Kërko

Horoskopi Ditor 26 Tetor 2023

DASHI
Jeta juaj është e juaja dhe ju mund të gaboni duke ndjekur me kujdes këshillat e të tjerëve. Mendoni sot për atë që ju nevojitet vërtet në jetën tuaj dhe kush mund t'ju ndihmojë të arrini atje. Megjithatë, mos i merrni ato personalisht, sepse askush nuk e njeh plotësisht situatën tuaj dhe mund t'ju japë këshilla të padobishme. Nga ana tjetër nga ana e zemrës po hyni në një periudhë shumë të favorshme. Ju mund të jeni gati të takoni atë person që ka të njëjtin këndvështrim për jetën dhe është ndeshja e përsosur për ju. Mund të mos shfaqet brenda natës, por jini të durueshëm, sepse do t'ia vlejë.

Ndërkohë, kini kujdes nga komentet e padëshiruara nga ky “shakatar i vogël”. Ju duhet të ndaloni së mbajturi këto miqësi që janë toksike për ju. Ti vlen më shumë se ata, nuk mendon?

DEMI
Do të përjetoni një episod plot melankoli. Një ngjarje në dukje e parëndësishme do t'ju bëjë të rijetoni një situatë që mendonit se e kishit kapërcyer tashmë. Për të parandaluar që kjo nostalgji t'ju pushtojë, ju këshillojmë të dilni nga shtëpia dhe të bëni një shëtitje. Nëse është e mundur, shkoni të shihni një mik që ju bën të ndiheni mirë, për këtë janë miqtë e vërtetë. Mundohuni ta shijoni këtë ditë në krah të tij/SAJ dhe do të shihni që pak nga pak energjitë e mira do t'ju kthehen. Mund të jeni larguar nga të dashurit tuaj për shkak të një marrëdhënieje të fundit për të cilën jeni jashtëzakonisht të emocionuar!

Është e mrekullueshme të shijosh dashurinë, por kjo nuk është arsye për të zgjedhur mes të dyjave. Gjithashtu përfitoni nga kjo ditë për të përfshirë atë person të veçantë në grupin tuaj të miqve. Përdorni aftësitë tuaja të komunikimit për t'i bërë të dyja palët të ndihen rehat.

BINJAKËT
Kishit planifikuar një takim të rëndësishëm, por fatkeqësisht do të anulohet. E keni menduar prej kohësh dhe më e keqja është se nuk keni qenë ju që e anuloni, por personi tjetër. Mos lejoni që ky zhgënjim t'ju shtyjë të gjeni ngushëllim në krahët e parë që gjeni, sepse mund ta lëndoni atë personin e tretë.

Në vend të kësaj, merreni atë si një shenjë nga fati, i cili ndonjëherë na ndihmon të largohemi nga një rrugë që mund të na lëndojë. Ndoshta ky person nuk ishte i vetmi për ju dhe për këtë ju duhet të jeni gjithmonë mirënjohës ndaj planeve dashakeqe të Universit. Qëndroni pozitivë për atë që ju ndodh dhe vlerësoni jetën ashtu siç është. Kujtoni këtë thënie të famshme që na kanë thënë shpesh të moshuarit: është më mirë të jesh vetëm sesa në shoqëri të keqe. Dashuria kërkon kohë që të ndodhë, por mos u shqetësoni, duhet të ketë një arsye të mirë për të.

GAFORRJA
Kishit planifikuar një fundjavë ëndrrash, por diçka e ktheu gjithçka përmbys. Thuajini vetes se kjo është sigurisht sepse fati po ju vëzhgon. Ndoshta ishte më mirë të qëndroni në shtëpi, ndaj mos u bëni si fëmijë dhe pranoni situatën.

Ju gjithashtu mund të kaloni një kohë të mirë nëse organizoni diçka me njerëzit që ju interesojnë në shtëpi ose në qytetin tuaj. Përpiquni të planifikoni diçka ndryshe sot dhe njoftoni njerëzit përkatës në mënyrë që ta rezervojnë këtë ditë për ju. Mund të argëtoheni pa shkuar shumë larg dhe pa pasur nevojë të shpenzoni shumë para.

Nga ana tjetër, në planin romantik po kaloni një periudhë të komplikuar sepse mendoni se nuk do të keni asnjë shans. Nuk është e vërtetë, ju keni një shans të mirë për ta bërë këtë person të dashuruar marrëzisht me ju, por duhet të bëni punën. Mos u tërhiqni në vetvete dhe luftoni për atë që dëshironi vërtet.

LUANI
Përsa i përket shëndetit qëndroni shumë në rehatinë tuaj, por gjithsesi duhet të filloni të rimendoni zakonet tuaja. Ju e dini se zakonet tuaja nuk janë shumë të shëndetshme dhe, megjithëse jeni në shëndet të shkëlqyer këto ditë, kjo mund të ndryshojë nëse vazhdoni të hani kaq shumë ushqime të përpunuara dhe qëndroni jashtë divanit. Provoni të ndryshoni dietën dhe/ose të bashkoheni me palestrën lokale. Do të shihni që kjo do t'ju motivojë të ndryshoni.

Në planin profesional, prej disa ditësh po mendoni se nuk jeni në lartësinë e kërkesave të eprorëve. Në realitet, shefat/shefet tuaj/tuaja ju dhanë këto detyra sepse ju besojnë juve dhe aftësive tuaja. Mungesa e përqendrimit dhe motivimit tuaj në punë ka një origjinë të thjeshtë: lodhje.

VIRGJËRESHA
Do të jetë një ditë reflektimi për jetën tuaj. Rrethanat dhe përvojat tona na mësojnë se jeta nuk është gjithmonë një lumë i qetë. Ndonjëherë gjërat nuk shkojnë sipas planit dhe na detyrojnë të kapërcejmë pengesat derisa gjërat të përmirësohen.

Megjithatë, jemi në rrugën e gabuar kur në vend që të vazhdojmë të ecim nëpër "baltë", mbetemi të palëvizur dhe të paralizuar. Nëse po kaloni një problem të keq, shtrëngoni dhëmbët dhe vazhdoni të ecni në rrugën e jetës për të dalë sa më shpejt prej saj. Nuk do të donit t'i bënit "çizmet" tuaja pis, apo jo?

Tani për tani, ju ndiheni si një anije e bllokuar në një situatë që po ju bën të pakënaqur, por nuk po bëni asgjë për të dalë prej saj. Lënia e gjithçkaje në duart e fatit nuk do t'ju ndihmojë këtë herë, sepse jeni ju që duhet të vendosni ritmin e jetës tuaj tani. Kur të jeni të qartë në këtë pikë, do të ndiheni shumë më mirë në përgjithësi.

PESHORJA
Ju keni një problem të madh, prisni gjithmonë të bjerë telefoni që të tjerët të vendosin për ju. Nëse doni të bëni diçka, pse të mos i telefononi dhe të propozoni idenë tuaj? Bëjeni një herë e përgjithmonë. Prej javësh keni dëshirë të shkoni në këtë klub nate, mos prisni që të tjerët të marrin iniciativën.

Ju gjithmonë thoni se keni karakter dhe personalitet, dhe kjo është e vërtetë, por ndonjëherë qëndroni në sipërfaqe. Dhe nuk ka të bëjë vetëm me daljen, në përgjithësi duhet të ndaloni së varur kokën dhe të filloni të flisni mendimin tuaj. Ndaloni të heshtni gjatë gjithë kohës, kjo vetëm do të krijojë një gungë në fyt që një ditë do ta marrë përsipër dhe do t'ju bëjë të shpërtheni. Për më tepër, në një nivel profesional, shefi juaj mund t'ju ofrojë një pozicion që nuk ju pëlqen vërtet. Mundohuni ta merrni atë në mënyrë filozofike.

AKREPI
Pse ky qëndrim i keq? Ndryshoni sjelljen tuaj një herë e përgjithmonë. Kohët e fundit keni ndjesinë se gjithçka po shkon keq pa ndonjë arsye të dukshme dhe kur keni vërtet një problem, koka juaj shpërthen. Dhe kjo mund të ndodhë vetëm tani, sepse duket se do të hyni në një debat me dikë që është pothuajse po aq kokëfortë sa ju.

Mundohuni të mos jeni shumë kokëfortë kur vjen puna për të debatuar për çështjen në fjalë, sepse duket se nuk keni të drejtë këtë herë. Nëse shihni se keni bërë një gabim, pranoni gabimin tuaj dhe kërkoni falje. Mos u ndjeni si viktimë e problemit, njohja e gabimeve tona është e mençur dhe mund të na japë një imazh të mirë. Nervozizmi dhe ankthi juaj janë edhe për faktin se jetoni në çorganizim të vazhdueshëm. Ne ju rekomandojmë të blini një fletore për të bërë një listë ditore të prioriteteve tuaja dhe t'i përmbaheni asaj.

SHIGJETARI
Ka ardhur koha të bëni një kthesë 180º në jetën tuaj. Duhet të bëni një sërë ndryshimesh dhe më e rëndësishmja prej tyre është të keni më shumë besim te vetja. Ju e rrahni veten shumë duke menduar se nuk e meritoni pozicionin që keni apo partnerin që keni kur kjo nuk është absolutisht e vërtetë.

Ju vleni shumë dhe jeni shumë vendimtar, prandaj njerëzit ju besojnë kaq shumë. Pse nuk e shihni akoma? Ju jeni në rrugën e gabuar. Do mund ta realizoni sepse diçka që e kishit planifikuar në mënyrë perfekte do të ndikohet pa ju lidhur me të. Dikush tjetër do të zemërohej dhe do të dorëzohej, por ju do të shihni anën e mirë të situatës. Por, kjo nuk ju bën një superhero, ndaj kërkoni ndihmë nëse keni nevojë.

BRICJAPI
Është thelbësore që të përpiqeni të gjeni një ekuilibër midis kujdesit për të dashurit tuaj dhe kujdesit për veten. Është fisnike dhe e rëndësishme të gjeni gjithmonë kohë për të ndihmuar të dashurit tuaj dhe për të qenë aty kur ata kanë nevojë për ju, por problemi fillon kur ju neglizhoni veten. Nëse shpesh i shtyni planet tuaja për të përmbushur nevojat e të tjerëve, mund të përfundojë duke ju dëmtuar.

Nëse vëreni gjithashtu se ky person unik në sytë tuaj po largohet, kjo mund të jetë edhe për faktin se ju nuk jeni të disponueshëm për ta për shkak të njerëzve të tjerë jashtë marrëdhënies. I dashuri juaj duhet të ndihet prioritet dhe i vlerësuar. Ju duhet të përpiqeni të vendosni kufij dhe t'i komunikoni nevojat tuaja të tjerëve në mënyrë që të gjeni atë ekuilibër të rëndësishëm. Ndryshoni qasjen tuaj dhe bëni miqtë dhe familjen tuaj, si dhe partnerin tuaj, të ndihen të lumtur me ju. Provoni që kjo të jetë rasti edhe për ju.

UJORI
Nëse dëshironi të përmirësoni shëndetin tuaj fizik dhe mendor, përpiquni të ushtroheni rregullisht. Kjo do t'ju ndihmojë të jeni më energjikë, të mbani një peshë të shëndetshme dhe të përmirësoni gjendjen tuaj kardiovaskulare. Nëse nuk guxoni ta bëni vetëm, sugjerojini partnerit që të shkojmë bashkë, pasi mund të jetë një mënyrë e mirë për të kaluar kohën bashkë.

Ju mund të krijoni një program trajnimi nëse mendoni se dembelizmi po ju bën më mirë. Kjo do t'ju ndihmojë të motivoni dhe do t'ju bëjë të dëshironi të ndiqni qëllimet tuaja, të cilat mund të bëhen pjesë e rutinës suaj të përditshme. Nëse në këtë aktivitet përfshini edhe partnerin, suksesi është i garantuar, pasi do ju mundësojë të kaloni kohë cilësore së bashku.

Përfitoni nga këto momente për të forcuar marrëdhënien, nuk ju dhemb kurrë. Ndani mendimet dhe ndjenjat tuaja për marrëdhënien dhe veten dhe flisni për çdo gjë që ju nevojitet. Vazhdoni, Ujori, inkurajoni partnerin dhe veten tuaj për të përmirësuar mirëqenien tuaj!

PESHQIT
Nëse ankthi po ndikon në jetën tuaj të përditshme, është e rëndësishme që të kërkoni të kujdeseni për mirëqenien tuaj emocionale dhe fizike. Nëse nuk e dini se çfarë mund të bëni për t'u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë tuaja, ju këshillojmë të kaloni kohë në natyrë. Kjo do t'ju ndihmojë të lidheni me rrënjët dhe paraardhësit tuaj më të thellë, duke reduktuar ankthin dhe duke rimbushur energjinë tuaj.

Në planin financiar tregohuni të kujdesshëm ndaj blerjeve që mund të ndikojnë në financat tuaja mujore. Përpara se të bëni një angazhim afatgjatë, është mirë që fillimisht të vlerësoni me kujdes çdo blerje dhe të përpiqeni të jeni të kujdesshëm. Të presësh pak mund të shmangë problemet e panevojshme financiare në të ardhmen dhe durimi është një virtyt në këto lloj situatash.

Për më tepër, në dashuri, mos e detyroni fatin dhe mos kini pritshmëri të rreme. Fati ka përgatitur surpriza të këndshme për ju, por mos u lidhni me to para kohe.


Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera të tjera

sqAL