Horoskopi Ditor 23 Janar 2024

DASHI
Problemet familjare po dalin në sipërfaqe për çështje nga e kaluara që ju mendonit se ishin varrosur, Dashi. Ju mund ta keni falur, harruar ose ta keni marrë këtë çështje, por pala tjetër vazhdon të insistojë dhe të ngjall trazira në familje në tërësi. Ju do të jeni në shënjestër të një figure femërore për shkak të komenteve të bëra për ju nga të tjerët.

Nga ana tjetër, do të keni mundësi të shijoni aktivitete të ndryshme, të jeni pjesë e një grupi njerëzish dhe të përjetoni ndjesi që nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë. Vazhdo dhe kënaqu!bMegjithatë, mund të ndihesh pak i trullosur, të fikët dhe të kesh probleme me përqendrimin gjatë këtyre ditëve. Numrat me fat 1 dhe 8.

DEMI
Duhet të filloni të punoni me atë që keni përpara, Demi. Pavarësisht nëse e dini apo jo përmasat e detyrës, sepse ndoshta ka detaje që ju mungojnë. Mbingarkesa është e konsiderueshme, kështu që nuk do të jeni vërtet të përgatitur në disa fusha. Ju keni aftësitë, keni mjetet, por gjëja më e rëndësishme për zhvillimin dhe rezultatin e mëvonshëm është disiplina, të mos ngatërrohet me motivimin.

Angazhohuni me të njëjtën lëvizje çdo ditë për të qëndruar në të njëjtën linjë. Do të merrni edhe shpërblime shtesë që do t'ju bëjnë ditën. Kujdesuni për shpinën dhe veçanërisht duart, pasi këto janë ato që përdorni për të siguruar jetesën. Numri me fat 2.

BINJAKËT
Ju po shtyheni drejt një destinacioni të panjohur për shkak të të tjerëve. Ju keni ndihmuar shumë. Kjo nuk është një gjë e keqe, por ju dëshironi që të tjerët të tregojnë, qoftë edhe pak, të njëjtën gjë për ju. Utopia është e vështirë të arrihet, apo jo? Por ju ende mendoni se do të merrni diçka nga kjo. Bëje nga zemra dhe të tjerat ia lërë ndërgjegjes së tyre.

Mbështetuni tek ai mentor për t'ju dhënë një shtysë shtesë dhe për t'ju mësuar të nuanconi disa aftësi që i keni lënë pas dore pak. Këmbët tuaja do të jenë shumë të rënda. Pushoni ato. Gjithashtu, shkoni për një kontroll të përgjithshëm, ka kaluar shumë kohë nga ai i fundit. Numrat me fat 5 dhe 9.

GAFORRJA
Jeta juaj do të jetë e rrethuar nga lajme të mira, ndaj përdorni të gjitha shqisat tuaja për ta marrë atë dhe për ta shfrytëzuar sa më shumë. Gaforrja, si gaforrja që je, të pëlqen të jesh në atë që e konsideron si një shtëpi, pa qenë nevoja që ajo të jetë e jotja. Ju kërkoni një strehë për të qenë në gjendje të shpreheni dhe të ecni, edhe nëse është anash, me durim dhe konsideratë për atë që dëshironi.

Gjithçka për të cilën keni investuar kohë dhe para, do të arrijë kulmin në një periudhë të shkurtër kohe, por mos u relaksoni dhe vazhdoni në këtë rrugë, nuk ka shumë kohë tani. Duhet të kontrollohen qarkullimi, presioni i gjakut, problemet e zemrës dhe syve. Numrat me fat 2 dhe 3.

LUANI
Ky është një konsolidim mjaft i rëndësishëm në jetën tuaj. Ju i keni marrë frenat në atë mënyrë që të duket sikur jeni në një garë romake me karroca dhe nuk do të ndaleni derisa të jeni i pari në gjithçka, ose të paktën këtë dëshironi. Jini të kënaqur që ta bëni siç duhet, sepse të vini i pari në vijën e finishit pasi të keni rrahur dhe përçmuar pjesën tjetër të fushës vetëm sa do t'ju bëjë të dukeni, para publikut vigjilent, si dikush që kujdeset vetëm për imazhin dhe fitimin e tij. Prandaj, kini kujdes që t'i rregulloni gjërat në rregull dhe të mos bëni asnjë hap të rremë.

Mund të ketë një rikuperim të gjatë nga problemet shëndetësore që po ndërhyjnë në trupin tuaj. Numrat me fat 1 dhe 2.

VIRGJËRESHA
Ju tregoni se mundeni, por nuk mundeni dhe nuk ka asgjë të keqe të tregosh se si po ia dilni vërtetë. Dëshironi të pasqyroni një qëndrim lakmie në punë, sentimentalisht, monetarisht? Nuk do t'ju bëjë mirë, sepse nuk mund ta mbani atë përgjithmonë. Me këtë, edhe nëse mendoni se po shijoni kënaqësitë e vogla të jetës, nuk është plotësisht e vërtetë. Kur trupi juaj dhe, mbi të gjitha, koka juaj janë aty ku dhe si duhet të jenë, do të kënaqeni në maksimum edhe një shëtitje të thjeshtë. Mund të përjetoni rikthime intensive nëse nuk e frenoni ritmin e jetës që bëni. Numrat me fat 6 dhe 7.

PESHORJA
Do të jeni në gjendje të kënaqeni pas kësaj periudhe. Konteksti varet nga ju, por pas kësaj, të paktën do të jeni në gjendje të tregoni dhe demonstroni se mundeni, se edhe nëse ju është dashur të hiqni dorë nga një pjesë e vetes ose e të tjerëve, gjithçka vjen në krye. Mos u vononi shumë në mënyrën se si veproni sepse rëndësia e përmbajtjes nuk është aty. Përkundrazi, është se në cilin drejtim po e përqendroni.

Horizontet e reja janë brenda mundësive tuaja. Puna apo mundësitë romantike do ju bëjnë të zbuloni një pjesë të re të vetes. Merrni më shumë pushim. Nuk mund të flesh më pak se gjashtë orë nëse dëshiron të japësh gjithçka. Numrat me fat 5 dhe 6.

AKREPI
Pse shumë nga shenjat e horoskopit do të donin të ishin si ju? Përgjigja është vetëm për vendasit e kësaj shenje. Do të keni aftësinë për të arritur një nivel analitik të gjërave që do të habisin shumë. Nuk është për t'u habitur që gjuha juaj verbale dhe e trupit do të ketë disa prerje mjaft mbresëlënëse, sepse dita do të jetë dita më e keqe për të bërë shaka ose gënjeshtra me ju. Varet nga ju nëse doni të kontrolloni veten apo të shfryni balonën.

Jetoni nga dita në ditë dhe mos i kushtoni shumë rëndësi asaj që do të bëni për pushimet tuaja verore, nuk është koha për të transportuar veten në ato data. Jeni më të ndjeshëm se zakonisht, si fizikisht ashtu edhe intuitivisht. Numrat me fat 1 dhe 6.

SHIGJETARI
Kërkesat e fundit për atë temë për të cilat keni punuar aq shumë, do të mbyllen ashtu siç e prisnit. Mos u shqetësoni pandërprerë sepse çdo gjë do të marrë formën e saj përkatëse. Do t'ju sjellë dobi. Nëse duhet ta bëni të qartë pozicionin tuaj, bëjeni. Në fakt, personi tjetër do të mbajë një qëndrim pozitiv ndaj pikave që keni vënë në bisedë.

Ju do të merrni një njohje për atë që shumë e konsiderojnë një projekt ose situatë të vështirë për t'u mbajtur në shpinë. Do të keni shëndet dhe humor të mirë. Aq më tepër në orët e ditës. Numri me fat 1.

BRICJAPI
Mbani kokën lart, mund të dilni nga çdo gjë. Është thjesht një ditë e keqe. Midis motit dimëror, të ftohtit të mundshëm që po zhvilloni dhe faktit që nuk ka shfaqje të natës vonë në TV, ju mendoni se gjithçka e keqe po ju ndodh. Nuk shkon përtej të qenit një ditë gri dhe nuk ka përmbajtje negative për t'u shqetësuar.

Ju duhet të hiqni atë model të përsëritur për të cilin jeni bërë i vetëdijshëm, sepse e vetmja gjë që krijon tek ju është se ajo që ju bën të pasigurt është e rehatshme. Mos bëni lëvizje të papritura dhe mos pini pije shumë të nxehta. Numrat me fat 3 dhe 5.

UJORI
Dëshirat do të derdhen si të ishin shi. Prandaj, çfarëdo që mendoni se do të tërheqni, ndaj tregohuni veçanërisht të kujdesshëm me natyrën e mendimeve tuaja, Ujori. Nëse keni diçka në mendje, projektojeni atë nga jashtë. Ju keni gjithçka në favorin tuaj dhe nëse ka ndonjë gur në rrugë, ai do të jetë shumë i parëndësishëm.

Nëse keni pasur çështje të papërfunduara ose të ndenjura, ato do të dalin në sipërfaqe për të vazhduar rrugën e tyre. Çfarë mund të kërkojmë më shumë, Ujori! Tregoji botës se kush je dhe për çfarë je i aftë. Ju keni kaq shumë energji të tejmbushur saqë shëndeti nuk është një çështje që ju shqetëson veçanërisht ditën. Numrat me fat 4 dhe 8.

PESHQIT
Së shpejti do ta kuptojmë nëse ajo që po vjen është një luftë apo një bojkot i mendjes suaj, Peshq. Pavarësisht nëse është karma apo nuk dini se si ta menaxhoni jetën tuaj në përgjithësi, por ju duhet ta bëni bashkë, sepse kjo sapo ka filluar. Së pari, merrni përgjegjësinë për realitetin, siguroni ndjenjat tuaja, atë që dëshironi t'i bëni të qartë atij personi ose grupi. Filloni nga njësia dhe lëvizni drejt së tërës.

Në vorbull do të shfaqen situata surprizë që do t'i japin më shumë dinamikë lojës. Ju madje mund të përfitoni nga ky faktor surprizë, do ta shihni. Nuk do të ishte për t'u habitur nëse keni disa sulme nervore ose ankthi, por thjesht duhet të praktikoni relaksimin dhe të porosisni ngjarjet në mënyrë që kjo të mos ndodhë. Numrat me fat 0 dhe 1.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera