe me Plutonin në shenjën tuaj, jeni veçanërisht të guximshëm dhe gati për një jetë emocionuese.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Si rregull që nga mosha 50 vjeçare hyn në lojë edhe shpirti juaj kritik. Shumë gjëra që i admironit kur ishit të rinj tani humbasin tërheqjen e tyre. Por me Diellin që sundon dhe Plutonin në shenjën tuaj, dëshira për ta bërë botën një vend më të mirë bëhet përsëri shumë e fortë dhe ju shikoni përreth për mundësi për ta realizuar atë.

PESHQIT
Çfarë kanë rezervuar yjet për ju
Dielli sundon vitin e ardhshëm. Është një vit me fat për ju, sepse ka një marrëdhënie të mirë mes Diellit dhe shenjës suaj të horoskopit, ndaj do të përfitoni drejtpërdrejt nga kjo mbretëri. Për më tepër, nga 1 janari deri më 24 maj, pothuajse pesë muaj, Jupiteri është në një marrëdhënie mbështjellëse me shenjën tuaj të zodiakut. Në astrologji konsiderohet një planet me fat. Kështu që mund të prisni që të hasni fat të mirë disa herë gjatë gjysmës së parë të vitit. Më pas, në gjysmën e dytë të prillit, do të ketë një takim emocionues midis Uranit dhe Jupiterit. Duket se tek ju do të mbijë një farë. Është e pamundur të parashikohet se çfarë saktësisht do të vijë prej saj. Por mund të jeni njëqind për qind i sigurt se do të lindë diçka që do të sjellë nder në jetën tuaj dhe do t'ju bëjë të lumtur.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje
Saturnit është në shenjën tuaj të zodiakut gjatë gjithë vitit. Në astrologji ai konsiderohet i keq dhe përfaqëson shqetësimet dhe problemet. A mund të dëmtojë ky Saturn perspektivat tuaja të shkëlqyera? Dorë! Ky Saturn nuk është absolutisht negativ. Në të kaluarën, astrologët ia atribuonin atij këtë veshje të zezë. Astrologjia moderne e sheh atë ndryshe. Sot e dimë se ky Saturn mishëron mbi të gjitha urtësinë e pleqërisë. Nuk na lodh dhe nuk na bën të ngadalshëm, por të mençur dhe të ditur.

Dashuria dhe pasioni
Sundimtari i vitit, Dielli, të forcon zemrën, të bën të gëzuar, të shton kënaqësinë e epshit dhe dashurisë dhe të ndihmon të fikesh më lehtë, të ndihesh më thellë dhe të lëshohesh më lehtë. Tërheqja e Plutonit bën që një ose dy probleme të zhduken nga çifti juaj. Është sikur parajsa, me një plan magjik, eliminon gjithçka që nuk është e mirë për marrëdhënien tuaj. Edhe beqarët kujdesen me bujari për ta. Bëhuni pak më të sjellshëm. Kjo është pikërisht ajo që rrit popullaritetin tuaj. Mos u ofendoni nëse Jupiteri tani ju jep qoftë edhe një mësim të vogël. Synimet janë të mira: ju jeni një person absolutisht i dashur. Vëzhgimi në disa libra të astrologjisë se jeni të ftohtë apo edhe hipotermik është absurditet. Por shpesh nuk i jepni personit tjetër hapësirën që i nevojitet për t'u ngrohur vërtet. Nëse ndonjëherë bëheni më pritës dhe pasivë, dashuria juaj do të përfitojë jashtëzakonisht shumë në vitin kalendarik 2024 dhe sigurisht që nuk do të përfundoni beqarë.

Karriera dhe paratë
Në janar Jupiteri kalon në një pozicion jashtëzakonisht të favorshëm për ju. Nëse doni të ndryshoni diçka, duhet të zbatoni planet tuaja tani. Kur merrni vendime, ndiqni instinktet tuaja dhe jo domosdoshmërisht kokën tuaj. Ne kemi folur tashmë për një periudhë veçanërisht të rëndësishme për ndryshime, përkatësisht gjysmën e dytë të prillit. Disa Peshq ka të ngjarë të ndryshojnë drejtimin tërësisht. Është e sigurt që në fund të vitit të gjithë do të jenë të lumtur dhe do të kenë më shumë para në xhepat e tyre.

Shëndeti
Si është shëndeti juaj? Gjëja më e rëndësishme është trajtimi i simptomave jo vetëm në mënyrë klasike mjekësore, por edhe psikologjike. Ju duhet të pyesni veten se cilat janë pasojat, veçanërisht nëse përfitoni në mënyrë indirekte. Yjet thonë: në vitin 2024 intuita është të paktën po aq e rëndësishme sa tabletat apo barnat e tjera. Ju duhet të arrini vetë në fund të simptomave tuaja!

Peshqit dhe partneri/ja i tyre
Ju pëlqen Dashi. Por ju luani vetëm një rol mbështetës në jetën e saj. Prandaj, ju jeni të përshtatshëm vetëm si dashnorë të rastësishëm. Me Demin, megjithatë, është e kundërta: ai preferon të qëndrojë në shtëpi, në divan. Por ju nuk dëshironi të jeni kaq mikpritës. Me Binjakët keni biseda të bukura për Zotin dhe botën. Me Gaforren e kuptoni menjëherë në janar: është i duhuri! Luani është shoqëruesi më i mirë: kënaquni. Virgjëresha sjell rregull në jetën tuaj. Me Peshoren, ëndrrat bëhen realitet. Me Akrepin, të gjitha dëshirat tuaja realizohen: Numri juaj një! Shigjetari ju motivon, ju forcon dhe ju mbështet: ai është një mik i shkëlqyer dhe një dashnor i dashur. Kur e keni thyer guaskën tuaj të fortë me Bricjapin, rruga është e qartë për një marrëdhënie harmonike. Ujori është tërheqës. Një tjetër Peshq është një tërheqje emocionale: stresuese.

NËSE JENI POSHT 25 VJEÇ
Gjithçka sugjeron se jeni duke u argëtuar shumë dhe se nuk e pyesni veten shpesh dhe gjatë, por se ndiqni zemrën ose më mirë instinktin. Dashuria është gjithmonë e bukur, por sidomos në shkurt. Janë të paktë peshqit që në këtë periudhë do të takojnë personin që më pas do të qëndrojë përgjithmonë me ta.

NËSE JENI MBI 50 VJEÇ
Një mençuri e vogël e pleqërisë nuk mund t'ju lëndojë tani që Saturni është në shenjën tuaj të zodiakut. Ka shumë të ngjarë që shumë Peshq tani të fillojnë një jetë të re, ndoshta në biznes, ndoshta në dashuri, ose ndoshta të dyja.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera