Horoskopi Javor 9-15 Korrik 2023

Dashi

Kinezët thonë se të vetmit njerëz që nuk ndryshojnë kurrë janë ose shumë të mençur ose shumë budallenj. Ndryshimi është sfidues. Zakonisht, ju e dini kur duhet të bëni një ndryshim në jetën tuaj. Këtë javë do të bëni një ndryshim që keni shmangur. Ju mund t'i vini në veprim idetë.

Demi

Venusi, sundimtari juaj, u largua me Jupiterin, ndryshimin e madh. Ju keni fuqinë për të bërë ndryshime jetike në planin tuaj të jetës. Ato duhet të jenë ndryshime delikate në mënyrën se si reagoni ndaj ngjarjeve të kësaj jave. Ata gjithashtu do të kenë një efekt të thellë.

Binjaket

Sa herë që marrim një vendim, ne japim diçka. Edhe pse mund të jetë e vështirë të ndalosh momentin, ka raste kur duhet bërë. Ju keni një arsye shumë të mirë për të rishikuar një vendim të fundit. Këtë javë, kozmosi ju sjell guximin për të rishikuar situatën tuaj të jetës.

Gaforrja

Për shkak se Hëna lëviz kaq shpejt, astrologët shpesh nuk u kushtojnë vëmendje planetëve të tjerë. Ndikimi i tij priret të jetë jetëshkurtër. Këtë fundjavë, Saturni dhe Urani do të arrijnë një harmoni në jetën tuaj. Ju jeni duke u bekuar me mundësinë për të arsyetuar me një ide frymëzuese. Mos e nënvlerësoni fuqinë tuaj. Kapni momentin tuaj.

Luani

Qëndrimi i Luanit ndaj argëtimit është shumë i rëndësishëm. Në fund të fundit, çfarë është jeta nëse nuk duhet të gëzohemi? Këtë javë, mund të ndiheni sikur zemra juaj është plot gëzim. Në vend që t'i mbani emocionet tuaja për vete, ndajini ato me të tjerët. Atëherë njerëzit mund të shohin se çfarë ju bën të lumtur dhe ju mund të përfitoni.

Virgjeresha

A mund ta imagjinoni një botë pa bashkëpunim? Po flasim për shkëmbimet e përditshme të informacionit që përbëjnë jetën tonë. Momentet e çmuara janë kur ndihmojmë njëri-tjetrin për të kuptuar kompleksitetin e jetës. Reflektimi juaj është i jashtëzakonshëm këtë javë. Ndani gjërat me të tjerët.

Peshorja

Vini re se sa shumë ka ndryshuar jeta juaj kohët e fundit. Megjithatë, ju mendoni se gjërat do të mbeten të njëjta. Është e vështirë ta imagjinosh jetën tënde ndryshe. Por është gabim ta besosh këtë. Një situatë e caktuar kyçe po transformohet për mirë.

Akrepi

Jeta është plot me veprim. Ju keni një rol, skenari është vendosur, por ju vendosni se si do t'i përgjigjeni gjërave që ju ndodhin. Sipas intv, ju mund të ndikoni në fatin e karakterit tuaj. Është një rol që kërkon mençuri. Por këtë javë, ju keni fuqinë për të prodhuar gjëra interesante.

Shigjetari

Saturni është në shenjën tuaj këtë javë. Do të përballeni me ngjarje që nuk dëshironi t’i luftoni. Do të keni diçka të veçantë në horizont. Nëse jeni gati të hapeni ndaj asaj që ju ofrohet këtë javë, një zgjidhje paqësore dhe harmonike është e mundur.

Bricjapi

Ajo që ju kërkoni është e drejta juaj. Bricjapi, gjërat magjike ndodhin vërtet. Lidhja e sundimtarit tuaj Saturnit me Uranin, ndërsa Venusi u drejtua drejt Plutonit, tregon se do të keni një javë me fat.

Ujori

Të gjitha qëllimet dhe synimet do të ndodhin këtë javë. Do të keni një ndikim të favorshëm dhe të pazakontë në gjërat e rëndësishme në jetën tuaj. Nëse keni nevojë të bëni një ndryshim, kjo është një javë e mirë.

Peshqit

Çfarë japim, e marrim mbrapsht. Ky është koncepti i karmës, i cili udhëheq jetën e miliona njerëzve në mbarë planetin. Ai sugjeron se ekziston një sistem i natyrshëm drejtësie. Nuk ka nevojë të prisni një jetë tjetër për të korrur përfitimet e veprave tuaja të mira. Kjo javë sjell shpërblimin për një punë të fundit. Ndoshta ju jeni më i shkolluar se sa mendoni.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera të ngjashme

sqAL