Kërko

Horoskopi Ditor 31 Tetor 2023

DASHI
Shpesh prireni të ndiheni si një djalë/vajzë i/e ashpër që nuk ndikohet nga asgjë, kur kjo nuk është aspak e vërtetë. Nëse ndiheni më të trishtuar se zakonisht, mos u përpiqni të dukeni ndryshe vetëm për të kënaqur të tjerët. Ka kuptim që të ndihesh kështu, sepse e kalon jetën duke shuar zjarret që nuk të shqetësojnë dhe, aq më keq, harron të shuash të tuat.

Nëse ndiheni të rraskapitur mendërisht dhe më të lodhur se zakonisht, lejoni vetes të qëndroni në shtëpi dhe të shijoni vetminë tuaj. Mendoni gjithashtu se çfarë e shkaktoi këtë situatë dhe detyrojeni veten të mos arrini më në atë pikë. Ka ardhur koha të mendoj për ju dhe vetëm për ju. Përfitoni nga kjo lodhje e përkohshme për të parë, për shembull, serialin tuaj të preferuar ose një film. Do të shihni që do të ndiheni sërish si të rinj.

DEMI
Ditët e fundit keni qenë paksa i/e pamotivuar në punë. Keni menduar se fundjava do t'ju pastrojë pak mendjen dhe ja çfarë ndodhi, por është vetëm e martë dhe tashmë ndiheni sikur nuk mund të duroni më. Merreni lehtë dhe mbani mend gjithçka që keni bërë për të arritur këtu ku jeni dhe do të shihni se keni bërë një rrugë të gjatë.

Kjo ri-kujtesë do t'ju japë shtysën që ju nevojitet për t'u motivuar sërish, ose të paktën për të kaluar ditën pa shpërthyer koka. Nuk është gjithashtu një ide e mirë të mendoni për ndryshimin e punës, sepse situata juaj financiare është disi e paqëndrueshme. Ju keni një punë të qëndrueshme dhe, megjithëse nuk është e mirë, ju lejon të paguani faturat dhe qiranë. Nuk është gjithashtu koha për të rrezikuar një cent të vetëm në një lojë fati.

BINJAKËT
Jeta ndonjëherë na befason me situata që menduam se nuk do t'i përjetonim kurrë. Ju mund të jeni duke përjetuar një prej tyre. Normalisht je një person që di të ja dalësh dhe të nxjerrësh pa problem gështenjat nga zjarri, por kjo gjë të shpëton.

Gjithçka mund të jetë për shkak të një debati të trashë me dikë të rëndësishëm për ju, si partneri/ja juaj, një anëtar i familjes ose një mik/mikeshë. Nëse mendoni se rrezikoni të humbisni durimin, është më mirë të tërhiqeni në kohë dhe ta shtyni këtë shkëmbim idesh për më vonë. Nuk ia vlen të bërtasësh, aq më pak të futesh në zënka.

Nuk do të jetë dita juaj, por nëse e vendosni mendjen në të, mund të mësoni diçka pozitive nga kjo përvojë traumatike. Mundohuni ta drejtoni diskutimin, me kusht që, sigurisht, të flisni me zë të qetë dhe të përmbajtur.

GAFORRJA
Incidenca kozmike do të organizohet në atë mënyrë që do t'i shtyjë të gjitha shenjat të gabojnë. Të lindurit në shenjën e Gaforres do të jenë ata që kanë më shumë gjasa të hyjnë në konflikt me ata që i rrethojnë. Nëse e gjeni veten në një nga këto situata, përpiquni të jeni më të zgjuar dhe të lehtësoni tensionin.

Për fat të mirë për ju jeni një person që dini t'i dorëzoheni konflikteve dhe të ruani qetësinë, gjë që do t'ju lehtësojë sa i përket debateve personale. Gjithashtu ju ndihmon në baza ditore, ndaj mos u shqetësoni, kjo ditë në fund do të jetë si gjithë të tjerat. Nxirrni në pah karakterin tuaj paqësor të Gaforres dhe tregohuni ashtu siç jeni.

Kjo do të jetë gjithashtu një kohë e mirë për të planifikuar ose menduar se si do të dëshironit të kaloni fundjavën e ardhshme. Pavarësisht pasigurisë, qëndroni entuziast/e.

LUANI
Mendja juaj duket disi e hutuar, sepse kohët e fundit shpesh jeni të shpërqendruar nga mendime që nuk kanë lidhje me detyrat tuaja të përditshme. Pra, keni probleme me përqendrimin dhe me siguri po ndiheni të lodhur mendërisht, duke përballuar përgjegjësitë tuaja sikur po ju përndjekin. Në vend që ta detyroni veten të kryeni këto aktivitete që ju shkaktojnë këtë lodhje të tmerrshme, përpiquni të çliroheni nga profesionet tuaja të zakonshme.

Nëse nuk dëshironi që të tjerët të zemërohen me ju, kushtojini këtë ditë detyrave më të thjeshta. Ju gjithashtu mund të bëni pushime të rregullta dhe të shtyni për nesër detyra më komplekse. Shumica e detyrave tuaja ndoshta mund të presin një ditë.

Megjithatë, nëse lind një situatë urgjente që kërkon përqendrimin tuaj të plotë, mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga një koleg. Mes kolegëve, ju mund të mbështesni njëri-tjetrin dhe kështu të forconi miqësinë tuaj jashtë punës, nuk mendoni?

VIRGJËRESHA
Duhet të përpiqeni të jeni pak më falës ndaj gabimeve të të tjerëve. Ju nuk keni nevojë të vini në dukje vazhdimisht gabimet e tyre, të cilat i bëni çdo ditë. Kur je ti ai që bën gabime, gjithmonë gjen justifikime për të shmangur pasojat, dhe kjo është e padrejtë për të tjerët, nuk mendoni?

Gjithashtu duhet të keni kujdes me kë flisni, sepse ata mund të tradhtojnë besimin tuaj dhe t'ju japin një reputacion të keq.

Së fundi, mos gjykoni askënd pa ditur më parë të gjithë historinë e tyre. Në të vërtetë, mund të tundoheni të bisedoni privatisht me dikë që pëlqen të përhapë thashetheme dhe kritika shkatërruese për njerëzit e tjerë. Këta njerëz nuk janë të mirë për ju. Ju nuk keni lidhje me këta njerëz që në vend që të mbështesin dhe inkurajojnë të tjerët kur përballen me gabimet e tyre, preferojnë t'i kritikojnë.

PESHORJA
Duhet të relaksoheni pak. Ju gjithmonë dëshironi të bëni gjithçka menjëherë dhe kur nuk mund ta shpenzoni kohën tuaj në mënyrën që e konsideroni "produktive", ndiheni të dërrmuar. Ndonjëherë përpjekja për të bërë shumë ju bën të ndiheni të rraskapitur dhe duke neglizhuar mirëqenien tuaj fizike dhe emocionale.

Ndaloni së ushtruari presion mbi veten tuaj dhe merrni gjërat më me qetësi nëse nuk doni të sëmureni. Mos harroni se keni gjithë ditën për të bërë atë që duhet të bëni, kështu që nuk ka nevojë të nxitoni dhe të bëni gjithçka sa më shpejt të jetë e mundur. Kur të përfundoni ditën tuaj të punës, mund të ndiheni jashtëzakonisht të lodhur dhe të dekurajuar, kështu që përpiquni të mos punoni për pjesën tjetër të pasdites.

Shfrytëzojeni rastin për të pushuar dhe për të rimbushur bateritë, edhe nëse zemëroni dikë në familjen tuaj. Në të vërtetë, i premtove se do ta bësh këtë detyrë, por shëndeti yt është i pari. Mos u tërhiqni nga zemërimi nëse ky person zemërohet pak.

AKREPI
Jeni një person me shkathtësi të jashtëzakonshme. Ju pëlqen të ndani njohuritë tuaja me të tjerët, edhe nëse ndonjëherë ata nuk janë shumë të interesuar për atë që keni për të thënë. Jeni vazhdimisht në përpjekje për të biseduar, për të shpjeguar dhe për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve, por mos harroni se në një bisedë është ai/ajo që dëgjon ai/ajo që ka kontrollin.

Mos lejoni që kjo t'ju shqetësojë më shumë sesa duhet. Shumë njerëz nuk janë dakord me ju, por kjo nuk i bën ata më pak të kulturuar apo inteligjentë, siç mund të mendoni. Thjesht duhet të gjeni personin që është i gatshëm të dëgjojë të gjitha kuriozitetet tuaja.

Nga ana tjetër, do të jetë e rëndësishme që t'i kushtoni vëmendje të veçantë asaj gjëje që një person i dashur dëshiron të ndajë me ju. Mos e ndërprisni ose mos u përpiqni t'i impononi mendimin tuaj. Kënaquni me kohën e kaluar me të, sepse do të jetë shumë e dobishme për ju ta dëgjoni, edhe nëse nuk jeni dakord me bindjet e tij/saj.

SHIGJETARI
Rreth jush duket se klima është e tensionuar. Mund të ketë një arsye plotësisht të vlefshme për këtë, ose thjesht një situatë e parëndësishme, por që gradualisht ka marrë përmasa joproporcionale. Çfarëdo që të ndodhë, gjëja më e mirë për ju do të jetë të lini situatën të qetësohet me kalimin e ditëve.

Por, mos e harroni dhe kini kujdes, sepse nëse e bëni këtë, rrezikoni të gjendeni në mes të një debati të panevojshëm. Njerëzit e përfshirë do të kërkojnë mendimin tuaj dhe gjëja më e zgjuar për të bërë do të ishte të qëndroni larg. Dëgjoni atë që ka për t'ju thënë intuita juaj dhe ndiqni intuitën tuaj të mençura për të qëndruar larg kësaj situate të keqe.

Mos kërkoni gjithmonë të jeni protagonist/e i të gjitha konflikteve dhe problemeve të të tjerëve. Edhe pse do ta keni shumë të lehtë t'i zgjidhni, tani nuk është koha. Shmangni çdo situatë që mund të japë një imazh të keq për ju.

BRICJAPI
Do t'ju duhet të mendoni dhe të merrni vendimin e vështirë për të kërkuar ndihmë ose të prisni edhe pak. Në përgjithësi jeni një person shumë i pavarur dhe krenar që bëni gjithçka vetë. Kështu që ju e keni shumë të vështirë të kërkoni ndihmë nga të tjerët. Megjithatë, ndonjëherë kjo ndihmë është e nevojshme dhe nuk duhet të ndiheni rehat.

Të kërkosh ndihmë nuk është shenjë dobësie, përkundrazi: është shenjë mençurie dhe përulësie. Ju mund të keni nevojë për një mbështetje të vogël dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë. Në fund të fundit, të gjithë në këtë botë do të kenë nevojë për ndihmë në një moment të jetës së tyre.

Kjo mund të jetë e dobishme jo vetëm për ju, por edhe për ata që janë të gatshëm t'ju ndihmojnë dhe që mund të përfitojnë nga mbështetja juaj në të ardhmen. Të ndihmosh njëri-tjetrin është një mjet i fuqishëm.

UJORI
Jeni një person pasionant dhe ky pasion ndonjëherë mund t'ju bëjë të dëshironi të kontrolloni gjithçka në jetën tuaj të përditshme. Duke qenë se pozicioni i yjeve ju ka vënë nervat në teh, kjo ka të ngjarë të ndodhë më fort. Prandaj është e rëndësishme që të jeni të kujdesshëm me fjalët dhe mënyrën se si i përdorni, sepse edhe ata që ju rrethojnë mund të jenë të mërzitur.

Merrni frymë thellë përpara se t'i kërkoni dikujt diçka për të shmangur këto keqkuptime të tmerrshme. Ju nuk duhet t'i kushtoni vëmendje kësaj vetëm në bisedat "ballë për ballë", por edhe në bisedat telefonike. Në përgjithësi, përpiquni të jeni më të ndërgjegjshëm ndaj fjalëve tuaja.

Sidomos, kur bëhet fjalë për personin që ju intereson. Ndryshimet tuaja të papritura të humorit mund ta trembin atë. Mos lejoni askënd t'ju identifikojë si inatç.

PESHQIT
Sjellja juaj ka qenë jashtëzakonisht e çuditshme kohët e fundit. Në fakt, ju dukeni jo dashamirës/e me njerëzit e afërt dhe ngurrues/e për të kryer detyrat tuaja të zakonshme. Mënyra se si flisni dhe veproni ka ndryshuar në mënyrë dramatike dhe të gjithë ata që ju duan e vënë re këtë.

Ky ndryshim mund të jetë rezultat i presionit të përditshëm që përjetoni, stresit dhe pasigurisë që rëndon mbi të ardhmen tuaj dhe vendimet tuaja. Në këtë situatë, në vend që të jepni më të mirën, bëni krejt të kundërtën. Ju mund të ndjeni nevojën për të shprehur mendimet tuaja negative ndaj të tjerëve.

Nëse duhet ta bëni, nuk ka problem, por përpiquni të jeni të respektueshëm. Bërja e tij përmes telefonit ose përmes mesazheve, për shembull, vetëm sa do të rrisë rrezikun e keqkuptimeve. Në përgjithësi, do të ishte e këshillueshme që ta shtyni këtë diskutim për më vonë, kur të jeni më të qetë. Nuk ka nevojë të përfshiheni në konflikte të panevojshme për të qetësuar zemërimin tuaj.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera të tjera

sqAL