Horoskopi Ditor 21 Janar 2024

DASHI
Ju mendoni se nuk do të arrini të bëni gjithçka. Sapo të zgjoheni do të ndjeni një presion të lehtë se duhet të arrini diçka, edhe nëse orari juaj është praktikisht bosh. Ju mund të duhet të ndryshoni këndvështrimin tuaj për mënyrën se si i arrini qëllimet tuaja të zakonshme, të përditshme, si dhe ato më të përpikta dhe progresive. Kërkoni disiplinën dhe përkushtimin që ju nevojitet duke mbështetur mbështetjen nga partneri juaj, i cili mund të jetë vendimtar edhe nëse ju nuk e shihni kështu.

Duhet të ketë diskutime në kuptimin më të pastër të fjalës: dy këndvështrime konvergojnë në një për të ecur përpara dhe për të mësuar aftësitë e qenësishme të secilit për të krijuar një komunikim, marrëdhënie ose projekt të mirë. Jeni të prirur për ngurtësim muskulor ose kockor, veçanërisht në pjesën e poshtme të trupit. Numrat tuaj me fat janë 5 dhe 7.

DEMI
E gjithë kjo përpjekje për të kuptuar të tjerët dhe për të përfunduar punën do t'ju bëjë të bëni një pushim të nevojshëm. Gjithashtu, për t'i hedhur benzinë ​​zjarrit, ju mendoni se kjo nuk vlerësohet, por vazhdoni ta bëni sepse, deri më tani, keni qenë gjysmë i detyruar ta bëni. Mos pyesni veten pse, por për çfarë, dhe tavolinat mund të kthehen kundër jush.

Një figurë e lartë në punë do t'ju bëjë të ndiheni më të integruar në një grup tjetër me dikë të ri në krahun tuaj. Të paktën do të keni aftësi të koordinimit të shtytjes dhe mendjes ndaj trupit, duke ju lejuar të kryeni detyrat e përditshme normalisht pa shqetësime ose dhimbje të forta. Numrat tuaj me fat janë 2 dhe 8.

BINJAKËT
Ruani mirë gjërat tuaja sepse mund të keni një hajdut në zonën tuaj të rehatisë dhe kjo është gjëja më e rrezikshme që mund të ndodhë përsa i përket vjedhjes. Në fakt, pak a shumë mund ta merrni me mend se kush po sillet në mënyrë false për t'ju afruar për të mirat tuaja materiale. Nëse i keni identifikuar tashmë, me prova të pakundërshtueshme, veproni dhe hiqni qafe atë person.

Në çështjet financiare, kurseni. Edhe nëse keni kursime, kurseni. Vetëm Bëje. Ju do ta mbani mend këtë frazë kur ta dini se ishte e nevojshme ta bëni këtë. Nëse është kështu, pushoni sa më shumë. Mund të zbulohet njëfarë mangësi gjaku. Numrat tuaj me fat janë 1 dhe 3.

GAFORRJA
Ju do të jeni në elementin tuaj. Ju keni mësuar disa mënyra të sjelljes njerëzore, edhe pse jeni në një moshë kur as nuk e kuptoni pse. E shihni që grupet shoqërore përreth jush kanë një mënyrë të ndryshme funksionimi, por në të njëjtën kohë me disa modele të përsëritura që ju bëjnë të aftë të shoqëroheni dhe të shpreheni rehat me secilën prej tyre. Nuk ishe ti, ishte koka jote.

Gazetat, fizike apo dixhitale, janë kyçe për momentin dhe ditët në vijim, ndaj lexoni dhe analizoni me kujdes se çfarë do të keni në duar. Në këtë mënyrë ju mund të shmangni pakëndshmëritë e panevojshme. Është e vërtetë që truri juaj do të zhvillojë intrigat e veta dhe mund t'ju shkaktojë stres ose ankth, por në një nivel normal. Numrat tuaj me fat janë 2 dhe 6.

LUANI
Po fitoni terren në ato horizonte që po kërkoni dikur. Në fakt, ju mund ta lidhni atë me një mrekulli dhe nuk është asgjë më e largët se një farë që ka mbirë dhe ka dhënë frytin e saj të veçantë. Me të vjen një fazë e stabilitetit në përgjithësi.

Ju do të jeni në gjendje të kënaqni veten dhe madje ta ndani atë me të dashurit tuaj. Askush nuk po thotë se jeni egoist, vetëm se do të tregoni shumë më tepër se kujdeseni dhe do t'ju bëjë të ndiheni mirë me ata që kanë rëndësi për ju. Nuk pushoni së qeni figura që drejton grupin. Lejoni vetes të bëni gjithçka që ju pëlqen të bëni, pasi do të shijoni një gjendje shëndetësore në përputhje me dritën dhe energjinë që nxirrni. Numrat tuaj me fat janë 1 dhe 3.

VIRGJËRESHA
Ju keni pritur për një pajtim ose një qasje nga një ngjarje apo person që së shpejti do të mund ta përjetoni. Kur bëhet fjalë për këtë, përpiquni të mos hidheni kur përjetoni këtë situatë, sepse askush nuk dëshiron t'ju lëndojë ose t'ju bëjë të ndiheni keq. Mos kërkoni përgjigje në të kaluarën, prisni përpara, sepse nëse kjo po ndodh, do të thotë se ka një përparim dhe duhet ta keni parasysh këtë.

Ju gjeni ose ju jepet diçka që do t'ju japë shpresë të veçantë: madhësia e saj nuk është shumë e rëndësishme, por ka një ngarkesë të madhe emocionale.
Mund të keni probleme me pjesët e trupit pranë dhe duke përfshirë kyçet e dorës. Numrat tuaj me fat janë 1 dhe 6.

PESHORJA
Kush nuk do të donte të ishte Peshorja tani për të pasur dhe ndjerë gjithçka që keni rreth jush tani! Mos u humbni me shpresë të rreme, por çmimi ju shkon. Një kapitull i jetës suaj po përfundon, ju i jepni rëndësinë e duhur. Te lumte! Do të ndiheni rehat dhe krenarë.

Një kujtesë do të ishte se, edhe nëse gjithçka po shkon mirë, kjo është si një slitë rrotullimi: gjithçka shkon lart, ku jeni tani, dhe gjithçka zbret, ku do të jeni. Tatëpjeta nuk është domosdoshmërisht negative, thjesht nuk jemi mësuar ta shohim jetën si një spirale dhe jemi mësuar ta shohim atë si një vijë të drejtë. Nëse keni qenë të sëmurë, keni një shërim të shpejtë përpara jush, përndryshe, përfitoni nga ky vrapim i mirë dhe shtrydhni dëshirën tuaj për jetën. Numrat tuaj me fat janë 1 dhe 2.

AKREPI
Gjëja e parë që duhet mbajtur parasysh është se karma ekziston. Pavarësisht se çfarë keni bërë në të kaluarën, ajo do t'ju kthehet në të kundërt. Kushtojini vëmendje, Akrep, sepse yjet po ripozicionohen për t'ju bërë të reflektoni më thellë se zakonisht. Si e keni bërë atë? A keni marrë parasysh hapësirën e jetesës së të tjerëve? Çfarë qëllimi keni vënë në të? Bëjini vetes pyetje të tilla dhe mos u turpëroni nga ajo që ju pret.

Nga ana tjetër, ne kemi ofertën e diçkaje që për momentin është në fazën beta, mund të mos e shihni por për momentin do të jetë aty. Ju do të zgjidhni nëse ju përshtatet apo jo. Thonjtë, këmbët dhe ijet janë zonat që duhen theksuar në çështjet shëndetësore. Numrat tuaj me fat janë 4 dhe 6.

SHIGJETARI
Është koha për të marrë veten dhe për të hequr qafe atë ndjenjë ankthi që kishit kur ishit në një vend të keq, Shigjetar. Shijoni atë që e konsideroni familjen tuaj, veçanërisht me kë jetoni. Bëni një plan në shtëpi. Festoni, nuk ka nevojë të prisni data të veçanta. Gëzojeni jetën.

Ndiqni rekomandimin e personit që ju pëlqen të përdorni si referencë. Ndiqni udhëzuesin që keni kërkuar në atë kohë dhe që e keni mbajtur në ruajtje sepse nuk keni ditur se si ta zbatoni atë ose sepse nuk e keni menduar se ishte e nevojshme për momentin. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar në lidhje me shëndetin, por matni sasinë e tepërt të ngrënies ose pirjes. Numri juaj me fat është 3.

BRICJAPI
Çdo kullë ka një lartësi dhe numër të kufizuar tullash. Në vend që të vazhdoni të ndërtoni lart, duhet të dekonstruktoni në mënyrë që të ndërtoni përsëri dhe të mësoni t'i vendosni pjesët në një renditje tjetër në mënyrë që të mos bëni gabime. Kjo është ajo që po ndodh me ju tani: një gabim ka bërë që gjithçka të shkojë keq. Por kjo është në rregull Bricjapi, ju mësoni nga gjithçka, apo jo? Këtë herë nuk do të jetë ndryshe. Ju keni të gjitha mjetet e nevojshme për të filluar. Është ndryshe nëse nuk ndiheni rehat ose nuk keni dëshirë të filloni nga e para. Të paktën ne e dimë se tani është koha për të shkuar lart.

Do të fillojnë biseda ose pakte krejtësisht të reja. Duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë njërit prej krahëve, syve dhe ndoshta zonës së qafës së mitrës. Ju e dini që e gjithë kjo mund të përkthehet në një problem nervor. Numri juaj me fat është 5.

UJORI
Ju jeni duke luftuar për një kauzë dhe do ta merrni atë shpërblim për merita dhe njohje. Pas kësaj, do të varet nga ju nëse do të zgjidhni të filloni një aventurë të re apo të bëni një pushim për të planifikuar planin e ardhshëm. Gjithashtu kini parasysh se sa herë ecim përpara, bëhemi më me përvojë, por edhe vështirësia është më e madhe.

Përgatitja është gjithmonë e nevojshme dhe ju, ne e dimë që e keni atë në dorën tuaj. As mos luani pis, sepse të gjithë duam drejtësi përballë një problemi dhe dinakëria juaj mund t'ju lejojë të veproni në këtë mënyrë për të arritur një rezultat më të shpejtë. Netët do të bëhen një tenxhere me presion. Pak gjumë dhe cilësi pushimi, por edhe kështu, do të keni shtysë të ngriheni në agim. Numrat tuaj me fat janë 1 dhe 2.

PESHQIT
Mosbesimi është i mirë deri në një pikë. Ka një thënie që thotë: mendo gabim dhe do të kesh të drejtë. Ju jeni në këtë tren mendimesh, por nuk do t'ju sjellë dobi, dhe të gjitha thëniet popullore kanë një pikë. Kur jeni në mbrojtje, nuk lini hapësirë ​​për të ekspozuar cilësitë tuaja pozitive, duke humbur besueshmërinë dhe përforcimin. As nuk duhet të jemi martirë në mbrojtje të asaj që besojmë se është e drejtë.

Mblidhni rryma mendimesh që gërmojnë në atë pjesë tuajën për të korrigjuar dramën dhe mosbesimin që po përjetoni.
Shëndeti duhet të fokusohet në korrigjimin e mënyrës së të ushqyerit. Ju kishit një plan në vend, ose ndoshta tashmë të ekzekutuar, dhe po dilni jashtë linjave të planit tuaj të paracaktuar. Numrat tuaj me fat janë 0 dhe 3.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera