Horoskopi Mujor Janar 2024

Horoskopi Mujor Prill 2024

DASHI
10 ditët e para të muajit: midis datës 4 dhe 17, Marsi (planeti juaj sundues) do të zënë zenitin e zodiakut tuaj dhe do t'ju duhet të bëni përpjekje. Së pari për të përfunduar një punë, por edhe për të kontrolluar temperamentin tuaj të zjarrtë falë të rriturit të arsyeshëm brenda jush. Ai duhet të pohohet me armët e tij dhe jo me ato të fëmijës (zemërimi).

10 ditët e dyta të muajit: nga data 1 deri në 10, është Dielli ai që do të ndriçojë sektorin tuaj profesional, ndaj është një periudhë e mirë për t'u vendosur në shoqërinë tuaj dhe për të shfaqur aftësitë tuaja. Ambiciet tuaja do të jenë në krye, por bëni kujdes që të mos i trembni!

10 ditët e treta të muajit: deri në datën 14, shikoni për një disonancë midis Mërkurit dhe Neptunit. Idetë dhe mendimet tuaja do të paraqiten, ndoshta për shkak të ngjarjeve që nuk po ndodhin në tokën tonë dhe rrezikoni të ndikoheni nga njerëz që janë ideologjikë.

DEMI
10 ditët e para të muajit: Do të keni ndikime të mira nga Marsi dinamik dhe iniciativ nga data 4 deri në 17 janar. Përfitoni plotësisht nga kjo periudhë për të zgjeruar biznesin tuaj, fati do të jetë me ju për sa kohë të përqendroheni dhe të investoni plotësisht në atë që dëshironi të zhvilloni. Përveç kësaj, me ndihmën e Saturnit, ai do të jetë i fortë.

10 ditët e dyta të muajit: flukset diellore po plotesohen dhe do ti ndjeni ne datat 1 dhe 10 te muajit. Do të thotë se do të keni besim te vetja, te aftësitë tuaja dhe këtë do t'ua transmetoni atyre me të cilët do të jeni në marrëdhënie. Së shpejti mund t'ju bëjmë një ofertë.

10 ditët e treta të muajit: kujdes dy javët e para të muajit! Ju rrezikoni të jeni të sigurt financiarisht. Mos huazoni para gjatë kësaj kohe, shikoni portofolin tuaj dhe mos bëni asnjë investim që duket shumë i mirë për të qenë i vërtetë.

BINJAKËT
10 ditët e para të muajit: Venusi fton veten në sektorin tuaj në çift, mund të takoni dikë. Me përjashtim të tre ditëve të para të janarit: Afërdita është në disonancë me Saturnin dhe nuk do të ndiheni tërheqës, të paaftë për të kënaqur ose keq për veten tuaj.

10 ditët e dyta të muajit: vetëm Dielli do t'ju shikojë këtë muaj! Nga data 1 deri në 10, gjeni kohë për të parë kontabilitetin tuaj dhe për të gjetur mënyra për të kursyer para. Kjo do të jetë shumë e dobishme për ju më vonë nëse merrni një faturë të madhe ose nëse keni punë për të bërë.

10 ditët e treta të muajit: maturia është nëna e sigurisë! Jini vigjilentë në marrëdhëniet tuaja me njerëz të caktuar rreth jush. Tashmë jeni marrë me dyfytyrësinë e tyre, nuk është e re, por do të jetë e theksuar deri në datën 14. Një person i dashur mund t'ju tregojë histori dhe ju do ta ndjeni atë.

GAFORRJA
10 ditët e para të muajit: Marsi ju kundërshton nga data 4 deri në 17, mund të ketë një luftë për pushtet, një grindje dhe nuk duhet t'i hidhni benzinë ​​zjarrit. Ju keni çdo interes për të adoptuar një qëndrim pajtues, për të bërë kompromis për sa kohë që Marsi është atje. Më pas, do të jeni të lirë të veproni si të dëshironi.

10 ditët e dyta të muajit: është ylli diellor që do të jetë përballë jush nga data 1 deri në 10! Por, për shumë prej jush, do të jetë një avantazh në çdo formë marrëdhënieje. Do të shkëlqeni falë përvojës dhe aftësive që keni fituar. Flukset e ardhshme të mira nga Jupiteri do të tërheqin suksesin.

10 ditët e treta të muajit: është Mërkuri që nuk do të jetë në gjendjen më të mirë deri në datën 14, disonanca e tij me Neptunin mund të theksojë natyrën tuaj të shqetësuar. Do të jeni paksa shumë të ndjeshëm ndaj qëndrimit të dikujt afër jush, ndoshta vëllait apo motrës. Por edhe një koleg mund t'ju shkaktojë telashe.

LUANI
10 ditët e para të muajit: kthimi i Plutonit në Ujor, përballë jush, do të bëhet ndërkohë që edhe Dielli sapo ka hyrë në këtë shenjë (20 dhe 21). Kundërshtimi i Plutonit mund të çlirojë forca që nuk i keni përdorur deri tani dhe t'ju lejojë të keni më shumë fuqi.

10 ditët e dyta të muajit: Dielli në Bricjap do t'ju shikojë deri më 10 janar. Një periudhë kur mund të bini në sy në punën tuaj ose të gjeni një të tillë nëse jeni duke kërkuar. Problemi i vetëm që ka gjasa të lindë do të jetë për shkak të një tendence paksa të ekzagjeruar drejt perfeksionizmit.

10 ditët e treta të muajit: Mërkuri të jep fjalën dhe mund të jesh i sigurt se do të dëgjohesh. Por qëndroni brenda kufijve që ju imponohen, mos u mundoni të ndikoni te bashkëbiseduesit... Në fakt, nuk do t'u tregoni gjithmonë se çfarë mendoni dhe kjo mund të kthehet kundër jush.

VIRGJËRESHA
10 ditët e para të muajit: do të merrni flukse të mira nga Marsi, planeti i aktivitetit dhe i energjisë nga data 4 deri në datën 17. Merreni përballë situatat, përfshihuni thellë në aktivitetin tuaj: me harmoninë Mars/Jupiter, do t'i arrini shpejt qëllimet tuaja. Suksesi ka vështirësi por do ta arrini.

10 ditët e dyta të muajit: edhe ju do të jeni të shërbyer mirë nga yjet këtë muaj dhe sapo ka filluar! Jeni të lirë të imponoheni, përderisa kapërceni rezervën tuaj, apo edhe ndrojtjen. Situata ju premton se në këtë rast do t'i arrini objektivat.

10 ditët e treta të muajit: planeti juaj, Mërkuri, është në disonancë me Neptunin deri në datën 14. Shmangni besimin në premtimet që padyshim nuk do të mbahen. Por ju do të dëshironi që ajo të jetë e vërtetë! Mos lejoni askënd të ketë shumë ndikim mbi ju dhe t'ju manipulojë.

PESHORJA
10 ditët e para të muajit: Venusi do të jetë shoqja juaj më e mirë deri më 8 janar, përveç datave 1, 2 dhe 3 ku nuk do të ndiheni më mirë nëse jeni që në fillim të shenjës. Mund t'ju mungojë dikush ose të keni një problem të vogël financiar për t'u marrë me të.

10 ditët e dyta të muajit: nga data 17 do të duhet të bëni përpjekje për të ruajtur paqen në familje. Do ketë debate në ajër dhe do e kaloni kohën duke u përpjekur të lehtësoni tensionet, gjë që do jetë rraskapitëse. Pse të mos i lini ta zgjidhin vetë?

10 ditët e treta të muajit: Disonanca e Mërkurit me Neptunin do të zgjasë deri në datën 14, kështu që vizatoni armët tuaja mbrojtëse, dhe në veçanti sensin tuaj kritik. Ju me të vërtetë duhet ta përdorni sepse disa njerëz të afërt me ju (dhe nganjëherë njerëz shumë të afërt) do të priren t'ju thonë gënjeshtra. Mos u mashtroni!

AKREPI
10 ditët e para të muajit: Hyrja e Diellit në Ujor, e ndjekur nga ajo e Plutonit, do të jetë një nga momentet kryesore të këtij muaji janar. Mund të ketë një ndryshim të papritur zemre, një kthesë që nuk do të mungojë t'ju habisë, veçanërisht nëse keni lindur në ditët e para të shenjës.

10 ditët e dyta të muajit: ndikimet diellore që vijnë nga Bricjapi do të jenë pozitive dhe do t'ju inkurajojnë të jeni më kurioz për gjithçka se zakonisht. Janë lajmet që do t'ju interesojnë apo çfarë po ndodh në rrethinat tuaja të afërta? Gjithçka mund të jetë objekt reflektimi ose diskutimi.

10 ditët e treta të muajit: shkëmbimet tuaja nuk do të lehtësohen nga disonanca mes Mërkurit dhe Neptunit. Do të ndjeni se keni të bëni me njerëz manipulues, por nuk do të mund të bëni asgjë tjetër përveçse të ndërveproni me ta. Nënkuptoni se nuk jeni të mashtruar.

SHIGJETARI
10 ditët e para të muajit: Venusi hyri në shtëpinë tuaj në fund të dhjetorit dhe është në disonancë me Saturnin deri më 7 janar. Është dëshpëruese, por bëni durim, Saturni do t'ju lërë të qetë në fund të shkurtit dhe do të jeni të qetë për rreth 7 vjet. Me shanse të mëdha në 2025.

10 ditët e dyta të muajit: pak planetë shikojnë dekanin tuaj, vetëm Dielli do ta bëjë këtë ndërmjet datës 1 dhe 10, nga shenja rigoroze e Bricjapit. Me sa duket, duhet të kufizoni shpenzimet tuaja dhe ndonjëherë të kurseni veten, pasi energjia juaj nuk është në maksimumin e saj deri në mes të shkurtit.

10 ditët e treta të muajit: do të jeni të ndjeshëm ndaj pranisë së Mërkurit në shtëpinë tuaj, marrëdhëniet tuaja me të dashurit tuaj do të jenë në krye, por Merkuri do të jetë në disonancë me Neptunin deri në datën 14 dhe ne do të jemi shumë të varur nga ju, ose jeni ju që do të ndërgjegjësoheni për një varësi.

BRICJAPI
10 ditët e para të muajit: nuk shqetësoheni më nga Dielli, por nga Marsi, i cili hyn në shtëpinë tuaj në datën 4 dhe do të formojë vetëm aspekte të mira. Do të jeni në formë të jashtëzakonshme, gati për të vepruar, për të marrë përsipër të tjerët apo edhe për të marrë një vendim të rëndësishëm.

10 ditët e dyta të muajit: do t'ju urojmë ditëlindjen nga data 1 deri në datën 10. Dielli nuk formon asnjë aspekt por ju fton të pohoni më shumë veten. Dijeni se shumë shpejt (mesi i shkurtit) Jupiteri do t'ju shikojë: gjithçka që do të ndërmerrni pas 17 janarit do të japë fryte të bukura në shkurt.

10 ditët e treta të muajit: pozicionuar keq dhe me aspekt të keq, Mërkuri dhe arsyetimi i tij i ndërlikuar nuk do të jenë shumë të dobishëm për ju. Në vend të kësaj, dëgjoni instinktin tuaj, intuitën tuaj, nuk do të gaboni: ndjenjat tuaja për ata që takoni do të jenë të duhurat, mbi të gjitha, dëgjoni veten!

UJORI
10 ditët e para të muajit: Dielli në Bricjap tregon se jeni duke përgatitur diçka dhe është e vërtetë që mund të ketë një moment të fortë kur Dielli dhe Plutoni të hyjnë në shtëpinë tuaj (20, 21): ose jeni ju që do të vendosni të ndryshoni jetën tuaj, ose jeta do t'ju detyrojë të ndryshoni.

10 ditët e dyta të muajit: me Diellin në sektorin 12 nga 1 deri në 10 janar, qëndroni pak në hije. Merrni një qëndrim të rezervuar dhe përkushtohuni në aktivitetet tuaja të zakonshme. Mos u përfshini në asgjë gjatë këtyre pak ditëve, pasi disa gjëra mund t'ju kthehen si bumerang. Kujdes.

10 ditët e treta të muajit: Mërkuri është vendosur mirë deri në datën 14, në sektorin tuaj të projekteve, por disonanca e tij me Neptunin mund të jetë mashtruese, iluzore dhe të theksojë prirjen tuaj drejt utopisë. Analizoni me kujdes idetë që ju vijnë ose që ju jepen.

PESHQIT
10 ditët e para të muajit: Venusi ju ka krijuar telashe që nga fundi i dhjetorit, por merrni guxim, nuk do të zgjasë. A ju mungon vetëm një qenie dhe gjithçka është shpopulluar? Kjo është ajo që mund të ndjeni, por natyra e urren një vakum dhe dikush do të vijë shpejt për ta mbushur atë.

10 ditët e dyta të muajit: keni liri të plotë për të vepruar, menduar dhe jetuar si të doni (deri në datën 20). Ju ndiheni plotësisht të pavarur: ju jeni kapiteni i anijes tuaj. Le të vazhdojë kjo ndjenjë gjatë gjithë vitit: besoni në shanset tuaja.

10 ditët e treta të muajit: deri në datën 14, Neptuni do t'ju shqetësojë, por jo të gjithë! Është Merkuri ai që do të jetë në disonancë me të dhe ne do të përpiqemi t'ju bëjmë të besoni gjëra që nuk ekzistojnë (të lindurit pas 15 marsit). Por ju tashmë keni qenë shumë herë atje, keni armë për të mbrojtur veten.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera