Horoskopi Javor 22-28 Prill 2024

DASHI
Në sferën profesionale apo financiare do i kapërceni vështirësitë me guxim dhe guxim. Kjo falë mbështetjes së Saturnit. Pavarësisht dobësive gjatë rrugës, do të qëndroni! Në vend që të dorëzoheni, ju preferoni të kaloni vijën e finishit. Është gjithashtu koha për t'u zhytur në aktivitete intelektuale që do të hapin rrugën drejt rrugëve të reja profesionale. Situata është ideale për të marrë një promovim ose për të filluar një ndryshim karriere.

DEMI
Një kërkim për perfeksionizëm do t'ju ndikojë në sferën tuaj profesionale. Nëse jeni ngjitës i Bricjapit, vëmendja juaj ndaj detajeve do të prodhojë një efekt të kundërt me atë të pritur. Kjo do të thotë pak më pak efikasitet dhe një rrezik i shtuar i ankthit. Mos u ndalni në gjëra të parëndësishme ose mos vini në dyshim vazhdimisht aftësitë tuaja. Rifitoni besimin në njohuritë tuaja që tentoni ta shpërfillni. Jini të ndërgjegjshëm pa i shkaktuar vetes fajin për gabimin më të vogël!

BINJAKËT
Gëzimi juaj i jetës dhe toni juaj natyral do të shkëlqejnë këtë javë. Shtëpia I e qiellit tuaj astral krijon energji pozitive tek ju. Do të duket se jeni në harmoni me veten dhe gjithashtu me ata që ju rrethojnë. Nga ana tjetër, mos lejoni që asgjë të njollosë gëzimin dhe buzëqeshjen tuaj rrezatuese. Do të ishte kaq budallallëk! Nëse keni një vendim të rëndësishëm për të marrë, instinkti juaj do t'ju udhëheqë në mënyrë që të mos gaboni. Përgjigjet do t'i gjeni brenda jush. Shumë thjesht.

GAFORRJA
Një dëshpërim miqësor do të shfaqet nën ndikimin e Shtëpisë tuaj. Afinitete në zhvillim që ka të ngjarë të forcohen me kalimin e kohës. Do të jeni social dhe të hapur për të takuar njerëz të rinj. Empatia juaj do të zbulohet gjatë këtyre bisedave pasuruese. Shpjegime të sinqerta dhe të sinqerta mund të ndodhin edhe brenda rrethit tuaj familjar. Do të dëshironit të thyeni akullin në tema që ju mundojnë për një kohë. Është lehtësim!

LUANI
Në sferën profesionale apo financiare do i kapërceni vështirësitë me guxim dhe guxim. Kjo falë mbështetjes së Saturnit. Pavarësisht dobësive gjatë rrugës, do të qëndroni! Në vend që të dorëzoheni, ju preferoni të kaloni vijën e finishit. Është gjithashtu koha për t'u zhytur në aktivitete intelektuale që do të hapin rrugën drejt rrugëve të reja profesionale. Situata është ideale për të marrë një promovim ose për të filluar një ndryshim karriere. Një kërkim për perfeksionizëm do t'ju ndikojë në sferën tuaj profesionale. Nëse jeni ngjitës i Bricjapit, vëmendja juaj ndaj detajeve do të prodhojë një efekt të kundërt me atë të pritur. Kjo do të thotë pak më pak efikasitet dhe një rrezik i shtuar i ankthit. Mos u ndalni në gjëra të parëndësishme ose mos vini në dyshim vazhdimisht aftësitë tuaja. Rifitoni besimin në njohuritë tuaja që tentoni ta shpërfillni. Jini të ndërgjegjshëm pa i shkaktuar vetes fajin për gabimin më të vogël! Gëzimi juaj i jetës dhe toni juaj natyral do të shkëlqejnë këtë javë. Shtëpia I e qiellit tuaj astral krijon energji pozitive tek ju. Do të duket se jeni në harmoni me veten dhe gjithashtu me ata që ju rrethojnë. Nga ana tjetër, mos lejoni që asgjë të njollosë gëzimin dhe buzëqeshjen tuaj rrezatuese. Do të ishte kaq budallallëk! Nëse keni një vendim të rëndësishëm për të marrë, instinkti juaj do t'ju udhëheqë në mënyrë që të mos gaboni. Përgjigjet do t'i gjeni brenda jush. Shumë thjesht. Një dëshpërim miqësor do të shfaqet nën ndikimin e Shtëpisë tuaj XI. Afinitete në zhvillim që ka të ngjarë të forcohen me kalimin e kohës. Do të jeni social dhe të hapur për të takuar njerëz të rinj. Empatia juaj do të zbulohet gjatë këtyre bisedave pasuruese. Shpjegime të sinqerta dhe të sinqerta mund të ndodhin edhe brenda rrethit tuaj familjar. Do të dëshironit të thyeni akullin në tema që ju mundojnë për një kohë. Është lehtësim! Shumë direktiva për ty? Shumë e mundur. Çfarëdo që të ndodhë, planeti Urani do t'ju qetësojë. Temperamenti juaj i rreptë mund të marrë disa ditë pushim. Do t'i drejtoheni familjes dhe miqve tuaj me më shumë butësi dhe do të tregoni se edhe ju dini të relaksoheni! Nëse keni fëmijë, bëni kujdes që të mos e shfrytëzojnë shumë. Ata mund t'ju bëjnë të çmendur! Sidomos nëse jeni vendas i dekanit të parë. Di si të thuash jo!

VIRGJËRESHA
Beqare, duket se ju ka rënë në kockë. I/E dashuri/a i zemrës suaj përvetëson sjellje të pakapshme aq shumë sa ju befasoheni. Prania e Saturnit në qiellin tuaj dëshmon për shumë pyetje të ardhshme që lidhen me një shenjë uji. Do t'ju duhet shumë durim që të jeni në gjendje të deshifroni një mendje shumë larg nga e juaja. Si çift lundroni në një det të qetë. Marrëveshja dhe kënaqësia drejtojnë jetën tuaj të përditshme. Keni gjetur një bilanc interesant.

PESHORJA
Jeni kërkues ndaj vetes dhe partnere/it. Ju aspironi të realizoni projektet tuaja të ëndrrave. Megjithatë, ambicia juaj për përsosmëri mund të jetë e tepruar dhe të dëmtojë dinamikën e marrëdhënies suaj. Ju rrezikoni të thyeni çdo vrull nga ana e partnerit tuaj, ky i fundit ka frikë të mos bëjë mirë ose mjaftueshëm. Beqarët, jeni në kërkim të princit apo princeshës simpatike. Dhe ky është problemi! Pritshmëritë tuaja janë shumë të larta që dikush t'ju përshtatet.

AKREPI
Falë ndikimit të Hënës, ju hyni në një cikël të pjellorisë së madhe. Nëse po kërkoni të mbeteni shtatzënë, të gjithë treguesit janë të gjelbër! Fertiliteti duhet të jetë aty në pjesën e dytë të javës, veçanërisht për ascendentët e Gaforres. Përndryshe, ky ndikim mund t'ju shkaktojë disa probleme përqendrimi dhe do t'ju duhet të dyfishoni përpjekjet tuaja për të qenë mendërisht i disponueshëm për bashkëbiseduesit tuaj, veçanërisht në diskutimet që janë të rëndësishme për ta.

SHIGJETARI
Kjo javë sjell pjesën e saj të dilemave. Do t'ju duhet të bëni një zgjedhje, pasojat e së cilës mund të jenë të rëndësishme, veçanërisht në ekuilibrin midis jetës personale dhe asaj profesionale. Kjo mund të jetë mundësia që keni pritur për të kthyer një faqe në karrierën tuaj, por rreziqet e përfshira ju duken të konsiderueshme. Mos veproni vetëm: një përgjigje impulsive mund t'ju çojë në drejtimin e gabuar. Dëgjoni dëshirat tuaja, por qëndroni të hapur për të diskutuar me ata që keni pranë, të cilët do t'ju japin këshilla të mira.

BRICJAPI
Atmosfera është e favorshme për punën në grup: profili juaj dhe cilësitë tuaja drejtuese janë me interes dhe do t'ju bëhen propozime të shumta për bashkëpunim. Pra, përfitoni nga ky entuziazëm kolektiv nga ata përreth jush ose kolegët tuaj për të çuar përpara projektet aktuale. Tundimi për të bërë gjithçka menjëherë është i fortë, por të dish se si të delegosh do të jetë e një rëndësie vendimtare: do t'ju lejojë të kurseni kohë të çmuar që mund t'i kushtoni aktiviteteve të tjera, më të rëndësishme.

UJORI
Oh! Shumë gjëra të mira nuk janë gjithmonë pozitive! Teprimet që u kënaqe javën e kaluar tani po ndihen dhe ju jeni në prag të një ataku në mëlçi! Kjo javë është koha e përkryer për të marrë vendime të mira, pavarësisht nëse është Viti i Ri apo jo! Rifillimi i një diete më të ekuilibruar dhe aktiviteti i shtuar sportiv do t'ju bëjë të mirën më të madhe! Nëse filloni me bindje, ky moment i ri do të zgjasë dhe do të paralajmërojë ndryshime shumë pozitive për ju.

PESHQIT
Si familje, lini pak peshë këtë javë. Kjo këshillë vlen veçanërisht për ata në dekanin e dytë. Të jetosh në një komunitet shpesh kërkon përshtatje me ritmin e çdo personi. Anëtarët e familjes suaj do të duan të ruajnë hapësirën e tyre të jetesës me çdo kusht. Dhe ju gjithashtu ! Një vend, i madh apo i vogël, por specifik për çdo person, kontribuon në mirëqenien kolektive. Nëse po planifikoni një pushim familjar së shpejti, balanconi kohën e lirë dhe aktivitetet në grup. Gëzimi i takimit përsëri do të triumfojë!

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera