Kërko

Horoskopi Javor 3-9 Dhjetor 2023

DASHI
Dashi i dashur, më në fund – duke filluar nga e hëna – planeti Venus nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Nëse periudha e fundit ka qenë mjaft stresuese për sa i përket jetës tuaj të dashurisë, tani do të mund të gjeni gradualisht qetësinë përsëri, qoftë në çift apo vetëm.

Kushtojini vëmendje hënës në opozitë të enjten dhe të premten, gjë që mund të jetë paksa nervoze…

DEMI
Të dashur Dem, fatkeqësisht këtë javë planeti Venus do të hyjë në kundërshtim me shenjën tuaj. Në periudhën e ardhshme mund të shfaqen tensione në jetën tuaj në çift, të cilat në disa raste do t’ju çojnë në një krizë të vërtetë.

Merrni atë si një mundësi për rritje: duke trajtuar hapur çështje që shpesh preferonit të mos i shihnit, ju dhe partneri juaj mund të bëheni më të fortë dhe më të afërt se më parë ! Shtrirja e punës është me fat.

BINJAKËT
Të dashur Binjakë, në këtë periudhë ndiheni pak të stresuar dhe nën presion : Marsi në opozitë rrezikon të thithë të gjithë energjinë tuaj, ndërsa një Saturn në një pozicion të pafavorshëm mund t’ju kërkojë të vini në dyshim disa siguri të rëndësishme…

Mos u shqetësoni: në çdo moment. e krizës mund të bëhet një mundësi e bukur për ndryshim! Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat : të enjten dhe të premten. Ditët e pushimit: e hënë, e martë dhe e mërkurë.

GAFORRJA
I dashur Gaforre, pasi ju ka bërë të vështirë javët e fundit, planeti Venus do të jetë sërish i favorshëm për shenjën tuaj! Dashuria më në fund ju buzëqesh: çiftet që kanë përjetuar një moment krize tani do të mund të gjejnë sërish njëri-tjetrin.

E shtuna dhe e diela, me një hënë të bukur të favorshme, do të jenë ditë veçanërisht romantike. Megjithatë, pak ngadalësim ose bllokim në fushën e punës, për shkak të kundërshtimit të Mërkurit .

LUANI
I dashur Luan, këtë javë planeti Venus do të hyjë në shenjën “armik” të Akrepit , duke ju sjellë disa telashe të tjera dashurie në periudhën e ardhshme… Nuk do mungojnë diskutimet me partnerin dhe toni mund të nxehet mjaft.

Vini bast gjithçka të enjten dhe të premten, kur gjetja e dialogut do të jetë më e lehtë falë një hënë të bukur të favorshme . Në vend të kësaj, shmangni debatin midis të shtunës dhe të dielës.

VIRGJËRESHA
E dashur Virgjëreshë, duke filluar nga e hëna do të keni një avantazh në dashuri: Afërdita, në fakt, do të jetë sërish aktive në favorin tuaj, gati për t’ju dhënë shumë emocione të bukura për t’i përjetuar në çift.

Mërkuri, nga ana e tij, do të favorizojë takime interesante, si në planin emocional ashtu edhe në atë profesional. E hëna, e marta dhe e mërkura në veçanti do të jenë tre ditë të bekuara me fat , me një hënë të bukur në lidhje.

PESHORJA
E dashur Peshore, këtë javë planeti Afërdita braktis shenjën tuaj për të kaluar në atë të Akrepit: kohët e fundit dashuria ju ka dhënë një kënaqësi të madhe, dhe tani gjithçka që duhet të bëni është të shijoni qetësinë tuaj sentimentale të sapogjetur!

E enjtja dhe e premtja do të jenë dy ditë veçanërisht romantike , në të cilat një hënë e bukur pasionante do t’ju japë momente për t’u mbajtur mend. Megjithatë, disa ngadalësime në vendin e punës.

AKREPI
I dashur Akrep, këtë javë planeti i dashurisë do të vijë në lidhje me shenjën tuaj! A jeni gati për të mirëpritur Venusin dhe ngarkesën e saj me emocione? Në periudhën e ardhshme do të jeni më joshëse dhe joshëse se kurrë, e pamundur t’i rezistoni…

Për beqarët mund të ketë shanse të mira për të takuar dikë të veçantë. Ditët e së shtunës dhe të dielës, kur edhe hëna do të jetë në shenjë, do të jenë veçanërisht romantike.

SHIGJETARI
I dashur Shigjetar, java juaj fillon me tre ditë të vendosura nervoze , në të cilat një hënë në një pozicion të pafavorshëm mund t’ju sjellë disa ngjarje të papritura. Më mirë të përqendroheni të enjten dhe të premten, të cilat do të jenë më me fat.

Marsi në lidhje ju jep energji shtesë në punë: do të jeni në gjendje të pohoni veten! Për të arritur qëllimet tuaja afatgjata, megjithatë, do t’ju duhet ende të jeni të durueshëm…

BRICJAPI
I dashur Bricjap, më në fund këtë javë planeti Venus do të rikthehet për të favorizuar shenjën tuaj ! Diskutimet që kanë animuar jetën tuaj në çift në periudhën e fundit do të jenë thjesht një kujtim i largët dhe do të mund të gjeni sërish bashkëfajësinë me partnerin.

Mërkuri në lidhje , së bashku me planetin Jupiter, janë gati t’ju japin disa lajme të mira në fushën e punës. Kini kujdes për një hënë nervoze midis të enjtes dhe të premtes.

UJORI
I dashur Ujor, këtë javë për fat të keq planeti Afërdita do t’ju kthejë shpinën : nëse në javët e fundit dashuria ju ka dhënë një kënaqësi të madhe, tani do t’ju duhet të lini mënjanë entuziazmin tuaj dhe të përballeni me probleme që nuk keni dashur. shih…

Nuk thuhet, megjithatë, se nuk janë të zgjidhshme! Përfitoni nga ditët e së enjtes dhe të premtes, me një hënë të bukur të favorshme , për të kërkuar dialog me partnerin tuaj. Ditët e pushimit: të shtunën dhe të dielën.

PESHQIT
Të dashur Peshq, këtë javë planeti Venus do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj ! Për ju po fillon një periudhë e favorshme përsa i përket ndjenjave: takimet do favorizohen për beqarët, ndërsa ata që kanë qenë së fundmi në çift do e shohin lidhjen e tyre të forcohet dhe konsolidohet…

Pak më shumë lodhje në punë, për shkak të tranziti i pafavorshëm i Marsit. E hëna, e marta dhe e mërkura do të jenë ditë nervoze, me hënën në opozitë.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera

sqAL