Kërko

Horoskopi Javor 26 Qershor – 2 Korrik 2023

Dashi
Lindur: 21 Mars – 19 Prill
Nuk do jetë një fundjavë e mrekullueshme në dashuri për shkak të Hënës në opozitë. Por përveç kësaj, falë pozicionit të Venusit, do të jeni sërish optimistë. Në punë jeni duke u përballur me një ngërç, ndaj ndihma e Mërkurit do të jetë e mundur për të gjetur një strategji që mund t'ju ngrejë lart.

Demi
Lindur: 20 Prill – 20 Maj
Hëna në këtë shenjë do ju ndezë entuziazmin, duke treguar më shumë mirëkuptim ndaj partnerit. Në planin profesional, Mërkuri nuk do të jetë më pengesë dhe me këtë Jupiter do të keni mundësi të mira për të menaxhuar projektet tuaja në mënyrën më efektive.

Binjaket
Lindur në: 21 Maj - 20 Qershor
Hëna dhe Venusi do ju kundërshtojnë të gjithë dhe kjo do të krijojë një tension dashurie gjatë fundjavës. Do të jetë e rëndësishme për ju të bini dakord paraprakisht. Në shitjen e punës, merrni këshillat e atyre që dinë më shumë se ju.

Gaforrja
Lindur në: 21 Qershor - 22 Korrik
Për ju kjo është një periudhë e këndshme nga ana profesionale. Venusi nuk është më një shenjë, por Hëna do të jetë ende një kënaqësi e madhe. Në të do të duhet të hiqni dorë nga puna e ndihmës së Mërkurit, por me Jupiterin në trinë dhe në lidhje me të djathtën nga ana, do të arrijë të bëjë përparimin tuaj.

Luani
Lindur në: 23 Korrik - 22 Gusht
Do të jetë një fundjavë plot romancë. Afërdita në trinë nga shenja e Shigjetarit do të jetë ajo që ju ndjeni për të ringjallur të dashurin tuaj. Mërkuri ju ndihmon të jeni më racional në punë dhe të mos nxitoni, së shpejti do të ketë një kërcim në status.

Virgjeresha
Lindur në: 23 Gusht - 22 Shtator
Fundjava nuk do jetë e tillë për sa i përket dashurisë. Afërdita në shesh do ju krijojë disa probleme me shpirtin binjak dhe do duhet të keni kujdes se si reagoni ndaj ngjarjeve të veçanta. Në punë mund të hasni ndonjë të keqe.

Peshorja
Lindur në: 23 Shtator - 22 Tetor
Disa prej jush më në fund do të hapin sytë dhe do të shijojnë një jetë dashurie më plot ngjarje. Zemrat e vetmuara mund të bëjnë një hap të madh përpara. Në punë do keni yje si Marsi dhe Saturni, si dhe Mërkuri për të kryer mirë detyrat tuaja.

Akrepi
Lindur në: 23 Tetor – 21 Nëntor
Ju ndiheni pak konfuz tani që Venusi është jashtë lidhjes, por keni ende shumë për të thënë në dashuri dhe Hëna do t'ju ndihmojë. Mundohuni të jeni më të sigurt për idetë tuaja në punë.

Shigjetari
Lindur në: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Mërkuri Venusi do të jetë në shërbimin tuaj gjatë fundjavës. Në planin profesional mund t'i kryeni detyrat tuaja me kritere më të mëdha, por në dashuri nuk duhet të jeni gjithmonë në shëndetin e trupit.

Bricjapi
Lindur në: 22 Dhjetor – 19 Janar
Yjet ju buzëqeshin gjatë fundjavës dhe Hëna ju vendos në humor të mirë, gjë që mund t'i sjellë dobi çiftit. Fat i mirë, edhe nëse Mërkuri mund të rreshtohet kundër jush, ju mund të mbështeteni te Jupiteri për të marrë rezultatet e dëshiruara.

Ujori
Lindur në: 20 Janar - 18 Shkurt
Ju jeni shumë proaktivë në frontin e punës këtë fundjavë, e gjitha kjo falë sheshit të Marsit, Mërkurit dhe Saturnit. Ashtu si pozicioni i mirë i Venusit i cili do ju qetësojë në çift dhe do ju lejojë të bëni pushtime nëse jeni beqarë.

Peshqit
Lindur në: 19 Shkurt - 20 Mars
Mund të mos jetë një fundjavë e krijuar për ju përsa i përket dashurisë. Hëna dhe Venusi do ju dashurojnë. Në punë, Mërkuri mund të jetë shkaku i disa ngjarjeve të papritura

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera të tjera

sqAL