Si të zvogëloni oreksin dhe të hani më pak?

Si ta zvogëloni oreksin dhe urinë për të ngrënë më pak?

Për të humbur peshë, ju duhet që të reduktoni dietat me shumë kalori.

Kjo mund ta bëjë jashtëzakonisht të vështirë humbjen e peshës dhe mbajtjen e saj.

Për fat të keq, dietat me të cilat synoni që të humbni peshë mund të çojnë në rritjen e oreksit dhe të shtojnë uri.

Ne po ju paraqesim një listë me disa ushqime që iu ndihmojnë të reduktoni urinë dhe oreksin e tepërt.

 • Hani mjaftueshëm proteina
 • Zgjedhni ushqime të pasura me fibra
 • Pini më shumë lëngje
 • Pini kafe (përmban një hormon që jep ndjenjën e ngopjes)
 • Pini sa më shumë ujë
 • Hani me vetëdije
 • Eat hot chocolate
 • Hani pak xhenxhefil
 • Hani në pjata më të vogla
 • Përdorni një pirun më të madh
 • Bëni gjumë të mjaftueshëm
 • Reduktoni stresin
 • Konsumoni Omega 3
 • Bëni ushtrime

Adsense Automatically Ad Code

Postime të tjera