Horoskopi Mujor Korrik 2023

Dashi
A jeni më të prirur në korrik të shqetësoheni për zhvillimin tuaj personal dhe familjar sesa të mobilizoni veten për të performuar në punë? Edhe pse njëra nuk është aspak ekskluzive e tjetrës, ju me të vërtetë do të kërkoni të përmirësoni kushtet tuaja të jetesës në mënyrë që ju dhe të dashurit tuaj të mund të evoluoni në mjedisin dhe atmosferën më harmonike të mundshme. Vetëm kini kujdes që të mos lejoni që disa gjendje shpirtërore (ndoshta shqetësime të caktuara) të ndryshojnë qëllimet tuaja aktuale.

Demi
Komunikimi do të jetë në qendër të vëmendjes në korrik, kur do të jeni të etur për ta bërë veten të kuptueshëm nga të tjerët dhe veçanërisht nga të dashurit tuaj. Qoftë nëse është duke pohuar kërkesat tuaja për më shumë autonomi nga klani ose duke filluar një cikël të ri të zgjerimit personal, nuk do të hezitoni të thoni mendimin tuaj, edhe nëse kjo do të thotë të bëni disa shkëndija ose (dhe) të destabilizoni pak ata përreth jush.

Binjakët
Potenciali për të eksploruar, për të shfrytëzuar më shumë? Projekte, perspektiva që ju pushtojnë mendjen? Strategjitë dhe planet për të përmirësuar? Me siguri do të mobilizoheni në këtë terren në korrik. Vlerësoni me kujdes nismat tuaja aktuale dhe mos hezitoni të komunikoni me të dashurit tuaj për këtë temë, në mënyrë që të mos i kapni kur të jetë koha për të ndërmarrë veprime.

Gaforrja
Një cikël i ri hapjeje zgjerimi, projekte të reja në mendje apo në horizont dhe një vendosmëri e palëkundur për të mbrojtur interesat tuaja? Çfarëdo pengese që mund t'ju dalë, duhet të jeni në gjendje t'ia dilni mirë këtë muaj, por me kusht që të mos kërkoni shumë, pranoni (për disa) të kompozoni me kalimin e kohës.

Luani
Mund të jetë koha për të ndaluar për një moment. Të paktën deri në datën 23, kur biznesi të fillojë disi. Një cikël i ri zgjerimi do të hapet nga kjo datë dhe nuk do të pendoheni për kohën që shpenzoni duke u përgatitur për atë që do të vijë. Mundësitë për t'u rritur vazhdojnë të paraqiten, por do të kërkojnë një reflektim. Në korrik, mos nxitoni asgjë dhe mos nxitoni askënd. Ofroni kohën tuaj.

Virgjëresha
Projektet në mendje dhe mundësia (dëshira) për t'u shprehur, për të afirmuar ambiciet tuaja? Një muaj korrik që inkurajon iniciativat tuaja për t'i dhënë përmbajtje dhe jetë këtyre perspektivave të reja. Disa do të ëndërrojnë të provojnë fatin diku tjetër ose ndryshe, të tjerë të ndryshojnë gjithçka (punë, jetë), por të gjithë do të aspirojnë këtë muaj të zgjerojnë efektivisht horizontet tuaja. Vetëm sigurohuni ta bëni këtë ndoshta me marrëveshjen e personit tjetër.

Peshorja
Pa dyshim, mbështetuni në ngjarje të jashtme (ndonjëherë të papritura) për të lëvizur linjat, për të ndryshuar situatën tuaj në korrik. Nuk do të keni domosdoshmërisht humor për të shkuar me pushime dhe do preferoni të lundroni në një situatë në ndryshim për të mos humbur asnjë mundësi që do t'ju kalojë për të ecur përpara, për të hapur perspektiva të reja. E gjithë çështja është të mos i ekzagjeroni shumë fuqitë tuaja dhe të moderoni (të paktën pak) kërkesat tuaja.

Akrepi
Ambiciet për të mbrojtur dhe arritur, lidhjet dhe shoqatat për të krijuar apo mbajtur në gjendje të mirë? Jeni të etur në korrik për të zgjeruar horizontet tuaja dhe për disa për të prekur sublimen? Ndaj kini kujdes që shpresoni ta arrini këtë në mënyrë që të mos habiteni shumë, të ngatërroni ata përreth jush që ndonjëherë mund të kenë pak vështirësi t'ju ndjekin. Përveç nëse, përkundrazi, sjellja juaj i bën të tjerët të duan të ikin nga ju ose të paktën të distancohen pak.

Shigjetari
Ngjarjet e jashtme mund t'ju turbullojnë pak pendët në korrik dhe t'ju shtyjnë të përshtateni, të ndiqni (me ose pa dëshirë) lëvizjen. Nuk është në të vërtetë muaji ideal për të shkuar me pushime, por për të ndërvepruar me flukse që duket se duan të nxisin ndryshimin.

Bricjapi
Mos hezitoni në korrik të hidhni një hap drejt tjetrit, hapni dialogun nëse është e nevojshme, vendoseni veten dhe jini të vëmendshëm ndaj atyre që ju rrethojnë. Mënyra më e mirë (rastësisht) për të përcjellë mesazhet tuaja, për t'u kuptuar, për të ftuar partnerët tuaj (pro, privat) të ndjekin ritmin tuaj dhe të jenë të hapur ndaj propozimeve tuaja. Një origjinalitet toni që mund të befasojë, një kreativitet i lartësuar dhe dëshira të përkeqësuara? Një program i tërë për të shpalosur sa më shumë pa trashëguar ndjeshmëritë përreth.

Ujori
Ende pak (shumë?) punë për të bërë para se të shkoni me pushime? Në fakt, duhet të filloni të punoni (të paktën deri në datën 23) për të likuiduar punën në pritje përpara se të mund të shpresoni të dekompresoni plotësisht. Përveç nëse një menaxhim është në axhendë dhe më pas kërkon një investim kërkues. Nëse pyetjet që lidhen me financat, shpenzimet ju pushtojnë mendjen, preferoni të kompozoni në vend që të përpiqeni të detyroni tranzicionin duke rrezikuar të përplasni kokën pas murit.

Peshqit
Mbështetuni te Dielli për të rritur shkëlqimin tuaj personal, por edhe për të rritur dëshirën tuaj për të joshur, dashuruar dhe qenë. Në korrik mund të takoni fytyra të reja, të pasuroni adresën tuaj, por edhe të mobilizoni veten në mënyrë që harmonia të mbretërojë çdo ditë në jetën tuaj private, sociale dhe profesionale. Një aspiratë që do ta arrini nëse veproni në interes dhe respekt të të tjerëve po aq sa për veten tuaj.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera