Horoskopi Ditor 4 Nëntor 2023

DASHI

Tranziti i Hënës në Luan është i përsosur, për të rikthyer tonin tuaj. Do merrni konfirmime nga të tjerët që mbështesin propozimet tuaja. Mundësi të mira për të takuar njerëz, për të luajtur sport, për t'u argëtuar dhe për të larguar shqetësimet tuaja.

Jeni në një fazë shumë të qartë: duhet të eliminoni stresin e tepërt. Ka një moment pauze që duhet ta bëni këto ditë dhe që do t'ju duhet për të bërë një punë të shkëlqyer pastrimi introspektiv. Mendoni pak, sepse përgjigjet që do t'i jepni vetes do të jenë shumë të rëndësishme.

ÇFARË TË BËNI: rivlerësoni idenë e "angazhimit".
ÇFARË NUK DUHET BËRË: zgjedhje të detyruara.

DEMI

Kundërshtimi i Mërkurit ndaj Uranit ju paralajmëron kundër marrjes së pozicioneve për çështje të parëndësishme që nxisin ankesa dhe pakënaqësi në familje. Ju do të vazhdoni me përplasje dhe fillime, midis momenteve të agjitacionit të madh duke alternuar me të tjera qetësie. Ekuilibri.

Kohët e fundit keni pasur disa kontakte, keni pasur marrëdhënie me shumë njerëz, keni rivlerësuar miqësitë tuaja, të njohurit, kush është i dobishëm dhe kush është i gjithë tym e zjarr. Dhe gjithashtu çfarë ëndërroni për veten tuaj. Kjo është koha për të bërë diçka konkrete me përfundimet që keni nxjerrë nga përvojat me njerëzit e tjerë së fundmi. Rrini vetëm për një jetë të qetë dhe përshtatni rrethin tuaj të të njohurve me personalitetin tuaj.

ÇFARË TË BËNI: miq të rinj.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: nënshtrim psikologjik dhe moral.

BINJAKËT

Dita sjell optimizëm, ngrohtësi dhe gëzim. Në shoqëri nuk do të mungojnë mundësitë për të shkëlqyer dhe për të komanduar vëmendjen e të tjerëve. Në profesion, për t'u marrë me një çështje mjaft delikate, kërkoni këshilla nga një person ekspert.

Ka pasur muaj në të cilët ndoshta i keni bërë vetes shumë pyetje në lidhje me ambiciet, pavarësinë tuaj aktuale, punën e jetës suaj, njerëzit që ia vlen t'i keni pranë. Ishe më shumë se zakonisht dhe ndoshta, pa e kuptuar fare, ke “krasitur” shumë degë të thata që përfaqësonin gjëra që i ke bërë vetëm për shkak të detyrës. Tani është koha për t'iu përkushtuar seriozisht rrugës së re që dëshironi të ndiqni.

ÇFARË TË BËNI: projekte afatgjata.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: Gabimet e vjetra.

GAFORRJA

Dukeni të qetë dhe me një dëshirë të madhe për të zgjidhur ndonjë zemërim të vogël. Do merrni shpërblime të papritura. Koha e duhur për të bërë paqe. Do të jeni në gjendje të mbështeteni në disa të ardhura shtesë për të investuar në projektet që janë për zemrën tuaj.

Pas një periudhe që përfaqësonte një lloj rikthimi, kjo është koha për të nisur veten në përvoja të reja me të gjithë veten. Me kuriozitet, mendjehapur, guxim dhe shpirt mbijetese. Qoftë një lëvizje, një projekt editorial, një kurs, një fazë e re në jetën tuaj, një transferim apo edhe një pjesë e juaja që e keni vënë nën kontrollin e rreptë të racionalitetit tuaj për një kohë të gjatë.

ÇFARË TË BËNI: Merreni seriozisht butësinë.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: dogmatizëm.

LUANI

Hëna shkëlqen në shenjën tuaj, duke ju dhënë kurajo dhe krenari. Aftësitë më të mira për të transformuar pengesat e mundshme në mundësi të reja. Karizma dhe miqësia, sekreti për t'u vënë re. Natyrisht, pa detyruar, do të tërhiqni vëmendjen.

Ka çështje ekonomike, investime, para që kanë ardhur dhe para që kanë dalë, të cilat tani duhet të rregullohen. Por edhe ndjenjat dhe ajo që ndani me dikë, pasi jeni pyetur (edhe vetëm brenda vetes, në fshehtësi) tashmë janë më të qarta. Pjesëmarrja juaj aktive është e nevojshme për të bërë gjithçka të funksionojë sa më mirë. Pa blloqe, pengesa, keqkuptime apo humbje.

ÇFARË TË BËNI: Merreni seriozisht një pasion.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: Shpenzime të shumta.

VIRGJËRESHA

Ritëm i relaksuar që ju fton të mos bëni asgjë. Frymëzime krijuese nga të cilat do të mund të përfitoni në ditët në vijim. Intuita ju mbështet... Shikoni shumë përpara dhe mos u humbni në telashe të vogla të përditshme dhe fantazi krejtësisht të papërfunduara.

Pas muajsh në të cilët një marrëdhënie mes dyve ishte shumë në ekuilibër, tani lind një e re, e cila mund të jetë e njëjtë ose krejtësisht e ndryshme. Kjo mund të lidhet me një martesë, një partneritet, një marrëdhënie pune ku keni qenë praktikisht në një pozitë të barabartë me një person tjetër. Diçka është prishur për t'i dhënë jetë një marrëdhënieje të re, e cila ndoshta tani kërkon më shumë angazhim, por që ju lejon të shpreheni më mirë ose më autentikisht.

ÇFARË TË BËNI: Jini të drejtë.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: ngurtësi.

PESHORJA

Falë Hënës së favorshme, ju rifitoni ekuilibrin dhe shoqërueshmërinë. Një festë apo një ngjarje shoqërore do të jenë mundësi për njohje të reja. Lironi pak fijet e kuletës dhe trajtojini vetes disa shpenzime luksi, por pa u ndjerë në faj.

Nëse ka pasur kaos të madh në rutinën tuaj të përditshme ose në punë, tani është koha për të bërë një rregull. Për të rifilluar disa zakone të shëndetshme, për të krijuar rituale të vogla që ju lejojnë të mos humbisni mes angazhimeve dhe mendimeve. Rivendosni disa rregulla, për veten dhe për njerëzit përreth jush, që punojnë ose jetojnë me ju, për ata që ju japin dorën çdo ditë. Kaosi është i bukur, por jo përgjithmonë.

ÇFARË TË BËNI: Hani mirë dhe flini më shumë.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: sipërfaqshmëri të tepruar.

AKREPI

Qëndroni të qetë ndërsa Mërkuri godet Uranin, duke ju ekspozuar ndaj pengesave dhe ngjarjeve të papritura, veçanërisht kur udhëtoni dhe udhëtoni. Në rast nervozizmi, për të mos shkaktuar përçarje me miqtë, bashkëpunëtorët dhe partnerët, flisni sa më pak.

Është koha për t'i marrë seriozisht pasionet. Qofshin ata sentimentalë, krijues, planifikues. Kufizoni emocionalitetin tuaj dhe atë shtysë për të nxjerrë në pah veten në çdo mënyrë, që muajt e fundit ju ka ndriçuar, është e vërtetë, por jo në mënyrën e duhur. Sepse ajo lloj drite përforcon hijet, ndërsa ndoshta më pak theksim dhe më shumë konkretitet është më mirë. Në dashuri ju përcaktoni një marrëdhënie, në punë bëni drejtësi për atë që jeni të pasionuar. Dhe rrjedhimisht, për veten tuaj.

ÇFARË TË BËNI: vetë-analizë.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: Skenat e ekzagjeruara.

SHIGJETARI

E shtunë rrezatuese, me Hënën në Luan e cila si gjithmonë ju kënaq. Karizëm dhe një energji e zjarrtë që arrin çdo qëllim me kalimin e kohës. Fati ju buzëqesh, sepse ju jeni të parët që besoni në të: synoni lart, do të jeni në gjendje t'i realizoni ëndrrat tuaja.

Bëni paqe me të kaluarën. Çfarë ju shqetëson akoma? Çfarë po ju pengon të përjetoni në mënyrë paqësore marrëdhëniet familjare, njohjet e reja romantike dhe marrëdhëniet tuaja me familjen?

ÇFARË TË BËNI: Dashuria për veten.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: Jini gjithmonë në arrati.

BRICJAPI

Përveç angazhimeve të ngutshme dhe një intolerance të theksuar ndaj rutinës, kryesisht për shkak të lodhjes së fundjavës, gjithçka shkon mirë. Aftësia për të përfituar nga mundësitë e shkëlqyera të favorshme në financa. Çështjet e trashëgimisë gjejnë zgjidhje.

Ky është një moment kur marrëveshjet bëhen konkrete. Nëse duhet të nënshkruhet një kontratë, bëjeni gjatë kësaj kohe. Dhe përpiquni të peshoni fjalët, sepse është një moment në të cilin reflektimi dhe ndjeshmëria shpërblehen më shumë sesa një autenticitet komunikues impulsiv. Jo sepse duhet të jesh fals, por sepse duke numëruar deri në dhjetë mund ta vendosësh veten në vendin e të tjerëve dhe të kuptosh se çfarë është më mirë të thuash, krahasuar me atë që është e tepërt.

ÇFARË TË BËNI: pëlqimi në heshtje.
ÇFARË TË MOS BËNI: Gjykime të nxituara.

UJORI

Në anën e kundërt, Hëna i vë nën vëzhgim marrëdhëniet. Rezultatet varen nga sa jeni bindës dhe të besueshëm. Për të tërhequr vëmendjen e atyre që ju rrethojnë, nuk ka nevojë të jeni ekstravagantë, përqendrohuni te besueshmëria.

Bëni diçka shumë të thjeshtë: uluni për të bërë llogaritë. Shënoni shpenzimet, gjërat që ju duhen vërtet, gjërat që mund të shkurtohen. Dhe më pas, sidoqoftë, shkruani edhe dëshirat tuaja, ato që kanë rëndësi për ju, çfarë ju bën të ndiheni në paqe me veten tuaj dhe që absolutisht duhet të keni në jetën tuaj. Është koha për t'i hedhur të gjitha këto në letër, në mënyrë që të mund të përshkruani qëllime të realizueshme dhe konkrete.

ÇFARË TË BËNI: te silleni si i rritur!
ÇFARË NUK DUHET BËRË: duart bosh.

PESHQIT

Në punë vazhdoni me këmbë plumbi, por nën hi qëndron vullneti për t'ia dalë mbanë, shkak i mundshëm i një thyerjeje të pastër, e një transformimi. Ndryshimi i statusit në dashuri! Mos u shqetësoni, një ndarje hap rrugën për një takim të ri të lumtur.

Keni një qartësi të madhe, e cila muajt e fundit është zbutur në favor të emocioneve. Dini si t'i menaxhoja me rregull. Tani, me Saturnin që kthehet drejtpërdrejt dhe qëndron në shenjën tuaj, kjo qartësi mund të jetë edhe më e mprehtë. Kjo është një gjë e mirë për një personalitet si juaji, e vetmja gjë që duhet të shmangni është cinizmi ose materializmi i tepërt që mund të sjellë me vete ky tranzit. Mos harroni se ju jeni gjithashtu "shpirt".

ÇFARË TË BËNI: Lëreni të shkojë.
ÇFARË NUK DUHET BËRË: analiza të tepërta mendore.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera