Horoskopi Ditor 4 Qershor 2024

DASHI

Hëna ka qenë në shenjë dhe ka sjellë rritje në jetën tuaj. Mund të keni ngjarje të planifikuara tashmë për verën. Jeni shumë të fortë dhe të stimuluar për të bërë dhe thënë, për të sqaruar çështjet e pazgjidhura. Marrëdhëniet që lindin tani janë pika referimi.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 4 qershor 2024), ka një transformim të thellë nën lupën e Jupiterit, një planet që ka sjellë një përfundim brenda ose jashtë, i cili ishte gjithashtu i dhimbshëm, por që me kalimin e kohës doli të jetë i pashmangshëm dhe pozitiv. Largohuni nga gjithçka që ju lëndon, takimet dhe lajmet janë planifikuar për pjesën e dytë të vitit. Përmirësimet tashmë do të shihen. Ky është një muaj rritjeje që kërkon aftësi dhe shkathtësi.

BINJAKËT

Adrenalina po rritet dhe dëshira për më tepër është e madhe. Rreziku është që të përfundoni duke e tepruar, ndaj veproni gjithmonë me kujdes pavarësisht motit të favorshëm. Nëse ka pasur probleme në dashuri, duhet të përpiqemi t’i harrojmë ato në favor të diçkaje të re.

GAFORRJA

Kini kujdes nga rrethanat. Dikush mund të përpiqet t’ju bezdisë duke vendosur pengesa në punë. Mos u shqetësoni, askush nuk mund t’ju ndalojë veçanërisht me Hënën në aspektin e mirë, sidomos pasdite e cila do të jetë shumë intriguese. Afërdita është gati të hyjë në shenjën tuaj dhe kjo është arsyeja pse të gjitha takimet në këtë pjesë të parë të qershorit do të mund të bëhen zyrtare në të dytin.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 4 qershor 2024), nuk do të mund të bëni gjithçka këtë të hënë, por qershori do të sjellë sërish një rikuperim të madh. E mërkura dhe e enjtja janë interesante. Më mirë të shtyni angazhimet e rëndësishme. Në çdo rast, yjet ju japin forcë dhe siguri se zgjidhjet do t’i gjeni tashmë në zemrën tuaj. Favorizohen projekte të reja.

VIRGJËRESHA

E vetmja armë për t’u përdorur është durimi, edhe sepse gjysma e dytë e qershorit do të jetë më e mirë. Kjo javë mund të jetë paksa komplekse, veçanërisht mes të mërkurës dhe të enjtes, durimi mund të mbarojë. Fatmirësisht nuk ju mungon kurrë vetëkontrolli dhe nuk ju pëlqejnë polemikat, për më tepër i urreni thashethemet, me pak fjalë, do të viheni në provë dhe do t’ju mungojë qetësia.

PESHORJA

Kritikat në përgjithësi nuk mungojnë, por kjo është koha për t’i pastruar ato. Shkurti dhe marsi i kaluar ishin shkatërrues, trazirat janë të lidhura edhe me akuzat që duhet t’i kthehen dërguesit, vëmendje për çështjet ligjore në pritje. Megjithatë, dijeni se po shkojmë drejt një periudhe më të mirë me ditët e mërkurës dhe të enjtes që mund të jenë referencë për përfundimin e një marrëveshjeje, për organizimin e një eventi. Projektet që kanë lindur tani do të jenë po aq edhe të suksesshme.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 4 qershor 2024), ata që presin një telefonatë ose duhet të thonë po ose jo për një projekt do të kenë më shumë qartësi. Ndjehet pak e lodhshme, por nuk është shumë. Tani i kemi sërish idetë e qarta, dashuria mund të bëhet sërish protagoniste në pjesën e dytë të qershorit, për më tepër nuk duhet të hidhërohemi duke u përpjekur të shkojmë kundër njerëzve që nuk janë sjellë mirë në të kaluarën.

SHIGJETARI

Një nga thëniet tuaja mund të keqkuptohet, njerëzit që ju besoni nuk do të bëhen të pabesueshëm. Ju e doni rrezikun, por nuk është momenti, gjithçka që thoni mund t’ju kthehet kundër. Do ta gjeni veten përballë njerëzve që mezi prisnin t’ju sulmonin, përpiquni t’i bëni gjërat të rrëshqasin mbi ju. Ju duhet të zbatoni praktikën e heshtjes, e cila sigurisht është diçka që nuk ju takon, por është e vetmja mënyrë për të shmangur krijimin e problemeve deri në mes të qershorit.

BRICJAPI

Ju i urreni njerëzit llafazan, ju pëlqejnë fjalimet e qarta dhe koncize. Këto ditë do të dëshironit t’i hidhni sytë dikujt që ju ka lënduar, mund ta bëni, por kini parasysh që ata që kanë lindur rreth e qark nuk vdesin katror. Ju rrezikoni të humbni kohë dhe ndoshta ta vendosni veten në një pozicion polemikash të padobishme. Mos krijoni mosmarrëveshje.

UJORI
Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 4 qershor 2024), Hëna është e kundërt dhe sjell lodhje, megjithatë kjo gjendje nuk do të bllokojë nismat e mëdha të periudhës. Paolo Fox është i bindur se shumë prej jush, pas një momenti paqëndrueshmërie dhe plogështie, tashmë po gjeni dëshirën për t’u përfshirë sërish. Nëse në këto orë ka provokime ose keni kohë që po përjetoni një krizë dashurie, është më mirë të bëni kujdes nga shumë fjalë. Jupiteri zgjon vullnetin për veprim, dëshirën për të nisur projekte krijuese që ishin lënë mënjanë për disa kohë.

PESHQIT
Prisni që të rrjedhë pak ujë nën urë, pasi ka konfuzion. Për më tepër, mes të mërkurës dhe të enjtes ka nga ata që do të ndihen të akuzuar për gjëra që nuk i kanë bërë ose do të duan të qëndrojnë më vete. Mos e kujtoni të kaluarën, përpiquni të shkarkoni provokimet në nivel familjar dhe miqsh, ka të ngjarë që marrëdhëniet të rishikohen ose nga fati dikush të jetë larguar.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera