Horoskopi Ditor 28 Janar 2024

DASHI
Krijimi i idealeve ju bën të rimendoni disa çështje. Do të jetë më e vështirë të merrni ato vendime të rëndësishme që keni pritur dhe që, për momentin, mund t'i zgjasni edhe për disa ditë, por t'i keni gjithmonë në fund të mendjes. Disa prej tyre do të kërkojnë një udhëtim që nuk do të përshtatet në kalendarin tuaj, qoftë për shkak të planeve të tjera ose për shkak të mjeteve të kërkuara.

Emocionalisht, jeni gati për të hedhur një hap të madh, për të sqaruar se si ndiheni për një person të veçantë. Maska e fytyrës mund të kthehet në rutinën tuaj si rekomandim. Ju mund të ktheheni në sëmundje tipike të dimrit. Numrat me fat 3 dhe 5.

DEMI
Mbani parasysh se, përveç gjithë atij besimi dhe shpresës që po vendosni në mënyrën se si ta zhvilloni atë temë, do të lindin disa pengesa, por jo të një natyre serioze. Një bezdi e vogël që mund të zgjidhet me pak maturi. Çështja është që ju të vazhdoni të lëshoni rrënjë në atë vend dhe pastaj, thjesht, frutat do të vijnë.

Ju do të fitoni më shpejt se sa mendoni në një konflikt për punën. Ju nuk keni nevojë për ndihmë apo shtytje shtesë, ju e dini se si ta bëni atë dhe ju e dini se më e mira nuk ka ardhur ende. Kurseni energjinë tuaj për një nxitim të papritur të adrenalinës. Numri me fat 5.

BINJAKËT
Një episodi i jetës suaj do të marrë fund, duke sjellë me vete një vazhdim të atij të mëparshmit. Do të jetë një zgjatim i fazës së mëparshme, por do të jetë mjaft i ndryshëm nga ai. Të paktën do ta keni mbyllur ciklin siç duhet, që është pika më e rëndësishme në këtë çështje. Do të dilni gjithashtu të transformuar, Binjakë: do të kaloni nga një vizion materialist dhe linear në një vizion me më shumë thellësi dhe kreativitet.

Do të jetë dikush që dëshiron të llogarisë tek ju për të bërë diçka së bashku me ta. Do të varet nga ju nëse dëshironi të jeni pjesë e kësaj. Mund ta refuzoni, nuk ju presin pasoja negative. Do të keni shqetësime të vogla, të tilla si ngurtësi, në duart dhe këmbët tuaja. Numrat me fat 2 dhe 7.

GAFORRJA
Një pikë e mirë për të arritur në vijën e finishit për çdo çështje, është të keni parasysh anët plotësuese. Dije se ka një anë të mirë, të lehtë për t'u ekzekutuar, të shpejtë dhe një tjetër që i bën këto emërtime të kthehen në karakteristika negative që duhet të marrim parasysh. Pra, kur bën apo thua diçka, dije se çdo gjë ka reagimin e saj, dhe ndonjëherë kjo harrohet, duke arritur deri në atë pikë sa nuk e dije sfondin e vërtetë, të justifikohesh për të.

Ju e dini se si ta zbuloni gjendjen tuaj shëndetësore dhe si ta shëroni atë pa shumë nevojë për të marrë drogë. Sporti dhe e qeshura janë terapia më e mirë. Numrat me fat 2 dhe 7.

LUANI
Çlirohuni nga ato paragjykime që e bëjnë më të vështirë përfshirjen në biseda me njerëzit. Po, ju merrni parasysh se kush është i vërtetë dhe kush jo, por nuk keni pse të rrëzoni njerëzit sepse ata thonë diçka duke refuzuar atë që thoni. Të jetosh së bashku, qoftë në shtëpi apo në shoqëri, kërkon shumë mund dhe mirëkuptim, përndryshe nuk do të ishim kafshë sociale.

Ju keni punë përpara për të eksploruar mendjen tuaj. Përcaktoni se çfarë arritje dëshironi në jetën tuaj në një afat të shkurtër dhe mos shkoni drejt fantazive të premtuara. Nuk ju duhet shumë. Ju keni guximin dhe njohuritë për të eksternalizuar dhe materializuar mendimet tuaja para syve tuaj. Çfarë mund të kërkoni më shumë? Ju duhet një raport mjekësor më gjithëpërfshirës. Numrat me fat 2 dhe 3.

VIRGJËRESHA
Nuk ke orë të mjaftueshme në ditë për të kryer të gjitha detyrat, Virgjëresha. Kështu mendoni, por dita është projektuar kështu dhe në fund të fundit jemi ne ata që e dizenjojmë. Ju nuk mund të ankoheni për këtë, sepse gjithmonë mund të zgjidhni atë që dëshironi të bëni. Askush nuk ju detyron të bëni detyra shtesë. Pra, reflektoni dhe lini kohë për veten tuaj nëse nuk dëshironi të jeni armiku juaj më i keq.

Ju merrni lajme të mira në lidhje me paditë, dokumentet ose studimet në pritje të miratimit.
Për sa i përket shëndetit tuaj, do të ndiheni shumë energjikë, ose nëse dështoni, do të rikuperoni mirë. Numrat me fat 0 dhe 4.

PESHORJA
Rrini me këmbë në tokë kur hyni në një territor të panjohur, Peshorja. Ju nuk jeni nga ata që mërziteni shpejt, pasi jeni një personalitet mjaft fleksibël. Por kjo nuk do të thotë që ju nuk jeni pre e atyre me këto karakteristika. Kërkoni një pozicion të mirë ku mund të keni fushën më të madhe të shikimit me mjedisin tuaj, pavarësisht nëse ato janë krejtësisht të reja ose kanë hyrë elementë të rinj.

Një miqësi do të marrë fund. Në vend që të vazhdoni të debatoni fort dhe pa marrëveshje, do të vendosni të hiqni dorë nga ajo që nuk ju intereson më. Kockat tuaja mund të pasqyrojnë disa mangësi, veçanërisht dhëmbët dhe zonën e gjoksit. Numrat me fat 0 dhe 3.

AKREPI
Mundësi të mira po ju vijnë, Akrep. Është e vërtetë që ju do të duhet të zgjidhni se cilën nga të dyja do të zhvilloni së pari, sepse përndryshe, të dyja në të njëjtën kohë mund të bien në vesh të shurdhër. Në zhvillimin e tyre, do të zhgënjeheni, do të hiqni dorë ose madje do të hidheni në peshqir. Nuk është gjë e keqe të bëni një pushim, por për aq kohë sa të ktheheni në punë.

Do të ndiheni më të përfshirë në kauza bamirësie. Ju keni zgjuar dëshirën për të ndarë, edhe nëse është diçka e vogël, bujarinë dhe mirësinë tuaj. Bëj banja dielli. Lëkura juaj mund të preket me ekzemë, alergji dhe gunga, jo seriozisht, por në mënyrë të panevojshme. Numrat me fat 2 dhe 3.

SHIGJETARI
Pushimi është diçka që e keni marrë shumë seriozisht, Shigjetar. Rastësisht, ju nuk jeni një shenjë dembel apo pasive, por jeni vendosur në një rutinë të tillë që është e vështirë të gjesh motivim tani. E vetmja gjë që mund ta bënte do të ishte që idhulli juaj i preferuar të shfaqej në derën tuaj, por nuk është kështu. Çfarë nuk shkon me ty, Shigjetar? Merreni së bashku. Ti je i/e panjohur.

Ju duhet të filloni nga e para, kur jeni të fuqizuar nga një forcë jete që nuk e keni tani, dhe mos kaloni asnjë hap nëse dëshironi që kulla të jetë e qëndrueshme. Numrat me fat 1 dhe 5.

BRICJAPI
Hapi sytë gjerë për atë që është para teje, Bricjap. Nuk është as bombë tymuese, por si enigmë mungojnë pjesë. Gjendja juaj e konfuzionit ju lejon vetëm të shihni negativen dhe, më e keqja, të ushqeheni me të në mënyrë të pandërgjegjshme.

Mendja juaj po ju sjell qartësi dhe stabilitet. Ju dëshironi që këto koncepte të vijnë nga jashtë, nga një person që doni. Ju dëshironi që ata t'ju tregojnë gjëra pa pasur nevojë t'i hiqni ato nga koka juaj. Temperatura e trupit tuaj mund të bjerë disa gradë dhe mund të ndiheni më të ftohtë se zakonisht, pa u sëmurë. Numrat me fat 0 dhe 1.

UJORI
Pasi të keni një takim të ngrohtë me atë figurë femërore, do t'i merrni punët. Jo sepse ajo ju ka bërë të qarta, por sepse ju doni t'i bëni gjërat të qarta asaj. Mos i lini të ngatërrohen. Ju do të bëni pjesën tuaj dhe, në mënyrën më të mirë që dini se si, sepse jeni plotësisht të sigurt se mund ta bëni mirë.

Pjesa pesimiste e juaja dëshiron të lundrojë nëpër mendimet tuaja. Mbajeni larg. Nuk do të jetë e vështirë të bëhet. Mërzia do të pushtojë sapo të ndaloni së bëri gjërat. Shqendroni veten me çdo gjë. Provoni të bëni një recetë. Numrat me fat 5 dhe 7.

PESHQIT
Keni kaluar një det lotësh dhe jeni të vendosur të rilindni si feniks. Ju keni hedhur disa baza emocionale mjaft të forta dhe jeni të bindur se të paktën do t'i bëjnë ballë stuhisë së ardhshme. Ju jeni duke u marrë për të kthyer tavolinat.

Të vetmet gjëra për të cilat duhet të prisni pak janë aftësitë dhe hobi. Ju nuk keni hapësirën e vëmendjes për t'u përfshirë në to për momentin. Do të vuani nga mungesa e gjumit. Ju do të bini në gjumë duke qëndruar në këmbë kudo dhe gogësitë është shumë e zakonshme për ju. Numrat me fat 0 dhe 7.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera