Horoskopi Javor 7-13 Gusht 2023

Dashi

Dashuria: Ndërsa e lini veten të rrëmbehet nga forca dhe guximi juaj këtë javë, partneri juaj do të dëshirojë të jetë në ide, ëndrra dhe më pak të prekshme. Kështu që ju duhet ta ktheni atë në tokë dhe erosi mund t'ju japë një dorë në këtë rast.

Puna: Nëse jeni ende në një zyrë dhe nuk keni marrë pushimet, atëherë kjo do të ishte një javë interesante për të marrë gjithçka që dëshironi, ndoshta një njohje konkrete, të prekshme, pse jo edhe një takim.

Kini kujdes: Të dielën energjia juaj do të jetë në shërbimin tuaj dhe do të jeni gati të ndërprisni fundjavën për dikë ose diçka që ka nevojë për ju.

Demi

Dashuria: Afërdita shkëlqen mbi ju, duke ju bërë të dalluar dhe vlerësuar falë aftësisë tuaj për të dialoguar dhe treguar një mënyrë të tillë. Ju mund të jetoni një moment veror me shumë raste dhe ngjarje që ju argëtojnë dhe ju përkëdhelin.

Karriera e punës: “Nëse jeni ende duke punuar, mund të shijoni këtë hënë të plotë që do t'ju bëjë të qartë dhe të qartësojë të ardhmen tuaj profesionale, për të zgjedhur dhe zgjedhur diçka që ju ndihmon të bëni më të mirën.

Kini kujdes: Në fundjavë, jini shumë të kujdesshëm me mendimet tuaja; me atë që do t'ju thuhet dhe komunikohet. Yjet do ju bëjnë pak konfuz.

Binjakët

Do të dini të bini sepse do të jetoni energji të ndryshme por plotësuese. Nga njëra anë ju që dëshironi të ëndërroni dhe shijoni diçka të ëmbël, delikate dhe nga ana tjetër partneri entuziast që do të mund të bëjë gjithçka për ju me përkushtimin, përkushtimin, kujdesin dhe shqetësimin e tij.

Puna dhe karriera: Pavendosmëria e Mërkurit do t'ju detyrojë së shpejti të bëni një pushim (me të drejtë) dhe ju këshillojmë që t'i përkushtoheni më shpesh vetes dhe të jeni të vëmendshëm ndaj situatave që janë më të mira nga ana profesionale.

Mbani parasysh: Në fundjavë, gjithçka do të bëhet shumë e qartë, jo shumë e logjikshme, jo shumë e kuptueshme. Ju duhet vërtet një pushim.

Gaforrja

Dashuria: Do të dini si ta mbani në nivel tonik, me ngjyra dhe emocione. Jeni ju që do të bëni të veçantë çdo moment dhe detaj, për të mos lejuar që të mos jetë e përditshme t'ju bëjë të humbni hapësirat. Në fundjavë, partneri juaj do të dijë t'ju shpërblejë me entuziazëm të vërtetë dhe spontan.

Puna: Marsi është shumë i qetë dhe me të edhe ai aktivizohet dhe është karriera e tij. Duket se yjet do ju bëjnë të kaloni një pushim të qetë.

Kini kujdes: Të dielën, kujdesi me partnerin tuaj do të jetë aktiv dhe reagues, por jo gjithmonë vëmendje ndaj dialogut.

Luani

Dashuria: Në ditët e para të javës mund të merrni një iniciativë ose thjesht të pranoni një propozim nga partneri juaj. Diçka që rrit dashurinë tuaj, do të bëjë me ngjyrat dhe ngjyrat. Argëtohu

Puna dhe karriera: Nëse jeni ende në punë dhe jeni të angazhuar, nxitoni në shërbime të tjera, kur Mayur të gjejë guximin të flasë dhe të sqarojë gjithçka në një mënyrë të ngjashme, funksionale dhe unike.

Mbani parasysh: E enjtja do të jetë e lehtë për të menduar pozitivisht, ndërsa të dielën ata mendojnë se do të jenë pranë jush.

Virgjëresha

Dashuria dhe rrethanat: Në qiellin e kësaj jave nuk do të ketë asgjë që të shkojë keq, që nuk ju lejon të dashuroni apo të ndiheni të dashuruar. Vetëm se ndoshta nuk do të jeni shumë të bindur dhe nuk do të gjeni ide dhe mendime të qarta për të ruajtur pozicionin tuaj. Mos e fajësoni partnerin, por përpiquni të keni shumë besim dhe të jeni më objektiv.

Puna dhe karriera: Mërkuri konfirmon se ka ardhur momenti për t'i dhënë fund takimeve dhe për t'u larguar me urgjencë për pushime. Përndryshe gjithçka do të bëhet kontradiktore dhe kaotike.

Shënim: Nëse duhet të bëni një punë praktike, ose të bëni pazar, besoni të enjten. Jini të kujdesshëm dhe shmangni debatet të shtunën.

Peshorja

Dashuria: Jeni të rrethuar nga një optimizëm i pastër me dëshirën për të fituar dashurinë dhe vëmendjen e personit që doni. Vendosni nëse do të luani, merreni me qetësi, etj., por bëni gjithçka me zemër.

Puna dhe karriera: Mundohuni të thjeshtoni marrëdhëniet me zyrën, sidomos tani që yjet po ju japin durim për çdo gjë, për çdo situatë.

Kini kujdes: e enjtja do të jetë një ditë e dedikuar për dialog, ndërsa të shtunën bëni mirë të heshtni dhe të mos flisni.

Akrepi

Dashuria: Qëllimet tuaja janë dhe mbeten të njëjta sepse mbizotëroheni nga pasionet, nevoja për t'u ndjerë mirë dhe për të rikthyer dinamikën në çift. Të enjten partneri juaj do të dëshirojë të flasë dhe të përfitojë për të kuptuar se si ndihet.

Puna dhe karriera: Nëse jeni ndër ata që janë edhe në punë këtë javë, atëherë renditni qëllimet më të mira që keni. Dielli dhe Marsi do ju bëjnë të zënë në raportet e zyrës dhe gjithmonë do të kërkoni shumë.

Kini kujdes: Hëna e plotë e së hënës do t'ju ndihmojë të merrni një pozicion që lidhet me shtëpinë dhe familjen. Mos i nënvlerësoni këshillat e qiellit tuaj.

Shigjetari

Dashuria: Do të përjetoni eksitimin, qetësinë dhe vitalitetin e një jete të veçantë, ndërsa partneri do të dëshirojë të ndihet pak i përkëdhelur nga ju. Do të jetë një javë që do t'ju japë kënaqësi në çështjet e zemrës.

Puna dhe karriera: Do të jetë java e fundit e dobishme për të dhënë maksimumin në angazhimet tuaja, për të qenë kërkues dhe për t'u rritur, më pas rezervoni pjesën tjetër të muajit për pushime.

Merrni parasysh: ndërsa jeni duke pushuar në fundjavë, do të mendoni për udhëtimin tuaj të ardhshëm.

Bricjapi

Dashuria: Sjelljet tuaja duhet të jenë më delikate, duhet t'u buzëqeshni me mirësjellje atyre që doni dhe t'u qëndroni pranë. Bëje për vete.

Puna dhe karriera: Jupiteri nuk do ju ndihmojë shumë për të realizuar objektivat për të ardhmen. Ndoshta duhet të respektoni periudhën e pushimeve verore dhe më pas të gjeni një moment ku mund të jepni më të mirën.

Shënim: Në fundjavë idetë dhe situatat do jenë më spontane dhe më të thjeshta dhe do të jeni të rrethuar nga entuziazmi.

Ujori

Dashuria: Hëna e plotë do të sjellë shkëlqim dhe energji në shenjën tuaj, duke ju ndihmuar të mendoni, kuptoni dhe reflektoni më mirë për atë që po përjetoni me partnerin tuaj. Të dielën, treshja mes Diellit dhe Saturnit do të afrojë marrëdhënien tuaj me yjet.

Puna dhe karriera: Prisni deri në vjeshtë përpara se të merrni vendime të rëndësishme. Është koha të filloni të minimizoni angazhimet tuaja.

Kini kujdes: Të enjten, dikush i afërt do t'ju rrethojë me një optimizëm të veçantë, ndotës. Dhe ju do të ndiqni shembullin e tij.

Peshqit

Dashuria: Mos u besoni shumë, të vërtetave, fjalëve apo premtimeve të një personi. Mërkuri do t'ju bëjë të pasigurt dhe të pavendosur, kështu që iluzionet dhe zhgënjimet mund t'ju lëndojnë.

Puna dhe karriera: Do të keni nevojë për dritë, vitalitet dhe entuziazëm në zyrë. Mësoni të bëni gjithçka me pasion dhe lehtësi. Yjet do t'ju japin një dorë të enjten.

Mbani parasysh: e shtuna mund të duket si një ditë që ju përket, ju ngjan. Venusi dhe Neptuni, planetët tuaj të preferuar, do t'ju sjellin kënaqësi në një mënyrë të çrregullt dhe kaotike.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera