Horoskopi Ditor 20 Dhjetor 2023

DASHI
Ndonjëherë ju prireni të jeni tepër mbrojtës në përgjithësi me njerëzit që doni. Do të jetë e rëndësishme që të mos përfshiheni në çështje që nuk kanë të bëjnë me ju, veçanërisht nëse personi i përfshirë nuk ka kërkuar ndihmën tuaj. Edhe nëse është e kundërta dhe ata përfundojnë duke kërkuar mendimin tuaj, përpiquni të mos i impononi shumë idetë tuaja, thjesht jini objektiv dhe mos lëndoni askënd.

Mund të ndodhë që për shkak të kësaj çështjeje, dikush që ju e vlerësoni dhe e doni shumë është distancuar nga ju. Është e mundur që ata të jenë pushtuar disi nga dëshira juaj për t'i mbrojtur ata dhe të ndiejnë se nuk mund t'i hapin krahët në këtë mënyrë. Mos harroni se secili ka rrugën e tij dhe mund të marrë vendime vetë pa pasur nevojë për bekimin tuaj. Nëse dëshironi ta ruani këtë miqësi, jepini atyre më shumë hapësirë.

DEMI
Nëse nuk jeni zgjuar me humor të mirë, mund të jetë për shkak se një dilemë sentimentale po ju mundon çdo ditë e më shumë. Ju jeni një person i ndershëm dhe i mirë dhe përpiqeni t'i rregulloni gjërat pa lënduar askënd, por ndonjëherë kjo mund të jetë shumë e vështirë. Ju duhet të merrni forcë nga kjo dobësi që po përjetoni dhe të filloni që tani të përcaktoni se cila është rruga e vërtetë që dëshironi të ndiqni tani e tutje në jetën tuaj.

Mundohuni të çliroheni nga kjo vuajtje, sepse e vetmja mënyrë për të gjetur lumturinë do të jetë gjetja e mënyrës për të vepruar në këtë çështje. Kjo është një çështje e mprehtë dhe është normale që të jetë e vështirë, por nuk mund ta lini të vazhdojë të ndërhyjë në lumturinë tuaj. Kaloni pak kohë duke reflektuar për të, mund ta gjeni shumë shpejt zgjidhjen e problemit. Nga ana tjetër, përpiquni t'i kushtoni vëmendje ëndrrave tuaja.

BINJAKËT
Do t'ju duhet të mësoni një mësim shumë të rëndësishëm. Çdo ditë ju karakterizoheni nga të qenit tolerant dhe i kuptueshëm për veprimet dhe fjalët e të tjerëve dhe zakonisht nuk bëni bujë kur diçka nuk ju shkon mirë. Megjithatë, kur vendosni të kundërshtoni ose të impononi autoritetin tuaj, njerëzit habiten dhe madje mund të ndihen të mërzitur kur shohin një anë tuajën që nuk janë mësuar ta shohin.

Ju jeni dorëzuar në shumë raste në të kaluarën, por njerëzit priren të kujtojnë më shumë atë që ndodh në këtë moment sesa të gjitha sakrificat që keni bërë në të kaluarën. Është e padrejtë, po, por nuk mund të bësh asgjë për këtë. Nëse ndiheni veçanërisht keq, mund t'u kujtoni këtyre njerëzve se sa bujarë keni qenë gjithmonë dhe t'u tregoni atyre se jeni ai që dorëzoheni gjithmonë. Bëjeni në mënyrën tuaj, me qetësi.

GAFORRJA
Është e rëndësishme që të filloni të bindni veten se nuk jeni personi më i mirë për të dhënë këshilla për marrëdhëniet. As për mikun tuaj më të mirë që mendoni se e njihni si në fund të dorës. Tashmë po përballeni me sfidat tuaja të përditshme në këtë drejtim dhe nuk ka gjasa të jeni në gjendje të ofroni ndihmë efektive për të tjerët.

Përveç kësaj, duke parë se sa pak ndiqni këshillat që jepni, kush do të dojë t'ju dëgjojë? Nëse njerëzit përpiqen t'ju përfshijnë në një debat mes dy personave që i doni shumë, do të ishte më mirë të largoheni shpejt prej tyre. Mund të ndodhë që ata të zgjidhin më në fund mosmarrëveshjet mes tyre dhe të përfundoni duke qenë djali i keq. Përveç kësaj, këto palë të treta mund të kundërshtojnë argumentet tuaja dhe t'ju bëjnë të dukeni keq. Mos u bëni budalla dhe mos luani vigjilentë, sepse nuk do t'ju shkojë mirë.

LUANI
Përpiquni të ruani ato ftohjet e bezdisshme të dimrit tani që jemi tashmë në sezonin më të ftohtë. Mbrojtjet tuaja mund të dobësohen dhe të ndikojnë në të gjitha planet që keni bërë çdo ditë me kaq shumë emocione për festat. Sigurohuni që të ajrosni shumë mirë shtëpinë tuaj çdo mëngjes, por pas një kohe mbyllni dritaret për të shmangur rrymat. Mos u shqetësoni kur vjen teshtitja e parë ose kur ndjeni se hunda ju rrjedh pak.

Mundohuni të qëndroni në shtëpi sa më shumë që të jetë e mundur për të shfrytëzuar sa më shumë këto ditë të mrekullueshme që vijnë. Është e rëndësishme të respektoni kohën tuaj të pushimit, pasi është diçka që na duhet të gjithëve, por mos e kaloni ditën në divan. Lëvizni dhe bëni disa ushtrime për të larguar të gjitha viruset që mund të hyjnë në trupin tuaj.

VIRGJËRESHA
Mund të mos jetë një ditë shumë e qetë për ju. Është e vështirë për ju të mos pajtoheni me të tjerët çdo ditë, dhe kur vendosni ta bëni këtë, zakonisht është në momentin më të keq të mundshëm. Në situata konflikti dhe trazirash, ju prireni të ndiheni të dekurajuar, edhe nëse nuk keni arsye për këtë. Kjo është arsyeja pse ju shpesh dorëzoheni para gjërave që nuk ju pëlqejnë ose nuk ndiheni të drejtë vetëm për të shmangur debatin me dikë.

Mund të përballeni me një episod disi të komplikuar me një anëtar të ngushtë të familjes, një shok dhome ose një mik të ngushtë. Duke qenë se kjo është një ditë e prirur për konflikte për shumë shenja, gjëja më e mirë që mund të bëni në këtë situatë është të qëndroni larg situatave që kanë potencialin të kthehen në një ose dy konfrontime. Në shtëpi, për shembull, mund të krijoni një atmosferë relaksuese me muzikë të butë dhe pak temjan.

PESHORJA
Do të befasoni shumë njerëz kur t'u tregoni planin që keni në mendje. Surpriza do të vijë në faktin se kjo ndoshta do të jetë solo dhe ata nuk janë mësuar shumë që ju t'i bëni gjërat vetëm. Ju keni ardhur me një propozim të pamposhtur që do ta bëjë këtë festë shumë të këndshme dhe argëtuese, por ju dëshironi ta shijoni këtë argëtim vetëm. Edhe pse shumë njerëz nuk do ta kuptojnë këtë zgjedhje për të kaluar ditën vetëm, ju e dini se është një gjë e mirë dhe keni nevojë për të.

Forca, motivimi dhe kreativiteti juaj kërkojnë momente vetëm, ndonjëherë sepse keni nevojë të organizoni mendimet tuaja. Është një praktikë e shëndetshme dhe kur njerëzit janë kundër saj, shpjegoni atyre se sa e rëndësishme duhet të jetë që të gjithë ta bëjnë atë. Nga ana tjetër, është e vërtetë që ju dëshironi të kaloni kohë vetëm, po, por keni një ditë të gjatë përpara, kështu që nuk do të dëmtonte të pini një pije me të dashurin tuaj. edhe ato.

AKREPI
Ju pret një kohë e mrekullueshme në të cilën gjithçka do të funksionojë për ju. Kjo do të jetë plot kënaqësi që mund t'i shijoni çdo ditë, si daljet e së dielës, ushqimet që shijoni aq shumë në tarracat nën diell, vaktet me miqtë dhe familjen tuaj më të mirë, netët e filmave dhe mbrëmjet me qirinj me atë person të veçantë. Prandaj, nuk ka kuptim që ju të jeni të mprehtë nëse, për një herë, planet tuaja nuk kanë dalë siç prisnit.

Nëse për ndonjë arsye gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi dhe ju duhet të qëndroni në shtëpi, mbani mend se gjithmonë mund të përgatisni një plan të shkëlqyer pa dalë nga dhoma juaj e ndenjes. Mos harroni se kjo është një kohë kur gjithçka po ju buzëqesh çdo ditë dhe nuk ka nevojë të jeni të hidhur. Përfshirë edhe në dashuri, gjatë gjithë ditës do të kuptoni se pasuria po ju buzëqesh në këtë aspekt.

SHIGJETARI
Mund të përjetoni një ditë disi ndryshe nga sa e kishit imagjinuar fillimisht. Por mos u frikësoni, pasi kjo do të jetë shumë pozitive. Ka të ngjarë të hasni një mungesë mirëkuptimi nga ana e njerëzve më të afërt me ju, si familja juaj ose dikush në mjedisin tuaj të përditshëm. Ata mund t'ju qortojnë se keni vepruar në një mënyrë disi egoiste kohët e fundit dhe se mendoni vetëm për atë që është në interesin tuaj më të mirë.

Megjithatë, do të jetë e rëndësishme për ju të kuptoni se kërkimi i interesave tuaja është po aq i vlefshëm dhe i nevojshëm sa të bësh gjëra për të tjerët gjatë gjithë ditës. Kujdesuni për veten dhe lejojini vetes në këtë mënyrë të jeni në gjendje të ndihmoni të tjerët. Mbi të gjitha mos hyni në diskutime lidhur me këtë temë, sepse nuk ia vlejnë fare. Thjesht injoroni këto komente që synojnë vetëm t'ju lëndojnë pa nevojë.

BRICJAPI
Kjo është një ditë e mirë për ju që të kaloni kohën tuaj të lirë duke bërë gjithçka që ju pëlqen të bëni. Kjo është veçanërisht e rëndësishme sepse duhet të shmangni atë bashkim familjar që keni planifikuar. Duket se në këtë mund të lindin diskutime të parakohshme për çështje të mprehta dhe kjo është ajo që dëshironi më së paku në kohën e Krishtlindjeve.

Rreziku për t'u përfshirë në një situatë shumë të pakëndshme është i lartë, kështu që do të ishte e preferueshme që të shkoni në një tangjente dhe të bëni ndonjë justifikim për të mos marrë pjesë. Përfitoni nga kjo ditë për të pushuar, për të bërë një sy gjumë të mirë ose për t'i kushtuar kohën tuaj bisedës me atë person që po fiton gjithnjë e më shumë hapësirë ​​në zemrën tuaj. Futni një dozë romantizmi në jetën tuaj. Do t'ju bëjë mirë dhe, me kë po talleni, ju pëlqen.

UJORI
Të presin kohë të mira këto ditët në vijim. Jeni plot energji dhe jeni të etur për të bërë sa më shumë aktivitete të ndryshme çdo ditë. Çelësi do të jetë të dini se si t'i qaseni një nga një për t'u siguruar që të gjitha të shkojnë mirë dhe siç keni planifikuar. Mund të hasni njerëz që kanë mendime për jetën tuaj, duke kritikuar se sa i zënë jeni gjatë gjithë kohës.

Mos u kushtoni shumë vëmendje atyre, qoftë në terma të përgjithshëm apo edhe në aspekte më delikate, siç janë çështjet sentimentale. Ndoshta ju i keni lejuar këta njerëz të flasin për ju në këtë mënyrë duke bërë komente se sa të rraskapitur jeni gjithmonë, edhe nëse nuk e mbani mend tani. Pranojeni me përulësi realitetin nëse mendoni se e keni gabim dhe se duhet të ndryshoni disa nga sjelljet tuaja dhe, mbi të gjitha, të shmangni debatin me ta, edhe nëse mendoni se e kanë gabim. Në të ardhmen, përpiquni të jeni më selektiv kur shpjegoni gjërat.

PESHQIT
Ju keni një karakter disi autoritar dhe kjo ju ka shkaktuar shpesh probleme. Çdo ditë, ju pëlqen të koordinoni dhe organizoni gjithçka sipas vizionit tuaj dhe nuk i lejoni të tjerët të bëjnë punën e tyre. Kjo të ka bërë shpesh të zbatosh ligjin e 'urdhrit dhe urdhërimit'. Duhet të kuptosh që kjo është e gabuar, sepse nuk je shefi i asnjë vendi dhe duhet të kuptosh se ka njerëz që nuk pëlqejnë që dikush tjetër të organizojë jetën e tyre.

Edhe pse e vlerësoni pavarësinë dhe bëni gjithçka sipas mënyrës tuaj, nëse vazhdoni në këtë rrugë do të hasni shumë vështirësi me ata që, sipas jush, nuk kanë iniciativë. E keni shumë gabim, sepse nuk është se atyre u mungon, është se ata preferojnë të kenë të drejtë sesa të debatojnë me ju. Sa e pakëndshme, apo jo? Kur ju dhe miqtë tuaj të filloni të planifikoni fundin e vitit, mbani një qëndrim pranues.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera