Horoskopi Javor 4-10 Mars 2024

DASHI
Do të thoja që edhe këtë javë nuk keni për çfarë të ankoheni vërtet! Më së shumti, nëse do të donim vërtet të shikonim pikën e pluhurit në përsosmërinë e një hoteli me pesë yje, mund t'ju them se Mërkuri në shtëpinë e 12-të ju bën pak më pak të sigurt se zakonisht. Ndoshta për ju kjo mund të jetë e bezdisshme, por për ne, dijeni këtë, do të jetë vetëm një kënaqësi!

DEMI
Situata as që do të ishte aq e keqe, Dem i dashur, nëse nuk do të ishin Venusi dhe Marsi që do të ishin ende kundër jush. Kjo do të thotë se ka pak energji por edhe dëshirë për ta ndarë atë. Sidoqoftë, Jupiteri mbetet në shenjën tuaj të zodiakut, i cili përforcon gjithçka që ndjeni, gjë që rrezikon t'ju bëjë të ndjeni nevojën për të kërkuar konfirmim në diçka menjëherë të kënaqshme.

BINJAKËT
Siç mund ta keni kuptuar, kjo javë paraqet edhe disa aspekte mjaft të luhatshme në horoskopin tuaj. Ndërsa do të vazhdoni të dëshironi të shijoni jetën dhe do të jeni vërtet një shoqërues i shkëlqyer për aperitivë, darka dhe madje edhe pushime, Mërkuri ngadalëson trurin tuaj. Kështu me pak fjalë, edhe për këto ditë, lini mënjanë vendimet e rëndësishme dhe përkushtojuni kënaqësive më të menjëhershme.

GAFORRJA
Sa ju pëlqen kur mund të keni mendime konkrete që përshtaten me njëra-tjetrën si pjesë të vogla të një enigme. E gjitha kjo falë planetit të mendimit, Mërkurit, i cili përforcon aftësinë tuaj tashmë të fortë për të parë situatat me qartësi dhe koherencë. Ne nuk jemi mësuar t'ju kemi kaq në këmbë!

LUANI
Edhe këtë javë do të jesh mirë deri javën tjetër i dashur Luan por, siç do ta kesh kuptuar, nuk ka asgjë personale! Është faji i shumë, ndoshta shumë planetëve që janë kundër jush dhe ju bëjnë nervoz, duke përforcuar ndjenjën e të qenit gjithmonë personi i gabuar në vendin e gabuar. Dhe madje u vesh në mënyrën e gabuar! Por më pas kalon, tashmë më mirë javën e ardhshme.

VIRGJËRESHA
Ju mund të jeni nervoz/e këto ditë, edhe më shumë se zakonisht, sepse keni përshtypjen se nuk e keni të drejtë, qoftë edhe gabimisht! Është i gjithë faji i Mërkurit dhe i Saturnit të dy në të njëjtën kohë kundër jush, gjë që ju heq sigurinë intelektuale për të qenë në krye të klasës që zakonisht vazhdoni. Pra, me pak fjalë, mund të jeni pak më të relaksuar se zakonisht dhe gjithashtu pak më cinik: duhet të gjeni arsye të mira për të qeshur.

PESHORJA
Të gjithë, absolutisht të gjithë planetët janë në favorin tuaj, nuk keni ndërmend t'ju thonë dy herë se sa kënaqësi është të lësh të shkojë. Ju thashë se në këtë 2024 do të shijoni më në fund emocionin e butësisë dhe pakujdesisë së bashku, të cilat në rastin tuaj duhet të shkojnë dorë për dore. Filloni t'i shijoni të dyja menjëherë.

AKREPI
Le të themi se sa më pak të ekspozoheni këtë javë, aq më mirë do të jetë Akrep i dashur sepse rreziku për të thënë gjëra veçanërisht thumbuese dhe helmuese dhe mbi të gjitha për t'u penduar menjëherë pas kësaj do të jetë shumë i lartë. Nga ana tjetër, të gjithë planetët që kanë të bëjnë me optimizmin dhe energjinë janë kundër jush, ju keni vetëm Merkurin në favorin tuaj, i cili megjithatë rrezikon të përforcojë mendimet tuaja që janë shumë të thella.

SHIGJETARI
Ju jeni në astrologji, mjeshtri i mençur i zodiakut. Nëse, si këtë javë, Mërkuri nuk shkon kundër nesh. Të kesh planetin e mendimit që krijon edhe më shumë konfuzion, të vendos në një gjendje jostabiliteti, por nga ana tjetër, Venusi dhe Marsi në favor të bëjnë të kuptosh se ndonjëherë është mirë të lini trurin në tryezën e shtratit dhe të shijoni pjesën tjetër. dysheku.

BRICJAPI
Me siguri nuk do të jeni në gjendje të ankoheni as për këtë javë, sepse do të jeni në gjendje të bashkoni mrekullisht aftësitë tuaja për të organizuar, vizualizuar dhe parashikuar, por edhe për të shijuar pak jetën, veçanërisht pas ditëve intensive të ngarkuara.

UJORI
Po të isha në vendin tuaj nuk do të humbisja kohë duke i bërë pyetje vetes dhe do të punoja shumë për të dashur dhe për t'u dashuruar sa më shumë. Këto ditë ju jeni ende absolutisht i papërmbajtshëm! Ndërkohë, Mërkuri në shtëpinë tuaj të dytë ju jep stabilitetin e nevojshëm për të shmangur krijimin e problemeve: të gjitha mendimet tuaja mund t'u kushtohen vetëm kënaqësive.

PESHQIT
Tashmë e kemi kuptuar që ky 2024 do të jetë një vit disi i veçantë për ju dhe mbi të gjitha deri në fund të majit është mirë që t'i përkushtoheni sa më shumë që të vendosni themelet e asaj që dëshironi të jenë projektet tuaja të ardhshme. Përfitoni nga Merkuri në shenjën tuaj të zodiakut dhe planetët në shtëpinë e 12-të, të cilat, po, në fakt, ndonjëherë mund t'ju japin dyshime të ngjashme me Hamletin, por nga ana tjetër të përforcojnë shqisën tuaj të gjashtë tashmë shumë të fuqishme.

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera